Yardım Mi 9T Pro da Turkcell VoLte Aktif Etme

habib723

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habib
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
Arkadaşlar merhaba Mi 9T Pro da Turkcell VoLte yi aktif eden hiç kimse var mı acaba. Forumdaki tüm kodları yazıyorum sim telefon bilgileri kısmında VoLte Açık gözüküyor ama bir türlü simgesi Telefonun üst kısmına gelmiyor bu da demektir ki aktif olmuyor herhalde. Bunu Turkcell de yapabilen var mı acaba rica etsem yardımcı olur musunuz?

crossing

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
salih
Cihazım
xiaomi mi9t pro
Konular
0
Zaten hattımı iPhone 7 plus a takıp aktif ettirdim o şekilde denedim... Sorun şu ki Turkcell direk engelliyor gibime geliyor...
Az önce müşteri hizmetlerini arayıp talep oluşturdum... Mi 9T Pro cihazının ilgili listeye eklenilmesini istedim... İlgili birime talebi aktardıklarını bakacaklarını söylediler... Umarım liste güncellediğinde eklenir... Sonuçta en son çıkan telefonlardandır...

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Voltesi aktif Baska bir hatti mi 9t proya takip denediniz mi ?

Oyla:

Ahmedkurtulmus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
iphone 6s
Konular
17
Ustam benim dediğim şeyi iyi okuyun hattınız başka bir telefon da volte açıyor mu. Veya baska bir hat sizin telefon da voLTE açıyor mu bunu deneyin aktif ettiniz mi demiyorum. İPhone da takılı hattı alın kendi cihazınıza takın bakalım voLTE verecek mi sonra deriz ki sorun hat da veya telefon da

Oyla:

habib723

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habib
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
Ustam benim dediğim şeyi iyi okuyun hattınız başka bir telefon da volte açıyor mu. Veya baska bir hat sizin telefon da voLTE açıyor mu bunu deneyin aktif ettiniz mi demiyorum. İPhone da takılı hattı alın kendi cihazınıza takın bakalım voLTE verecek mi sonra deriz ki sorun hat da veya telefon da
Etrafımdaki kişiler şimdilik turkcell Bi de turk Telekom deneyeceğim arkadaşı gördüğümde...

Oyla:

sceryavuz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 10
Meslek
-
Konular
16
Etrafımdaki kişiler şimdilik turkcell Bi de turk Telekom deneyeceğim arkadaşı gördüğümde...

VoLTE ve VoWifi Aktifleştirme İşlemi

*#*#vowifi#*#* - *#*#869434#*#*
*#*#volte#*#* - *#*#86583#*#*

Ekranda "carrier check disable" - "operatör kontrolü kapalı" yazısını göreceksiniz. Hattınızı operatörün desteklediği cihaz listesindeki bir cihaza takıp volte-vowifi etkinleştirmesini yapınız.

Turkcell :
Turk Telekom :
Vodafone :

Cihazınızdan Ayarlar-Hakkında-Çekirdek sürümü kısmına 4-5 kez basın CIT menüsü açılacak. 3 noktaya basın Additional tools seçeneğine girin. MODEM test tools seçeneğine girin. MBN config loading and activing tool seçeneğine girin. Bu menü yoksa QuickShortcutMaker yükleyin arama kısmına Modem Config yazın, uygulamayı açın ve oradan seçim yapın. eu/vodafone/volte/turkey/mcfg_sw.mbn seçeneğini seçin.

Sim kart ayar menüsünde operatörünüzün adına bastığınızda en altta seçenekler çıkacaktır. Wi-Fi araması için bağlantı tipini Wi-Fi olarak seçmeniz gerekmektedir.

Son düzenleme:
Oyla:

habib723

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habib
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
VoLTE ve VoWifi Aktifleştirme İşlemi

*#*#vowifi#*#* - *#*#869434#*#*
*#*#volte#*#* - *#*#86583#*#*

Ekranda "carrier check disable" - "operatör kontrolü kapalı" yazısını göreceksiniz. Hattınızı operatörün desteklediği cihaz listesindeki bir cihaza takıp volte-vowifi etkinleştirmesini yapınız.

Turkcell :
Turk Telekom :
Vodafone :

Cihazınızdan Ayarlar-Hakkında-Çekirdek sürümü kısmına 4-5 kez basın CIT menüsü açılacak. 3 noktaya basın Additional tools seçeneğine girin. MODEM test tools seçeneğine girin. MBN config loading and activing tool seçeneğine girin. eu/vodafone/volte/turkey/mcfg_sw.mbn seçeneğini seçin.

Sim kart ayar menüsünde operatörünüzün adına bastığınızda en altta seçenekler çıkacaktır. Wi-Fi araması için bağlantı tipini Wi-Fi olarak seçmeniz gerekmektedir.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim... Bahsettiğiniz yere girdiğimde boş görünüyor...

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

tuncayakbas

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
tuncay akbaş
Cihazım
mi 9t pro
Meslek
mühendis
Konular
0
bende 1 hafta önce mi 9t pro aldım garantili. turkcell kullanıyorum.ben volte ve vowifiyi böyle açtım . önce numara çevirme ekranına şunları sırayla gir
vowifi için *#*#869434#*#*
volte için *#*#86583#*#*
telefonu yeniden başlat
ayarlar-sim kartlar mobil ağlar-en üstteki sim kart takılı olana tıkla-en altta volte ve vowifi ayarları var bunları aç yeniden başlat sorunun çözülür. ben böyle çözdüm

Oyla:

sceryavuz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 10
Meslek
-
Konular
16
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim... Bahsettiğiniz yere girdiğimde boş görünüyor...

QuickShortcutMaker yükleyin arama kısmına Modem Config yazın, uygulamayı açın ve oradan seçim yapın.

Son düzenleme:
Oyla:

habib723

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habib
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
QuickShortcutMaker yükleyin arama kısmına Modem Config yazın, uygulamayı açın ve oradan seçim yapın.

Saolun hallettim en sonunda... İşin özü Netherla seçilmeliymiş

Son düzenleme:
Oyla:

habib723

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habib
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
Netherla dediğiniz şeyi nerde seçtiniz detay yazar mısın
Buradaki kısım ustam modem config aylarından...

Oyla:
Üst Alt