Rom Mi 9T Pro BLİSS v12.12 Aosp Rom (VİDEO)

• Konbuyu başlatan Stoya
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 413
  • Görüntüleme 28K

madcyler

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cihat
Cihazım
MI6
Konular
0
Bliss rom son versiyonda ANX Kamera görüntüyü çektikten sonra uygulama çöküyor. Çözümü bilen varmi arkadaşlar.

madcyler

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cihat
Cihazım
MI6
Konular
0
3 defa çöktükten sonra düzeliyor son sürüm derken OFFICAL mı yoksa UNO.. mu?
Hocam ilk kurulumda dediğiniz gibi 3 kere çöküyor uygulama sonrasında düzeliyor. resmi çektikten sonra uygulama çöküyor. Kullandığım Offical

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Hocam ilk kurulumda dediğiniz gibi 3 kere çöküyor uygulama sonrasında düzeliyor. resmi çektikten sonra uygulama çöküyor. Kullandığım Offical
Hocam kullandığınız 20200811 ise kamera haricinde ayarlar, sistem arayüzü ve zil sesi seçiminde çökmeler oluyor. Bu sorunları yeni sürümde çözdüklerini yazdılar ama halen yayınyanmadı. İlk sayfada paylaşılan yayınlanacak olan son sürüm fakat UNOFFICAL.

Bende kurdum sorunlardan dolayı başka Rom'lar denemeye başladım. Yeni sürüm bugün yarın yayınlanır. Geri dönerim. Sizde isterseniz gün içinde yayınlanmaz ise değişin ya önceki sürüm ile yada başka bir Rom.

madcyler

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cihat
Cihazım
MI6
Konular
0
Hocam kullandığınız 20200811 ise kamera haricinde ayarlar, sistem arayüzü ve zil sesi seçiminde çökmeler oluyor. Bu sorunları yeni sürümde çözdüklerini yazdılar ama halen yayınyanmadı. İlk sayfada paylaşılan yayınlanacak olan son sürüm fakat UNOFFICAL.

Bende kurdum sorunlardan dolayı başka Rom'lar denemeye başladım. Yeni sürüm bugün yarın yayınlanır. Geri dönerim. Sizde isterseniz gün içinde yayınlanmaz ise değişin ya önceki sürüm ile yada başka bir Rom.
Bir iki gün bekleyelim hocam, teşekkürler hocam

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30
Stoya Hocam öncelikle emeğinize sağlık,

Arkadaşlar Bliss ile tanışana kadar bir çok AOSP rom denedim. Şu an için bana göre 12.10 sürümününe paralel tarihlerdeki yayınlanan AOSP romlar arasındaki en iyisi ve özelleştirmeleri en bol olan rom diyebilirim. crDroid'de Bliss benzeri bir romdu iyiydi ama bir süre sonra bazen takılmalar oluşuyordu, bir kaç bug vardı.
Evolution X ile karşılaştırabilirsiniz, artı olarak
>>Arama kaydetme
>>Kendi başlatıcısı olması (Bliss Launcher)
>>Google'dan arındırılmış olması (EvoX'ta ayrıştırma yapılınca hatalarla karşılaşılabiliniyor)
>>Sensörleri çok etkili bir şekilde kullanması. (Örnek verecek olursak telefonu kulağınıza götürdüğünüzde ahizeye, kulağınızdan uzaklaştırdığınızda hoparlöre alması)
>>LineageOS'un uygulamalarını kullanması.
Bu arada Bliss'i Geliştiren ekibin PC için işletim sistemleri bile var.(Bu cümle çok önemli çünkü adamlar işi biliyorlar.)

Hem pil dostu hem de stabil.
Bir hafta kadar kullanıp, alışırsanız MIUI aramaz ve başka arayışlarada girmezsiniz diye düşünüyorum...
hocam merhaba mi9t pro ya hangi Aosp romu önerirsiniz

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
hocam merhaba mi9t pro ya hangi Aosp romu önerirsiniz
Hocam Google uygulamalarını ve servislerini minimum derecede kullanıyorsanız (GApps Pico / BitGApps) veya hiç kullanmıyorsanız.
>>Bliss 20200722 (pil ömrü/stabillik/özellik/özelleştirme konusunda en fazla beğendiğim Rom. Özellikle bu sürüm iyiydi (sonraki sürümünde sorunlar var) göze çarpan tek eksiği ekran kapalı parmak izi yok)
>>crDroid 20200814 (Ekran kapalı parmak izi var ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım)

Google asistan, başlatıcı, arama, mesaj... ve sıklıkla güncelleme alan bir rom istiyorsanız.
>>Evolution X son sürümü yükleyebilirsiniz.

Şunlara da bakabilirsiniz:
>>Resurrection Remix
>>Pixel Experience
>>Havoc OS

Dip Not: Rom seçiminde tavsiyeden çok kendi kullanım alışkanlığınıza ve senaryonuza en uygun olanı bulmak için deneyerek tercübe etmeniz daha verimli olacaktır. (40'ın üzerinde AOSP rom var şu an Raphael için) Denemek istediklerinizi de en azından birer hafta kullanırsanız hem fikir sahibi olur hemde tam anlamıyla keşfedersiniz.

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30
Stoya Hocam öncelikle emeğinize sağlık,

Arkadaşlar Bliss ile tanışana kadar bir çok AOSP rom denedim. Şu an için bana göre 12.10 sürümününe paralel tarihlerdeki yayınlanan AOSP romlar arasındaki en iyisi ve özelleştirmeleri en bol olan rom diyebilirim. crDroid'de Bliss benzeri bir romdu iyiydi ama bir süre sonra bazen takılmalar oluşuyordu, bir kaç bug vardı.
Evolution X ile karşılaştırabilirsiniz, artı olarak
>>Arama kaydetme
>>Kendi başlatıcısı olması (Bliss Launcher)
>>Google'dan arındırılmış olması (EvoX'ta ayrıştırma yapılınca hatalarla karşılaşılabiliniyor)
>>Sensörleri çok etkili bir şekilde kullanması. (Örnek verecek olursak telefonu kulağınıza götürdüğünüzde ahizeye, kulağınızdan uzaklaştırdığınızda hoparlöre alması)
>>LineageOS'un uygulamalarını kullanması.
Bu arada Bliss'i Geliştiren ekibin PC için işletim sistemleri bile var.(Bu cümle çok önemli çünkü adamlar işi biliyorlar.)

Hem pil dostu hem de stabil.
Bir hafta kadar kullanıp, alışırsanız MIUI aramaz ve başka arayışlarada girmezsiniz diye düşünüyorum...
hıocam bende Bliss yüklü şöyle bir sorunum var bildirimler geldiğinde sadece kilit ekranında gözüküyor ama ana ekran da uygulamalar üzerinde gözükmüyor okadar ugraştım ayarlar üzerinde bir türlü olmadı yardımcı olursanız sevinirim yoruyorum sizi kusura bakmayın

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
hıocam bende Bliss yüklü şöyle bir sorunum var bildirimler geldiğinde sadece kilit ekranında gözüküyor ama ana ekran da uygulamalar üzerinde gözükmüyor okadar ugraştım ayarlar üzerinde bir türlü olmadı yardımcı olursanız sevinirim yoruyorum sizi kusura bakmayın
Ne kusuru Hocam, amaç yardımlaşmak sorunları ve çözümleri paylaşmak... Hangi sürümü yüklediniz?

Üst Alt