Soru Mi 9T Pixel Experience Rom Veri Silinmeden Nasıl Güncellenir?

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
38
Arkadaşlar merhaba,

Yedek telefonum olan Mi 9T'ye Pixel Experience Android 13 sürümünü kurmuştum. En son yaptığım güncellemede telefondaki tüm veriler silindi. Ama aynı romu başka cihazlarda kullandığımda direkt olarak OTA üzerinden güncelleme yapabiliyordum bunda neden verileri siliyor anlamadım. Veriler silinmeden telefonu nasıl güncellerim ota ile. Zaten desteği kesilmiş sanırım en son Ağustos güncellemesini kurup o şekilde bırakayım diyorum.

cmert

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşku
Cihazım
Pixel 5
Konular
17
kendi recovery menusu yüklü ise ota dan sorunsuz güncellemesi lazim

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
38
kendi recovery menusu yüklü ise ota dan sorunsuz güncellemesi lazim
Kendi recovery menüsü var ama sıfırlıyor zaten anlamadığım da o çünkü bir çok telefonda bu romu kullandım ilk defa bunda yaşadım bu sorunu.

cmert

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşku
Cihazım
Pixel 5
Konular
17
geliştirici "dirty flash" kaynaklı hataların önüne geçmek için bu şekilde yüklemeye zorlamış olabilir. cihaza özgü bir durum anlaşılan. ben de artık mi 9t kullanmadığım için fikir yürütüyorum sadece

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Arkadaşlar merhaba,

Yedek telefonum olan Mi 9T'ye Pixel Experience Android 13 sürümünü kurmuştum. En son yaptığım güncellemede telefondaki tüm veriler silindi. Ama aynı romu başka cihazlarda kullandığımda direkt olarak OTA üzerinden güncelleme yapabiliyordum bunda neden verileri siliyor anlamadım. Veriler silinmeden telefonu nasıl güncellerim ota ile. Zaten desteği kesilmiş sanırım en son Ağustos güncellemesini kurup o şekilde bırakayım diyorum.
Hocam 9T de bu sorun var custom romların çoğunda güncelleme yaparken telefon sıfırlanıyor. çoğu insan kendi recoverysinden direk adb sideload ile dirty flash yapıyor. ama dirty flashın sonuçları bilinemez cihaz bootloopa da düşebilir açılmayabilir de. siz yine ota üzerinden yapın veriler siliniyorsa da silinsin hocam risk almaya gerek yok

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
Aosp romlar yeni güncellemelerini indirdip siz güncelle dediğinizde twrpden var olan roma aynı romu değişikliklerle tekrar kurar.
Yani bu var olan romun üstüne aynı rom yüklemesiyle romda hatalara yol açacaktır.
Şu durumlarda telefona format atılmasını öneririm
- Rom yüklemek
- Rom güncellemek
- Gapps paketi yüklemek

Üst Alt