Yardım Mi 9t MIUI 12.1.4 Android 11 twrp sorunu

abuzer02

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
abuzer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Arkadaşlar telefonum mi 9t yurtdışı IMEI kayıtlı MIUI 12.1.4 Android 11 global kararlı rom yüklü kaç defa twrp yüklemeye çalıştım ilk yüklemede oluyor ama telefonu yeniden başlatıp ses yükseltme tuşuna basınca twrp ekranı gelmiyor normal recovery ekranı geliyor ayrıca twrp yüklemeye çalıştım bu sefer bu ekran geldi cihaz şifreli değil sizden ricam sorunsuz bi şekilde nasıl kalıcı twrp ve magisk yükleyebilirim

Ekli dosyalar

• FB_IMG_1632414266744.jpg
    FB_IMG_1632414266744.jpg
    108,9 KB · Görüntüleme: 35

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Magisk flashlamazsanız TWRP uçar hocam. Son sürüm olan 23 sürümünü deneyin :

abuzer02

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
abuzer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Arkadaşlar yardımcı olacak yokmu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Arkadaşlar yardımcı olacak yokmu

Arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz
Bir üst mesajınızda Eyüp Batuhan hocam çözümü vermiş... TWRP yükledikten sonra Magisk yüklemezseniz TWRP kalıcı olmaz, silinir. TWRP'nin kalıcı olması için yükledikten sonra Magisk de yüklemeniz gerekli.

abuzer02

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
abuzer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Bir üst mesajınızda Eyüp Batuhan hocam çözümü vermiş... TWRP yükledikten sonra Magisk yüklemezseniz TWRP kalıcı olmaz, silinir. TWRP'nin kalıcı olması için yükledikten sonra Magisk de yüklemeniz gerekli.
Hocam aynısını yapıyorum ama dahili hafıza acayip yazılar çıkıyor telefonda şifrede yok

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam aynısını yapıyorum ama dahili hafıza acayip yazılar çıkıyor telefonda şifrede yok
Cihazınız şifrelenmiş durumda ve şifrenin kaldırılması lazım. Şifre kaldırma yeteneği olan farklı bir TWRP yüklemeyi deneyebilirsiniz. Ya da orangefox, skyhawk gibi alternatif recovery'leri inceleyebilirsiniz.

Mevcut TWRP'yi kullanmak istiyorsanız TWRP üzerinden format data yaparak şifrelemeyi kaldırmayı da deneyebilirsiniz.

abuzer02

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
abuzer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Cihazınız şifrelenmiş durumda ve şifrenin kaldırılması lazım. Şifre kaldırma yeteneği olan farklı bir TWRP yüklemeyi deneyebilirsiniz. Ya da orangefox, skyhawk gibi alternatif recovery'leri inceleyebilirsiniz.

Mevcut TWRP'yi kullanmak istiyorsanız TWRP üzerinden format data yaparak şifrelemeyi kaldırmayı da deneyebilirsiniz.

Twrp

Cihazdaki şifreyi kaldırdım

Hocam bu konudakileri harfiyen yapıyorum

Telefonun şifrelerini kaldırıyorum geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama yapılmayı aktif ediyorum
Cihazı fastboota alıyorum tek tuşla twrp işlemini yapıyorum cihaz twrp ye giriyor

Daha sonra bi bakıyorum twrp dahili hafızayı görmüyor değişik yazılar çıkıyor bende USB otg ile magiski flashlıyorum temizleme bölümünden format data yes yapıp yeniden başlatmadan twrp ekranına geliyorum ama yine dahili hafıza olmuyor

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Twrp

Cihazdaki şifreyi kaldırdım

Hocam bu konudakileri harfiyen yapıyorum

Telefonun şifrelerini kaldırıyorum geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama yapılmayı aktif ediyorum
Cihazı fastboota alıyorum tek tuşla twrp işlemini yapıyorum cihaz twrp ye giriyor

Daha sonra bi bakıyorum twrp dahili hafızayı görmüyor değişik yazılar çıkıyor bende USB otg ile magiski flashlıyorum temizleme bölümünden format data yes yapıp yeniden başlatmadan twrp ekranına geliyorum ama yine dahili hafıza olmuyor

Bir üstteki mesajda verdiğim bağlantıda yer alan diğer recovery'leri deneyin hocam.

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Orangefox recovery kullanin sonrasinda buckup dan herhangi bir yerin yedegini alin dahili hafizayi gormesi icin yedek aliyoruz.

Üst Alt