Yardım Mi 9t kararlı sürüme güncelleyemiyorum

maydin95

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9t
Konular
1
Merhabalar,

Mi 9t kullanıcısıyım ve orijinal aşağıdaki ROM var cihazımda:
Global Stable V12.0.9.0.QFJMIXM
Android 10 QKQ1.190825.002 - 2021-05-01

Güncellemeleri denetle deyince güncelsiniz yazıyor ama daha yeni bir version var. Onu da elle indirdim telefonuma ancak aşağıdaki hatayı veriyor kurmaya kalkınca:
Sorry, flash to this stable version is not allowed.

İndirdiğim versiyon da şuydu:
V12.1.4.0.RFJMIXM

dearlover

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zek
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
5
Bu indirdiğiniz recovery.zip rom. Yani twrp ya da orange fox tan yüklenebilir. Ota yükseltme dosyası ya da fastboot rom indirmeniz lazım.

maydin95

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9t
Konular
1
Fastboot ile telefonun güncelleme kısmından yapabiliyor muyum?

Ayrıca OTA dosyası buldum ama o da 12.1.2.0 sürümünden itibaren. 12.1.2.0 sürümü ise bu kullandığım 12.0.9.0'den önce çıktığı işin güncelleyici geçmiş sürüm yükleyemezsiniz dedi.

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Telefonun guncelleme kismindan ota dosyasi ile yukseltme yapabilirsiniz.Fastboot farkli bir durum temiz kurulum yapar cihazdaki tum bilgiler sifirlanir. 12.1 surumleri android 11 temiz kurulum(fastboot veya twrp) yaparak yuklemeniz lazim.

maydin95

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9t
Konular
1
Telefonun guncelleme kismindan ota dosyasi ile yukseltme yapabilirsiniz.Fastboot farkli bir durum temiz kurulum yapar cihazdaki tum bilgiler sifirlanir. 12.1 surumleri android 11 temiz kurulum(fastboot veya twrp) yaparak yuklemeniz lazim.

OTA dosyasını bulamadım 12.1.4.0 için. Sadece recovery ve fastboot var. Telefon Android 9 gelmişti ve Android 10'a güncelleme ile yükselmişti neden TWRP yapmam gerekiyor onu anlamıyorum.

Cihazdaki veriyi sıfırlamak istemiyorum, custom ROM gibi bi derdim de yok. TWRP denedim ama unlock yapmak istediğimde data sıfırlanacak diyor. Resmi Xiaomi'nin ROM'unu yükleyeceğim zaten neden her şeyim sıfırlanmalı ki anlamıyorum.

Recovery indirip update.zip olarak isim verdim ve reboot attım ancak o listede görünmüyor. Sadece "Reboot, Wipe Data ve Connect MIUI Assistant" butonları var. Oradan yükleyebilmem lazımdı sanki.

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
100

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Güncellemeleri denetle uygulamasından Manuel güncelleme yapmayı denediniz mi?

maydin95

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9t
Konular
1

İlk mesajda yazmıştım bu çıkıyor. İzin vermiyor kısaca.

Bootloader açarsam da tüm telefon silinecek onu da istemiyorum.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58

İlk mesajda yazmıştım bu çıkıyor. İzin vermiyor kısaca.

Bootloader açarsam da tüm telefon silinecek onu da istemiyorum.
Aynı sorunu yaşıyordum zamanında, bootloader açıp mi flash ile son çıkan romu kurmuştum telefonuma. Bootloader açmak son seçeneğimdi ve başka bir ihtimalim kalmayınca açmak zorunda kaldım. Benim telefonumda yazılımsal olarak o sürüme özel birkaç sorun vardı (mesela ayarlar uygulamasında sayfayı aşağı kaydırırken akıcı değildi ve ya kontrol merkezinde mobil veri vs. Açıp kapatırken takılıyordu.) bu yüzden güncellemem gerekmişti. Sorunlar da kısmen düzelmişti güncelleyince. Şu an mi 9t cihazımda Miui 13 tabanlı MiuiSR romu var, eğer güncelleme yapmak istemenizin sebebi yukarıda verdiğim örnekler gibi ise size önerim bootloader açarsanız açtığınız zaman twrp ile MiuiSR romunu kurmanız gerçekten neredeyse hiç sorun yaşamadım bu romda.

Verilerinizin silinmesinden çekiniyorsanız verilerinizi ayarlardan yedekleyebilir sonra güncellemeyi yüklediğinizde tekrar geri yükleyebilirsiniz hocam. Eğer yaparsanız yerel yedekleme dosyasını hafıza kartına ve ya bilgisayara aktarmayı unutmayın yerel yedekleme dosyası silinirse geri yükleme işlemi yapamazsınız.

maydin95

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9t
Konular
1
Aynı sorunu yaşıyordum zamanında, bootloader açıp mi flash ile son çıkan romu kurmuştum telefonuma. Bootloader açmak son seçeneğimdi ve başka bir ihtimalim kalmayınca açmak zorunda kaldım. Benim telefonumda yazılımsal olarak o sürüme özel birkaç sorun vardı (mesela ayarlar uygulamasında sayfayı aşağı kaydırırken akıcı değildi ve ya kontrol merkezinde mobil veri vs. Açıp kapatırken takılıyordu.) bu yüzden güncellemem gerekmişti. Sorunlar da kısmen düzelmişti güncelleyince. Şu an mi 9t cihazımda Miui 13 tabanlı MiuiSR romu var, eğer güncelleme yapmak istemenizin sebebi yukarıda verdiğim örnekler gibi ise size önerim bootloader açarsanız açtığınız zaman twrp ile MiuiSR romunu kurmanız gerçekten neredeyse hiç sorun yaşamadım bu romda.

Verilerinizin silinmesinden çekiniyorsanız verilerinizi ayarlardan yedekleyebilir sonra güncellemeyi yüklediğinizde tekrar geri yükleyebilirsiniz hocam. Eğer yaparsanız yerel yedekleme dosyasını hafıza kartına ve ya bilgisayara aktarmayı unutmayın yerel yedekleme dosyası silinirse geri yükleme işlemi yapamazsınız.
Flash yaparsam başka bir ROM da kullanabilirim de güvenlikle ilgili endişelerim var orijinal olmayan bir şey kullanmakla ilgili.

Bir de dediğiniz ROM'a güncelleme geliyor mu Android güvenlik güncellemesi?

Üst Alt