Rom Mİ 9T/K20 Xiaomi.eu MIUI 12 Android 11 Stabil Rom V.12.1.2.0

• Konbuyu başlatan MAD1453
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 178
  • Görüntüleme 22K

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
Aosp romlara şans verin hocam.Arrow os öneririm.Yağ gibi akıyor.

güzel kardeşim... ben 1-2 defa denedim.. mi deki menü ve tema yapısı beni cezbeden birşey
6589T işlemciden (RedRice) beri mi rom kullanıyorum... menu olarak en yakin kullanim deneyimini ise, çok eskiden nubia 5 ve 7 de yasadim. tabii onun tema desteği bu kadar yoğun değil ama cihaz kullanım ve performans açısından tartışılmaz. ülkemizde maalesef çok yaygın değil ve rom güncellemesi de çok seyrek yapılıyor. fakat kalite olarak nubia serisi mükemmel idi.. şimdilerde durumu nedir bilmiyorum

yazima ufak eleme yapayim.. zte firmasi nubia nin yazilim destek kısmına ağırlık verse, kalite açısından mi ye dönüp bakmam.. dolayısı ile ülkemizde nubia destekçisi de bulmak çok zor.. firma politikası.. ürün çıkart sat ve unut gibi duruyor.. ve maalesef buda tlf piyasasında çok hoş bir durum değil

samsung çok yoğun rom çıkartmıyor ama çıkarttığı rom un kendi yazılımları ile doyurucu bir yapısı var. mi de kendi menü otomasyon yapısı kuvvetli ama ek yazılım kısmı maalesef yok.. base yazılımlar ile güçlü bir menü yapısı var sadece

cihaza özellikle kalem serisi eklense.. 2-3 adet de kullancılar için özel yazılım ekleseler.. şahsen samsung u piyasadan silebileceklerini düşünüyorum.
firm aşuan fiyat performans endex inde tartışmasız olsa bile yazılım konusunda geliştirme yapıp kullanıcı açısından fanteziler üretebilir.
bu konuda tabiki İP u geçemezler belki reklam piyasası aşırı güçlü.. adam bu film .. cihaz ile çekildi gibi hayal zorlayacak ve aksi isbatı için uğraşmaya değer görülmeyecek balonları ile.. ama onda ise hardware çok düşük olmasına rağmen rom/OS yapısı aşırı güçlü olması avantaj getiriyor. içerisindeki yazılımlar genel olarak son kullanıcı için yeterli olabiliyor.

Son düzenleme:

cagri0102

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15
şimdi.. kurdum bu rom u ama.. aniden ve nedeni belirsiz ekran donmaları yaşıyorum.. ilk zamanlarda bunun ekran veya parmak larımdaki kir olarak düşünmüş idim. zaman içinde özellikle de tlf ekranını pc ye aktarınca netleştirdim.. bilgisayar mouse ile kontrol ederken bile nedeni belirsiz bir donmalar yaşıyorum.

bu rom u temiz kurulum ve orange recovery ile yükledim fakat içindeki yazılımları mi cloud veya google cloud recovery ile geri yükletmiş idim. 2 side bailadı hangisi önce yükledi emin değilim.

dolayısı ile de bende rom u silip başka bir euro rom a geçmeyi düşünüyorum.....
antutu değeri de 10k eksik çıktı.

önereceğiniz bir mi rom varmı ?
Hocam o romda sorun var kasma sorunlari bende de yaşandı. Tercihim 12.0.6.0 miuimix rom yüklemelisiniz. Tüm sorunlar çözülecektir.

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
Hocam o romda sorun var kasma sorunlari bende de yaşandı. Tercihim 12.0.6.0 miuimix rom yüklemelisiniz. Tüm sorunlar çözülecektir.
şimdi indirip en kisa sürede yükleyeceğim.. bu arada.. bu romda söylemeyi unuttuğum şey ise

mxcamera isimliapk yı uzun süredir kullanıyordum.. bu rom u yüklediğim ilk saatlerde çalıştı ama daha sonra tamamen devre dışı kaldı.. uygun göreceğiniz kamera yazılımı... resim veya video çekimlerde kendinden resim-video aydınlatması olan.. mxcamera diğer tüm kamera yazılımlarından daha parlak ve doğal canlı renklerde çekim yapıyordu

MAD1453

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MAD
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Psikoloji öğrencis
Konular
7
Konu başlığı ve indirme linki 12.1.2.0 sürümüne güncellenmiştir.

Cihat1968

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihat
Cihazım
Mi9T
Konular
2
Yeni sürümü kurdum.Şimdilik tek sıkıntım edxposed ile bildirim ile zil sesini ayırabiliyordum.Bu sürümde olmuyor

cagri0102

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15
Yeni sürümü kurdum.Şimdilik tek sıkıntım edxposed ile bildirim ile zil sesini ayırabiliyordum.Bu sürümde olmuyor
Eski sürümüne nazaran bir farklılık hissettiniz mi hocam?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Özellikle bildirimler çok kötü gözüküyordu o düzelmiş mi?

Cihat1968

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihat
Cihazım
Mi9T
Konular
2
Uygulama açılışları sanki biraz hızlanmış gibi.Bildirimler bu şekilde

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-03-23-20-43-26-762_com.sec.android.app.sbrowser.jpg
    Screenshot_2021-03-23-20-43-26-762_com.sec.android.app.sbrowser.jpg
    540,5 KB · Görüntüleme: 42

tylerberk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tyler
Cihazım
mi band 3
Konular
0
Acaba Vo-Wifi düzgün çalışıyormu? Bi düzeltemedim şu sorunu.

Üst Alt