MIUI 12 Mi 9T/K20 - MIUI 12 Android 10 - 20.9.17 EU Beta ROM

• Konbuyu başlatan Stoya
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 801
  • Görüntüleme 106K

gurmer21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
redmi note 7 pr
Konular
13
merhaba arkadaşlar

ilk sayfadaki linkten miui eu rom yukledim.genel olarak begendiğimi söyleyebilirim.Ancak bazı sorunlar yasıyorum.Bilgisi olan arkadaslardan yardım rica ediyorum.iyi forumlar.

1-smsleri eşitlemek istediğimde telefon no doğrulanamadı uyarısı alıyorum sürekli olarak.mi hesabında telefonum gözüküyor.2 nolu sim de tanımlı olarak.

2-geri planda acık uygulamalar arasında gezmeye yarayan ekranın altındaki beyaz çubuk bende yok.bunu nasıl aktif ederiz.

3-yuklediğim bu rom için yapımcı tarafından guncelleme çıkarsa ota dan yukleyebilirmiyim

4-yeni guncelleme cıktıgında twrp den direkt olarak flaslamak yeterli olurmu.her seferinde tüm wipeları falan yapmak zorundamıyım.onları yapınca herseyi en bastan kurmak gerekiyor cihaza

5-xiaomi tarafından global olarak miui 12 resmen yayınlandıgında ota dan bize de gelecekmi?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
merhaba arkadaşlar

ilk sayfadaki linkten miui eu rom yukledim.genel olarak begendiğimi söyleyebilirim.Ancak bazı sorunlar yasıyorum.Bilgisi olan arkadaslardan yardım rica ediyorum.iyi forumlar.

1-smsleri eşitlemek istediğimde telefon no doğrulanamadı uyarısı alıyorum sürekli olarak.mi hesabında telefonum gözüküyor.2 nolu sim de tanımlı olarak.

2-geri planda acık uygulamalar arasında gezmeye yarayan ekranın altındaki beyaz çubuk bende yok.bunu nasıl aktif ederiz.

3-yuklediğim bu rom için yapımcı tarafından guncelleme çıkarsa ota dan yukleyebilirmiyim

4-yeni guncelleme cıktıgında twrp den direkt olarak flaslamak yeterli olurmu.her seferinde tüm wipeları falan yapmak zorundamıyım.onları yapınca herseyi en bastan kurmak gerekiyor cihaza

5-xiaomi tarafından global olarak miui 12 resmen yayınlandıgında ota dan bize de gelecekmi?

Özelden defalarca yazdım bir daha yazayım...

1. Soruyu forum ara kısmını kullanarak çözüm bulabilirsiniz. Sim etkinleştirme.

2. Sorunun cevabı görselde mevcut.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

3.ve 4. Sorunun cevabı ilk sayfada mevcut bir zahmet okuyun inceleyin. Ota üzerinden gelir güncelleme.

5. Sorunun cevabı global rom ayrı bu rom ayrı ona gelen güncelleme buna gelmez,buna gelen güncelleme ona gelmez....

Son düzenleme:

gurmer21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
redmi note 7 pr
Konular
13
teşekkür ederim hocam.Ancak ara kısmından bütün soruların yanıtı çıksaydı zaten buraya kimse yazmazdı.Özelden yazma konusunda kusura bakmayın hocam bundan sonra dikkat ederim.Ama ben aramada bulamadığım veya anlamadığım bir konuyu buraya soru olarak yazabilirim diye düşünüyorum.Konudaki anlatımınız gayet güzel ve anlaşılırdı.Ben bile bu işlerden çok fazla anlayan biri olmadığım halde eu romu kolaylıkla yükledim.Saygılarımla iyi çalışmalar.

gurmer21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
redmi note 7 pr
Konular
13
ara kısmından baktım ama bulamadım.EU romda ayarlarda ekran süresi diye bir bölüm var onu ana ekrana kısayol yapabiliyorsunuz.Aynı şekilde toplam olarak cihazın ne kadar açık kaldıgını yani pil istatistiğini de ana ekrana kısayol ypabiliyormuyuz.miui 11 de yukarıdan ekranı çekip pil ikonuna tıklayınca toplam pil süresini görüyorduk.Bu konuda verilen rom dosyası herhalde en son sürüm.Ama ayarlar-ekran kısmında ekran tazeleme hızı neden yok.Süperwallpaper da hazır yüklü gelmiyor.Apk olarak indirip kurmak gerekiyor.

Son düzenleme:

Silinenkullanıcı10429

Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
MİUİ 11'e göre nasıl sizce?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yuzarsif72

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yusuf
Cihazım
xiaomi mi 9T
Konular
0
bu haftaki güncelleme yarın mı çıkacak birde her defasında yedekleme alıp telefonu sıfırlamak zorunda mıyız?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
bu haftaki güncelleme yarın mı çıkacak birde her defasında yedekleme alıp telefonu sıfırlamak zorunda mıyız?

Her hafta cuma yayınlanır,illa yedek alınacak değil tedbir sadece....

gurmer21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
redmi note 7 pr
Konular
13
peki telefonu sıfırlamak zorundamıyız.Yani direkt twrp den romu flas yapsak olmazmı?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

MİUİ 11'e göre nasıl sizce?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
fena degil.ben mi 9t ile aynı romda 2 gün bekleme 6.5 saat ekran süresi almıştım.Yalnız gece 1 den sabah 6 ya kadar cihazı otomatik pil tasarrufuna gececek sekilde ayarlamıştım.

Son düzenleme:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
peki telefonu sıfırlamak zorundamıyız.Yani direkt twrp den romu flas yapsak olmazmı?

fena degil.ben mi 9t ile aynı romda 2 gün bekleme 6.5 saat ekran süresi almıştım.Yalnız gece 1 den sabah 6 ya kadar cihazı otomatik pil tasarrufuna gececek sekilde ayarlamıştım.

İlk sayfa da haftalık güncelleme nasıl yapılır diye spoyler var,okuyun/inceleyin/uygulayın...

gurmer21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
redmi note 7 pr
Konular
13
İlk sayfa da haftalık güncelleme nasıl yapılır diye spoyler var,okuyun/inceleyin/uygulayın...
kusura bakmayın hocam anlamadığım için soruyorum Wipe -> Advanced Wipe. Dalvik / ART Cache / Cache yapınca cihazdaki tüm uygulamalar,veriler,video,müzik,posta hesapları vs gitmeyecek degil mi?Yani herseyi baştan kurmak zorunda kalacakmıyız?

Üst Alt