Yardım Mi 9T fastboot ve recovery sorunu

edwerdnaber

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
9t
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
miui 11
Telefon Modeli
Xiaomi Mi 9 T
Bootloader Kilidi
Kapalı
Bu yeni çıkan miui 12 sürümünü telefona yüklemek için romu bu siteden yükledim recovery modunda açtım zip dosyası olarak yüklemeye çalıştım hata verdi ardından bir sorun oluşmasın diye yedekelemeye aldım.Yedekleme bittikten sonra sistem ayarlarına girmiştim her halde orada boot.img sini zipin içindeki boot.img ile değiştirdim.Sonra yanlış bir şey yaptığımı farkedip sistem dosyalarını sıfırlamayı denedim (sildim galiba).Ne olmuş diye telefonu tekrar kapatıp açınca fastboot moda aldı.Dünden beridir öyle ne denediysem açamadım.
Not :Bootloader açık değil galiba
Miflashtool
xiaomimitool
android multi tool
reibot for android
adb fastboot (Burada da telefonu görmüyor herhalde bootloader açık değil diye )
Bunların hepsini denedim rom atmayı denedim (hata veriyor).Bir çok konuya baktım fakat bir şey bulamadım.Daha fazla bilgi isterseniz verebilirim
Lütfen yardımcı olursanız sevinirim bayram bayram telefonum gitti.Bi iş yapıcam diye elime yüzüme bulaştırdım.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Bu yeni çıkan miui 12 sürümünü telefona yüklemek için romu bu siteden yükledim recovery modunda açtım zip dosyası olarak yüklemeye çalıştım hata verdi ardından bir sorun oluşmasın diye yedekelemeye aldım.Yedekleme bittikten sonra sistem ayarlarına girmiştim her halde orada boot.img sini zipin içindeki boot.img ile değiştirdim.Sonra yanlış bir şey yaptığımı farkedip sistem dosyalarını sıfırlamayı denedim (sildim galiba).Ne olmuş diye telefonu tekrar kapatıp açınca fastboot moda aldı.Dünden beridir öyle ne denediysem açamadım.
Miflashtool
xiaomimitool
android multi tool
reibot for android
Bunların hepsini denedim rom atmayı denedim (hata veriyor).Bir çok konuya baktım fakat bir şey bulamadım.Daha fazla bilgi isterseniz verebilirim
Lütfen yardımcı olursanız sevinirim bayram bayram telefonum gitti.Bi iş yapıcam diye elime yüzüme bulaştırdım.
Bu rom öncelikle global rom değil çin kapalı beta romu,keşke işlemlere başlamadan önce forumu inceleseydiniz,ek olarak cihazın bootloader kilidi kapalı iken nasıl yüklemeye çalıştınız ?

Oyla:

edwerdnaber

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
9t
Konular
3
fakat fastboot kodu ile ekrana bir sayı dizini geliyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

sadece recovery modundan yüklemeye çalıştım hata verdi yükleme yapmadı sıkıntının oradan kaynaklandığını sanmıyorum , sıkıntı ayarlardan sistem dosyalarını sil yada resetle gibi birşey yapmıştım ne yaptığımı tam anlamadım ama oradan kaynaklanıyor olabilir

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
fakat fastboot kodu ile ekrana bir sayı dizini geliyor
Cihazınız Fastboot modunda kalmış çünkü yazılım silinmiş eğer bootloader kilidi kapalı ise siz hiç bir şey yapamazsınız Zenex hocam ile iletişime geçiniz

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bu yeni çıkan miui 12 sürümünü telefona yüklemek için romu başka bir siteden yükledim recovery modunda açtım zip dosyası olarak yüklemeye çalıştım hata verdi ardından bir sorun oluşmasın diye yedekelemeye aldım.Yedekleme bittikten sonra sistem ayarlarına girmiştim her halde orada boot.img sini zipin içindeki boot.img ile değiştirdim.Sonra yanlış bir şey yaptığımı farkedip sistem dosyalarını sıfırlamayı denedim (sildim galiba).Ne olmuş diye telefonu tekrar kapatıp açınca fastboot moda aldı.Dünden beridir öyle ne denediysem açamadım.
Miflashtool
xiaomimitool
android multi tool
reibot for android
Verilen linkin ne olduğunu aldığınız site daha iyi bilecektir. Yalan yanlış linkler verilen siteleri takip etmek bizim için çok zor.
Forumumuzda her türlü bilgi bulunmaktadır.

Oyla:

edwerdnaber

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
9t
Konular
3
daha önceden de ayarlardan miui 11 in yeni güncelleştirmesi çıkmıştı onu telefon aynı şekilde zip dosyası olarak indirmişti bende otomatik güncelleştirme yapmadı bari recovery moduna alıp oradan yapmayı denedim yine olmadı fakat bu gibi hata ile de karşılaşmadım

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
daha önceden de ayarlardan miui 11 in yeni güncelleştirmesi çıkmıştı onu telefon aynı şekilde zip dosyası olarak indirmişti bende otomatik güncelleştirme yapmadı bari recovery moduna alıp oradan yapmayı denedim yine olmadı fakat bu gibi hata ile de karşılaşmadım
Telefonun,kilidi kapalıyken kafanıza göre rom yükleyemezsiniz.Forumumuzu inceleyin her bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz,cihazınız için yetkili hesap gerek geçmiş olsun.

Oyla:

edwerdnaber

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
9t
Konular
3
Telefonun,kilidi kapalıyken kafanıza göre rom yükleyemezsiniz.Forumumuzu inceleyin her bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz,cihazınız için yetkili hesap gerek geçmiş olsun.
Bayram bayram iş çıkardım yine kendime yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. zenex hocamla bağlantıya geçerim

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Oyla:

edwerdnaber

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
9t
Konular
3
Hocam benim bootloader açıktı telefonu başlatırken bile alt tarafta unlock yazıyordu onu farkettim de yapabileceğimiz bir şey varmıdır ? fakat telefonu bozduğumdan beridir miu yazısı çıkar çıkmaz fastboota alıyor bootloader kapanmışmıdır ki ?

Oyla:
Üst Alt