İnceleme Mi 9T Deji Batarya Değişimi

experz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T
Konular
1
yanip sonuyrsa soklama lazim . iade et pilin takili olmadığını söylüyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

pili nerden aldınız
İlk taktığım da yanıp söndü şuan sabit yanıyor ışık.
Pili dejinin kendi sitesinden aldım.

experz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T
Konular
1
sarjdan çıkarıp deneyin , şimdiye kadar dolmuş olması lazım
Telefonu açtım şarj yarıya kadar dolmuş. Ama bu sefer garip bir şekilde ses açma kısma ve güç tuşu çalışmıyor. Ekranı çift dokunma ile kilidi açıp kapatıyorum ama yan tuşlar çalışmıyor.
Batarya bağlantısını söktüm tekrar taktım şarj oluyor ama güç tuşuna uzunca basınca tepki yok.
Biraz daha bekleyeceğim açılmazsa eski bataryayı takıp tekrar kontrol edeceğim.

Emrekrks0

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi9t
Konular
34
Telefonu açtım şarj yarıya kadar dolmuş. Ama bu sefer garip bir şekilde ses açma kısma ve güç tuşu çalışmıyor. Ekranı çift dokunma ile kilidi açıp kapatıyorum ama yan tuşlar çalışmıyor.
Batarya bağlantısını söktüm tekrar taktım şarj oluyor ama güç tuşuna uzunca basınca tepki yok.
Biraz daha bekleyeceğim açılmazsa eski bataryayı takıp tekrar kontrol edeceğim.
vidaları taktınız mi ??

bbma

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış mutlu
Cihazım
Mi5x
Konular
5
Fön makinesi ile arkayı yumuşatim, araya Plastik ince uçlu bişi soktum, açıldı kapak. Vidalari çıkarttim, anakart korumasını cikarttim, pil soketlerini çıkartım, pili isittim, yapisken yumuşadı, pili de cikarttim, deji yi yerlestirdim. Soketi taktım, anakart korumasini taktim. Arka kapak yapiskan yerlerini kazıdım. Yerine b700 yapıştırıcı sürdüm, kapağı yerleştirdim. Tam kapandi. Yerine ansiklopediler koydum :)2 saat sonra aldım. Kapak sıfır yapışmış, eskisi gibi. Boşluk yok. Teli açtım. Şarjı fulledim. Sabah 8 den şuan 18,35 kadar hiç şarja koymadım. Hâlâ yüzde 70 şarj ve 8 saat kullanım süresi ve 3.5 saat ekran süresi aldım. Ki bu süreyi yüzde 30 sarj ile aldım. kullanımında pubg yarım saat, youtube, instagram tweetter tarayici kamera gibi şeyler var. ..
Bence ilk günkü pil kullanim gücüne ulaştı.. Deji yi kendi sitesinden aldım. Öneririm..
Yapması da kolay.
Arka kapak sorunu da yok, asıl sorun arka kapakta olan yapıştırı kısmı. Orayı iyi temizleyip, tek seferdr yapıştırıcıyi sürüp, kurumadan tek seferde yerleştirip ,hemen 1-2 saatlik ağırlık ile baskilayin.. Kapakta açıklık sıfıra iniyor. Sorunsuz.

Deniyimim bu şekilde.

Tüm bu işlemleri tel kapalı iken yapın, ısıtma vs :)))
8 saat kullanım süresi verdi Yüzde 30 sarj yiyerek.. Çok güzel bence. :)

Synx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi9t
Konular
75
Fön makinesi ile arkayı yumuşatim, araya Plastik ince uçlu bişi soktum, açıldı kapak. Vidalari çıkarttim, anakart korumasını cikarttim, pil soketlerini çıkartım, pili isittim, yapisken yumuşadı, pili de cikarttim, deji yi yerlestirdim. Soketi taktım, anakart korumasini taktim. Arka kapak yapiskan yerlerini kazıdım. Yerine b700 yapıştırıcı sürdüm, kapağı yerleştirdim. Tam kapandi. Yerine ansiklopediler koydum :)2 saat sonra aldım. Kapak sıfır yapışmış, eskisi gibi. Boşluk yok. Teli açtım. Şarjı fulledim. Sabah 8 den şuan 18,35 kadar hiç şarja koymadım. Hâlâ yüzde 70 şarj ve 8 saat kullanım süresi ve 3.5 saat ekran süresi aldım. Ki bu süreyi yüzde 30 sarj ile aldım. kullanımında pubg yarım saat, youtube, instagram tweetter tarayici kamera gibi şeyler var. ..
Bence ilk günkü pil kullanim gücüne ulaştı.. Deji yi kendi sitesinden aldım. Öneririm..
Yapması da kolay.
Arka kapak sorunu da yok, asıl sorun arka kapakta olan yapıştırı kısmı. Orayı iyi temizleyip, tek seferdr yapıştırıcıyi sürüp, kurumadan tek seferde yerleştirip ,hemen 1-2 saatlik ağırlık ile baskilayin.. Kapakta açıklık sıfıra iniyor. Sorunsuz.

Deniyimim bu şekilde.

Pili ilk taktığınız da şarj kaçtı ve bu süre ilk kullanım mı?

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
Yapması da kolay.

Deniyimim bu şekilde.

Öyle bi anlattınız ki benim de takasım geldi : )) keşke bi video çekseydiniz çok yararlı olurdu

Üst Alt