Rom Mi 9T Android 12 Rom Derlemesi

kutsay

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kutsay
Cihazım
Mi9t
Konular
9
Arkadaşlar merhaba. Mi 9T için android 12 beta sürüm AOSP romlar çıkmaya başladı. Bunları test etmeye başladım ve genel olarak performanslarından memnun kaldım. Bu nedenle kullandığım şekilde topluca bir arada olsun istedim ve bu konuyu açmaya karar verdim. Umarım işinize yarayacak bir içerik olur. Romların bazı hataları olduğunu unutmayın. Şarj konusunda bazen tutarsız davranıyorlar ve arayüzde bazı küçük hatalar olabiliyor ekranı açıp kapatınca geçiyor. Parmak izi okuyucu için şöyle bir durum var: Normalde gayet yeterli çalışıyor. Ancak gece ışığı ayarı açıkken veya loş şık modu açıkken parmak izi algılamıyor. Ekran kapalı iken parmak izi okumuyor güç tuşuna basınca veya ekranı çift tıklama ile açma seçeneğini açıp çift dokununca parmak izi okuyucu açılıyor. MIUI'da olduğu gibi her zaman parmak izi okuyucu aktif beklemiyor.

Dikkat! Bu uygulamalar sonucunda verileriniz silinecektir. Kaybolacak verilerinizden konu içerisinde adı geçen rehber hazırlayan kişiler, miui forum yönetimi ya da konu hazırlayıcısı sorumlu değildir. Yapılan işlemlerin telefonunuza zarar verebileceğini unutmayınız.

Orangefox kurulumu için öncelikle telefonunuzun bootloader kilidini kaldırmanız gerekiyor. Detaylı anlatım için burada yer alan rehberi kullanabilirsiniz. Cantara hocama anlatım için teşekkürler.

Bootlader kilidi kaldırıldıktan sonra burada yer alan rehberi takip ederek vermiş olduğum linkteki Orangefox versiyonunu kurabilirsiniz. Nescafe656 nickli hocama anlatım için teşekkürler.

Magisk kurulumu için kapalı olan telefonun ses açma ve güç tuşunu basılı tutarak telefonu açıyoruz. Telefon açılınca güç tuşunu bırakıp sadece ses açma tuşuna basılı bekliyoruz. Orangefox açılınca telefonunuzu bilgisayara bağlayıp magisk dosyasını telefonunuza atın ve orangefox üzerinden flashlayın. Detaylı anlatım için burada yer alan rehberi takip edebilirsiniz. Anlatım için HiddeNKinG hocama teşekkürler.

Bu eklentiyi magiski kurduktan sonra romu kurmadan önce Orangefox içinden kurun. Bu eklenti olmadığında Orangefox verilerinizi okuyamıyor ve rom kurulumu sonrasında Orangefox üzerinden telefonun içindeki dosyaları göremiyorsunuz.

Konu için Emrekrks0 hocama teşekkürler.

Bunun haricinde kullanmış olduğum birkaç Magisk modülü de konuya bırakmak istiyorum.

Kurulum için öncelikle magisk üzerinde AML modülünü yükleyin. Cihazınızı yeniden başlatmayın.
Sonrasında geri çıkıp yine modüller kısmında cihaz hafızasından bu Dolby Atmos modülünü yükleyin ve yeniden başlatın.

Bu modül ile altta yer alan çizgiyi miui arayüzündeki kalın haline getiriyoruz. Benim ekranımda o kısımda ekran yanması olduğu için android 12 ile gelen çizgi yanış içinde küçük kalıp çirkin görünüyordu. Bu nedenle o çizgiyi bu şekilde kalınlaştırdım. Aynı şekilde bunda da magisk üzerinden modüllere girip modülü dahili hafızadan yükleyip yeniden başlatıyoruz.

Gcam Modülü
Anlatım için mevcetin hocama teşekkürler.

Öncelikle Mi Kamera Magisk Modülü kurun. Telefonu yeniden başlatmadan Fix olanı da kurun. Telefonu yeniden başlattığınızda custom romda yer alan kameranın geldiğini göreceksiniz. Portre modu çalışmıyor ve onu açmaa çalışınca kameradan atıyor. Bunun haricinde ben bir sorun görmedim.​

Son düzenleme:

oguz6nsoy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oguz
Cihazım
Mi 9T.
Konular
5
Çok teşekkürler. Ekran görüntülerini de bulabilir misiniz? Şuan evodayım ama wifi açıp kapatma sinir ediyor

kutsay

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kutsay
Cihazım
Mi9t
Konular
9
Çok teşekkürler. Ekran görüntülerini de bulabilir misiniz? Şuan evodayım ama wifi açıp kapatma sinir ediyor
Mobil veri ve wifi aynı başlık altında topladığı için hızlı şekilde açıp kapatmak zorlaşmış. Ben şu an Arrow kullanıyorum ve bu seçenekleri birbirinden ayırmışlar tek tık ile açılıp kapanıyor bahsettiğiniz buysa. Ekran görüntülerini en kısa zamanda ekleyeceğim.

oguz6nsoy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oguz
Cihazım
Mi 9T.
Konular
5
Mobil veri ve wifi aynı başlık altında topladığı için hızlı şekilde açıp kapatmak zorlaşmış. Ben şu an Arrow kullanıyorum ve bu seçenekleri birbirinden ayırmışlar tek tık ile açılıp kapanıyor bahsettiğiniz buysa. Ekran görüntülerini en kısa zamanda ekleyeceğim.
Evonun şarj süresini beğendim ekran süresi az olsa bataryam 3bin mah olsa bile tüm gün kullanabiliyorum.
Dotos hatalıydı kamera sorunu vardı.
Arrowda birşey hissettiniz mi?

kutsay

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kutsay
Cihazım
Mi9t
Konular
9
Evonun şarj süresini beğendim ekran süresi az olsa bataryam 3bin mah olsa bile tüm gün kullanabiliyorum.
Dotos hatalıydı kamera sorunu vardı.
Arrowda birşey hissettiniz mi?
Evoyla hemen hemen aynı. Kamera konusunda paylaştığım kamera modülünü kurdum çok daha iyi çalışıyor. Benim bataryam da 3100 mah civarında, batarya performansını paylaşacağım ancak genel olarak kullandığım romların çoğunda hemen hemen aynı performansı aldım ben. Bir eksisi hızlı erişim menüsünü aşağı kaydırıp parlaklığı değiştirince bildirimlerin arkasındaki kısım şeffaf hale geliyor ve ekranı kilitleyip açana kadar öyle kalıyor. Bir de arkaplan değiştirirken detaylı renk skalası çıkmıyor otomatik ayarlıyor hep. Son olarak evoda evolver kısmında özel ayarlara izin veriyor belli oranda. Bu romda o özel ayarlara yer vermemişler.

oguz6nsoy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oguz
Cihazım
Mi 9T.
Konular
5
Evoda da bazen durum çubuğu kayboluyor telefonu yan yatırıp düzeltince geliyor.
Özelleştirme olması gerek. Çok teşekkürler. İnş beta sonrası hepsi süper olur
Evoyla hemen hemen aynı. Kamera konusunda paylaştığım kamera modülünü kurdum çok daha iyi çalışıyor. Benim bataryam da 3100 mah civarında, batarya performansını paylaşacağım ancak genel olarak kullandığım romların çoğunda hemen hemen aynı performansı aldım ben. Bir eksisi hızlı erişim menüsünü aşağı kaydırıp parlaklığı değiştirince bildirimlerin arkasındaki kısım şeffaf hale geliyor ve ekranı kilitleyip açana kadar öyle kalıyor. Bir de arkaplan değiştirirken detaylı renk skalası çıkmıyor otomatik ayarlıyor hep. Son olarak evoda evolver kısmında özel ayarlara izin veriyor belli oranda. Bu romda o özel ayarlara yer vermemişler.

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Evolution X 6.0 for the Xiaomi K20 / Xiaomi Mi 9T [davinci] da eklenebilir birçok özelleştirme içeren kullanışlı bir rom.

Üst Alt