Soru Mi 9T Almadan Önce

engNect

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Engin
Cihazım
Elite, Max 2
Konular
4
Sahibinden ilan görmüştük adamı(iş yeri işte) telefondan arayıp telefonu sorunca. Alırsınız ama arkasını açarsak 15 dk da kullanabilirsiniz. Öbür türlü 1 hafta beklersiniz diyor. Xiaomi falan bekletiyor diyor. Şimdi bu ne demek oluyor anlamadım ??

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Valla hocam 2.500 tl üstüne çıkmak istemiyorum o yüzden bunu tercih etmeyi düşünüyorum bu çıkmadan önce aklımda mi 9se vardı bu çıktan hem bataryadan dolayı daha çok almak istedim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam onu bende öyle yapayım diyordum ama şimdi öğrenci olunca birden telefon giderse şimdi sıkıntı olabilir o yüzden uğraşmak istemiyorum alınca hallolsun her şey baştan diye düşünüyorum.
Mi9 suan 2700TL sahibinden de.
Bence biraz daha maddi imkaniniz olunca mi9 almaya yonelin derim tabi sizin karariniz mi9t de guzel cihaz

Oyla:

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Hocam sen Mi 9u tercih et diyorsun da, mi 9 batarya olarak 9T'den aşırı bir fark yiyor. Ben de pocodan 9T'ye geçeceğim.

Oyla:

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Hocam sen Mi 9u tercih et diyorsun da, mi 9 batarya olarak 9T'den aşırı bir fark yiyor. Ben de pocodan 9T'ye geçeceğim.
Snapdragon 855, snapdragon 730 a gore 2 kata yakin performans veren ve Daha tasarruflu bir islemcidir.
4000 Mah batarya ekrana oranla daha iyi gidecektir ancak fazla fark olmaz.
Peki siz Fazladan Maksimum 1 Saat ekran suresi mi tercih edersiniz yoksa 2 Kata yakin performans mi ? :)

Oyla:

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Snapdragon 855, snapdragon 730 a gore 2 kata yakin performans veren ve Daha tasarruflu bir islemcidir.
4000 Mah batarya ekrana oranla daha iyi gidecektir ancak fazla fark olmaz.
Peki siz Fazladan Maksimum 1 Saat ekran suresi mi tercih edersiniz yoksa 2 Kata yakin performans mi ? :)
1 saattan daha fazla fark yer. İşlemci farkını sadece pubg gibi oyunlarda farkedebilirsin. Mi 9T çentiksiz tasarımıyla çok daha iyi.

Oyla:

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
1 saattan daha fazla fark yer. İşlemci farkını sadece pubg gibi oyunlarda farkedebilirsin. Mi 9T çentiksiz tasarımıyla çok daha iyi.
hocam son 6 ayda xiaomiden
poco f1
mi8
mi8se
mi9t
mi9
mi9se
redmi note 7 telefonlarını kullandım. hepsini yaklaşık 15 gün - 1ay kadar kullandım. en az mi9se en fazla ise poco f1 le deneyimim oldu.
mi9t yi yaklaşık 20 gün kadar kullandım ve gerçekten beğendim. yaklaşık benim yoğun tempomda 5-6 saat ekran süresi veriyordu. bu sürenin içine 1 saatlik pubg de dahil. ancak telefon çoklu işleme fazla dayanamıyordu arka plandaki uygulamaları kapatıyordu bu ram e baglı bir durum değil. işlemci yeni açılacak uygulamaları kaldıramayacagı için yada yavaş çalıştıracagı arka planı temizliyordu.
yaklaşık 4 gündür mi9 kullanıyorum. sahibinden de bi ürün beğenip arkaya attım pubg açıp arka planda beklettim gittigidiyordan ürünler beğendim arkaya koydum ve 1 saat sonra bu uygulamaları açıtıgmda hala arka planda beni bekliyordu. Performans budur.
şuan mi9 benim kullanımımda 4.5-5 saat ekran süresi veriyor.
Tasarımdan önce bi cihazlara bakın derim 200 TL fark için yarı yarıya performans tercih etmek mantıksız bir davranıştır. tabiki kişisel tercihler ben içine bakarım dışına pek(!) değil. :)

Oyla:

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13
AdeLa bende bu ara yeni telefon bakıyorum. Mi 9t çok hoşuma gitti. Mi9da o çentik kamera olmasa direk mi9 alırdım ama hala düşünüyorum. Acelem yok, bakalım ne karar vereceğim. Pubg Vs oynamıyorum. İşlemci gücüne ihtiyacım yok. Ekran süresi önemli ama max3 kullanıyordum. 10-11saatten şuan 4000mahlik redmi 5Plus ile 6-7 saate düştüm. Benim için sorun oluyor batarya.
Bakalım ne alacaZ.

Oyla:

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
AdeLa bende bu ara yeni telefon bakıyorum. Mi 9t çok hoşuma gitti. Mi9da o çentik kamera olmasa direk mi9 alırdım ama hala düşünüyorum. Acelem yok, bakalım ne karar vereceğim. Pubg Vs oynamıyorum. İşlemci gücüne ihtiyacım yok. Ekran süresi önemli ama max3 kullanıyordum. 10-11saatten şuan 4000mahlik redmi 5Plus ile 6-7 saate düştüm. Benim için sorun oluyor batarya.
Bakalım ne alacaZ.
Sizin için biçilmiş kaftan 9t pro bence. Hem çentik yok,hem 4000 mah batarya hem de snapdragon 855 daha ne olsun.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bakalım ne alacaZ.
Valla bende neye karar vereceğinizi çok merak ediyorum açıkcası8=)haha--haha--

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Mi 9T iyi bir ara ürün, mi9 dan çok daha uyguna alınabilir galiba, eğer arada çok fark yoksa almaya değmez bence. Ayrıca maddi olarak mi9'a kadar çıkabildikten sonra, kimse sağa sola bakmasın bir OP7 yada OP7 pro alsın, mi9 a bakmaya bile gerek yok o fiyatlara op7 bulduktan sonra.

Oyla:

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13
mystico 9t Pro çıkmadı, yoksa çıktı mı:)

Skorpi valla şuan beklemedeyim, yeni modeller yeni heyecanlar bekliyorum. Mi9 4000mah ve çentik olmasa direk alırdım ama 3300 yaş.
Mi Max 4 olaydı ne olurdu sanki:) batarya olmadan gerisi boş. Redmi 5Plus akşam 7-8de şarj makinesi arıyorum, çalışırken yetiyordu yatana kadar ama tatilde akşam 7-8 pert:)

chnekn 9 ile 9t arasında 700lira falan fark var. Op7 Pro çok pahalı.

Bana lazım olan şey, centiksiz min 6inç ekran, min 8saat ekran süresi ve çok güzel bir kamera.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt