Soru Mi 9SE vs Mi A3

Paytak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre K
Cihazım
Mi 6
Konular
5
Merhabalar,
Mi6 ile başlayan xiaomi yolculuğuma Nisan ayında Mi8SE alarak devam ediyorum ve aranızdan ayrılmak istemiyorum

Bugün 1 saat önce Mi8SE cihazımı sattım ve maaşı alacağım zaman (yaklaşık 20-25 gün sonra) yeni bir cihaz alacağım.

Maddi durum ve vergilerden dolayı iki cihaz arasında kaldım ve bu iki cihazı karşılaştıran bir video/konu bulamadım ne yazıkki.

Bütçem max 2000₺

Ya kayıtlı Mi 9SEalacağım ya da ithalatçı garantili Mi A3
Öncelikle çentikli ekran, üç kamera ve ekrandan parmak izi okuma benim için önemli

MiA3’n garantili olması pozitif bir etken iken saf android olması ne yazık ki negatif bir etken

Mi 9SE’nin miui yazılımı pozitif bir etken iken garantili olmaması negatif bir etken

Ayrıca Mi9SE’deki ana kameranın etrafındaki çemberin beni benden aldığını da söylemeliyim.

Hangi cihazı önereceğinizi ve neden böyle düşündüğünüzü söyleyebilir misiniz?

Şimdiden teşekkür ediyorum ve iyi forumlar diliyorum.

stfazli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FAZLI
Cihazım
XIAOMI YI
Konular
8
Merhabalar,
Mi6 ile başlayan xiaomi yolculuğuma Nisan ayında Mi8SE alarak devam ediyorum ve aranızdan ayrılmak istemiyorum

Bugün 1 saat önce Mi8SE cihazımı sattım ve maaşı alacağım zaman (yaklaşık 20-25 gün sonra) yeni bir cihaz alacağım.

Maddi durum ve vergilerden dolayı iki cihaz arasında kaldım ve bu iki cihazı karşılaştıran bir video/konu bulamadım ne yazıkki.

Bütçem max 2000₺

Ya kayıtlı Mi 9SEalacağım ya da ithalatçı garantili Mi A3
Öncelikle çentikli ekran, üç kamera ve ekrandan parmak izi okuma benim için önemli

MiA3’n garantili olması pozitif bir etken iken saf android olması ne yazık ki negatif bir etken

Mi 9SE’nin miui yazılımı pozitif bir etken iken garantili olmaması negatif bir etken

Ayrıca Mi9SE’deki ana kameranın etrafındaki çemberin beni benden aldığını da söylemeliyim.

Hangi cihazı önereceğinizi ve neden böyle düşündüğünüzü söyleyebilir misiniz?

Şimdiden teşekkür ediyorum ve iyi forumlar diliyorum.
Ben mi8SE kullanıyorum, eşime de mi9SE aldım.
İlk gün biraz da inceledim; parmak okuyucu hızı bariz yavaş ve yüz tanıma da çok iyi çalışmıyor. Kendi telefonundan bilirsin gece karanlığında bile ekran ışığıyla yüz algılayıp kilit açılıyor ama 9SE geç kalıyor.
Kamera için ise 9SE çok daha iyi gündüz ve gece her ortamda fark edilebilecek kadar hem de.
A3ün de özelliklerine bakmıştım ama açık ara aşağı klasman.
Şahsen garanti bugüne kadar kullandığım hiçbir telefonda işime yaramadı. Hatta elektronik hiçbir cihazda işimi görmedi. Boşuna garantiye para verme. Zaten mi8SE sattıysan demek ki sık telefon değiştiriyorsun, fazla zarar ettirir.
Karşılaştırman A3 ile değil de 9T ile olsa daha iyi olur bana göre.

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

alisaka

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Sakaoğlu
Cihazım
mi4
Konular
15
A3 ü bilmem ama 9SE yi 1800₺ 6 taksit aldım güzel narin de bir kılıf buldum Fiyatının çok üstünde bir cihaz hazzı veriyor. Yeni cihazlara göre ufak kullanımı zevkli kamerası stock ve gcam kafama göre karışık kullanıyorum İkiside çok başarılı. İnş bir şey olmaz ise 5 yıl çok rahat şikayetci olmadan kullanırım gibi.

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Mı 9 se yuz tanıması bende başarılı.

Oyla:

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Mi9Se de Repair sonrasi sebeke sorunu var. Tavsiye etmiyorum. Mi9T alin.
Mi A3 Ekrani 720P. Ozellikle youtube gibi platformlarda sizi uzer

Oyla:

Paytak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre K
Cihazım
Mi 6
Konular
5
Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Pop ip kameraya oldum olası ısınamadım o yüzden mi 9T’yi eliyorum.
Ben mi8SE kullanıyorum, eşime de mi9SE aldım.
İlk gün biraz da inceledim; parmak okuyucu hızı bariz yavaş ve yüz tanıma da çok iyi çalışmıyor. Kendi telefonundan bilirsin gece karanlığında bile ekran ışığıyla yüz algılayıp kilit açılıyor ama 9SE geç kalıyor.
Kamera için ise 9SE çok daha iyi gündüz ve gece her ortamda fark edilebilecek kadar hem de.
A3ün de özelliklerine bakmıştım ama açık ara aşağı klasman.
Şahsen garanti bugüne kadar kullandığım hiçbir telefonda işime yaramadı. Hatta elektronik hiçbir cihazda işimi görmedi. Boşuna garantiye para verme. Zaten mi8SE sattıysan demek ki sık telefon değiştiriyorsun, fazla zarar ettirir.
Karşılaştırman A3 ile değil de 9T ile olsa daha iyi olur bana göre.

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evet çok fazla telefon değiştiyorum ve garanti konusu açıkcası benim de işime yaramadı hiçbir zaman.Mi 8SE’nin yüz tanıması bende pek başarılı değildi ara ara okuyordu bazen okumuyordu o yüzden net birşey diyemeyeceğim.

Satarken garantili olması veyahut yurtiçi kayıtlı olması fiyatını çok kırıyor

Oyla:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Bu iki telefonu kıyaslaman çok yanlış olur A3 cozunurluk beraber 9se kullanınca anlarsın ne dediğimi. Ben IMEI ile ilgili proplem yaşamadım telefonda kronik tek sorun keşfettik ahizeden cazirti geliyor bazen konuşurken nadirende olsa geliyor

Oyla:

xalper97x

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
.
Konular
37
Bu iki telefonu kıyaslaman çok yanlış olur A3 cozunurluk beraber 9se kullanınca anlarsın ne dediğimi. Ben IMEI ile ilgili proplem yaşamadım telefonda kronik tek sorun keşfettik ahizeden cazirti geliyor bazen konuşurken nadirende olsa geliyor
Yanlış bilgi vermeyiniz. Kronik sorunu yok cihazın. Yazılımsal idi ve düzeltildi.

Oyla:
Üst Alt