Çözüldü Mi 9SE TWRP OTA sorunu

• Konbuyu başlatan Quiet
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 20
  • Görüntüleme 890

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekran kilidini kaldırdım Twrp de aynı hatayı vedi. OrangeFox la denedim onda da hata verdi. Full romu indiriyorum şimdi bir de öyle deneyeceğim

OTA romu olmayacak zaten RECOVERY rom dosyasını indirip güncelleyeceksiniz zaten,üstte verdiğim güncelleme konusunu iyi okuyun lütfen...

Quiet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9SE
Konular
7
OTA romu olmayacak zaten RECOVERY rom dosyasını indirip güncelleyeceksiniz zaten,üstte verdiğim güncelleme konusunu iyi okuyun lütfen...
İlk denediğim recovery rom dosyasıydı. Adımları takip ediyorum hocam merak etmeyin

Quiet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9SE
Konular
7
Bu twrp yi kullanın. Zip dosyasını installden direk yükleyin işlem bitimi twrp ana ekrandan reboot kısmından recovery seçin tamamdır.

Sky Hawk işe yaradı hocam teşekkür ediyorum

deniz_siyahi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ghost
Cihazım
redmi note 8
Meslek
Telefon Bilgisayar
Konular
5
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekran kilidini kaldırdım Twrp de aynı hatayı vedi. OrangeFox la denedim onda da hata verdi. Full romu indiriyorum şimdi bir de öyle deneyeceğim
dostum.. sürekli güncelleme yapacaksan twrp kaldır tavsiyem.. eğer telefonun hiç güncelleme almaz ise o zaman kurarsın gerek yok şimdi... :D

Quiet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9SE
Konular
7
dostum.. sürekli güncelleme yapacaksan twrp kaldır tavsiyem.. eğer telefonun hiç güncelleme almaz ise o zaman kurarsın gerek yok şimdi... :D
Stock rom pek kullanmıyorum zaten hevesimi alayım değiştiririm :)

deniz_siyahi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ghost
Cihazım
redmi note 8
Meslek
Telefon Bilgisayar
Konular
5
Stock rom pek kullanmıyorum zaten hevesimi alayım değiştiririm :)
valla stock rom kullanmak daha faydalıdır.. sadedir kendi halinde çalışıyor.. custom rom kurmanı pek tavsiye etmiyorum.. :D sistem ne ise o :D çünkü custom romlarda oynanma var sistemde ilerde sıkıntı çıkarabilir.. bide kötü amaçlı yazılım entegreli yapılıyor bilgin olsun :D

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
valla stock rom kullanmak daha faydalıdır.. sadedir kendi halinde çalışıyor.. custom rom kurmanı pek tavsiye etmiyorum.. :D sistem ne ise o :D çünkü custom romlarda oynanma var sistemde ilerde sıkıntı çıkarabilir.. bide kötü amaçlı yazılım entegreli yapılıyor bilgin olsun :D

Hangi custom romda var kötü amaçlı yazılım?

Yıllardır kullanıyorum,hiç hesabım,banka bilgilerim vs alınmadı?

Genelde garantili cihaz sahipleri bu şekilde düşünüyor ne hikmetse....

Akıllı telefon kullanıp da kendini/bilgilerini vs gizleme isteğide ayrı bir ironi....

Güvenlik endişesi taşıyorsanız akıllı telefondan uzak durmalısınız....

Quiet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9SE
Konular
7
Hocam öncelikle mi 9 se için yardım konusu açtım çünkü ana cihazım olacak, yanlış bir işlem yapıpta cihazı brick ederek vakit kaybetmek istemedim. Yardımlaşmak her zaman daha iyidir. Dönem dönem LG G4, Samsung Note 3 - A5 serisi ve Xiaomi Mi A1 custom rom geliştirici ekiplerinde yer aldım. Sade olan stock rom değil saf Androiddir. Miuı arayüzü sence sade mi? Custom romlarda oynama var demişsin. Saf Android taban alınarak kişinin isteğine/ihtiyacına göre performansa veya daha çok görsele hitap etmek için tabiki üzerinde oynanıyor adı üstünde zaten özel rom. Temiz, ellenmemiş, batarya performansının kısmen daha iyi bir rom istersen LineageOS kullanırsın olur biter. Kötü amaçlı yazılım konusunda evet kısmen haklısın. Samsung romlarda hatta en çok bilinen ve kullanılanlardan Enigma romda bile vardı böyle birşey ama eskidendi onlar. Yine de güveniyorsan Official romlar kullanırsın.
Kullanacağın telefonu istediğin gibi özelleştirebiliyorsun her zaman custom rom tercihimdir.

deniz_siyahi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ghost
Cihazım
redmi note 8
Meslek
Telefon Bilgisayar
Konular
5
Hocam öncelikle mi 9 se için yardım konusu açtım çünkü ana cihazım olacak, yanlış bir işlem yapıpta cihazı brick ederek vakit kaybetmek istemedim. Yardımlaşmak her zaman daha iyidir. Dönem dönem LG G4, Samsung Note 3 - A5 serisi ve Xiaomi Mi A1 custom rom geliştirici ekiplerinde yer aldım. Sade olan stock rom değil saf Androiddir. Miuı arayüzü sence sade mi? Custom romlarda oynama var demişsin. Saf Android taban alınarak kişinin isteğine/ihtiyacına göre performansa veya daha çok görsele hitap etmek için tabiki üzerinde oynanıyor adı üstünde zaten özel rom. Temiz, ellenmemiş, batarya performansının kısmen daha iyi bir rom istersen LineageOS kullanırsın olur biter. Kötü amaçlı yazılım konusunda evet kısmen haklısın. Samsung romlarda hatta en çok bilinen ve kullanılanlardan Enigma romda bile vardı böyle birşey ama eskidendi onlar. Yine de güveniyorsan Official romlar kullanırsın.
Kullanacağın telefonu istediğin gibi özelleştirebiliyorsun her zaman custom rom tercihimdir.
eyvallah cevabın için.. ancak custom romlar bilinmeyen yerlerden indirildiği zaman sıkıntı çıkıyor. android işletim sistemi zaten her türlü şeye sahiptir.. yani açık kaynak kodludur.. her istediğini yapabilirsin.. siteden kendi yayınladığı stock romu kullanmak varken neden başkasının kurcaladığı rom kullanılır ki.. üstelik kötü amaçlı yazılıma yakalanmak bi kez olur. sen onu anlamazsın ve ya antivirüs tarzı programlar tarafından bulunmaz ancak o seni istediği yerden kontrol eder.. :D bi de telefon rootlu ise her istediğini yaparsın.. hız aşırtma, batarya performans bakımından.. :D bu arada redmi note 8 imei atmayı bilen var mı aranızda.. ? :D ben bi kaç yerde gördüm ancak daha denemedim..

Üst Alt