Çözüldü Mi 9 Twrp ile Sistem Sarjı Çakışması - Kalibre ve pil sorunu

ayazzone45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
TEKNİSYEN
Konular
11
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
V12.0.5.0.QFAMIXM
Telefon Modeli
Mi 9
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba,

Mi9 cihazımda 12.5 glabol sürümü kurulu.

Twrp ve sistem pil yüzdesi farklı bu yüzden telefon %40 larda aniden kapanıyor sarja takıp twrpye giriyorum orada %50 gözüküyor twrpde sarjını bitirmeye çalışıyorum.
Twprye girebilmek için 5-10 saniye takrardan sarja takıyorum girince yine %50-%40 vs. gibi rakamlarla karşılaşıyorum. Bu haldeyken system reboot yaptığımda sisteminde sarjı aynı oluyor ancak 1-2 dakika kullanımdan sonra telefon yine kapanıyor bu döngüyü bir türlü bitiremedim. Sistemin sarjını bitiriyorum twrpnin sarjını bitirmeye çalışıyorum ancak twrpnin sarjı yine %40 lara sıçrıyor.

Twrpnin sarjını bitirmek için yaklaşık 2-3 saat yedekleme yapıp sildim twrp kapanınca tekrar 5-10 saniye twrpye girdim tekrar yedekleme yapıp sildim yani twrpnin sarjını ve sistemin sarjını bitirmeye çalıştım ancak bir türlü olmadı.(Twrpden battarystats.bin dosyasınıda sildim uygulamalarla kalibrede etmeye çalıştım ancak nafile.)

%100 yapıp batarya takip uygulamalarından gördüğüm değer 700-800 mAH civarındaydı sarj bitirme denememden sonra bir daha bakacağım.

Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Ek: Sorunun 2-3 gün sonra şişen çakma batarya olduğunu fark ettim. Çakma batarya kullanmanızı önermem. Telefon başucumda uyurum az kalsın patlayacakmış.

Son düzenleme:

Drkirpi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
5
Merhaba,

Twrp ve sistem pil yüzdesi farklı bu yüzden telefon %40 larda aniden kapanıyor sarja takıp twrpye giriyorum orada %50 gözüküyor twrpde sarjını bitirmeye çalışıyorum.
Twprye girebilmek için 5-10 saniye takrardan sarja takıyorum girince yine %50-%40 vs. gibi rakamlarla karşılaşıyorum. Bu haldeyken system reboot yaptığımda sisteminde sarjı aynı oluyor ancak 1-2 dakika kullanımdan sonra telefon yine kapanıyor bu döngüyü bir türlü bitiremedim. Sistemin sarjını bitiriyorum twrpnin sarjını bitirmeye çalışıyorum ancak twrpnin sarjı yine %40 lara sıçrıyor.

Twrpnin sarjını bitirmek için yaklaşık 2-3 saat yedekleme yapıp sildim twrp kapanınca tekrar 5-10 saniye twrpye girdim tekrar yedekleme yapıp sildim yani twrpnin sarjını ve sistemin sarjını bitirmeye çalıştım ancak bir türlü olmadı.(Twrpden battarystats.bin dosyasınıda sildim uygulamalarla kalibrede etmeye çalıştım ancak nafile.)

%100 yapıp batarya takip uygulamalarından gördüğüm değer 700-800 mAH civarındaydı sarj bitirme denememden sonra bir daha bakacağım.

Batarya ölmüş ölmüş.Yohum ben diyor :D bataryayı değiştirin hocam büyük ihtimalle düzelir dediğiniz problem 800 mah ne :)

Oyla:

ayazzone45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
TEKNİSYEN
Konular
11
Batarya ölmüş ölmüş.Yohum ben diyor :D bataryayı değiştirin hocam büyük ihtimalle düzelir dediğiniz problem 800 mah ne :)
Bataryayı değiştireli 2-3 ay oldu. Birde hangi program doğru sonucu verir batarya takibi için. Hepsi birbirinden farklı uç noktalarda değerler veriyor. Şarjın %100 olmasını bekliyorum. İlk ekran görüntüsü ile üçüncüsü aynı sonucu veriyor büyük ihtimalle cihazı tekrar başlattığımda %100 olacak. %100 olduğu için yavaş şarj oluyor şu an.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-04-21-56-16-393_com.gombosdev.ampere.jpg
    Screenshot_2021-04-04-21-56-16-393_com.gombosdev.ampere.jpg
    395,6 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_2021-04-04-21-55-35-788_com.digibites.accubattery.jpg
    Screenshot_2021-04-04-21-55-35-788_com.digibites.accubattery.jpg
    410,1 KB · Görüntüleme: 7
  • Screenshot_2021-04-04-21-55-09-396_com.finalwire.aida64.jpg
    Screenshot_2021-04-04-21-55-09-396_com.finalwire.aida64.jpg
    183,6 KB · Görüntüleme: 12
Oyla:

Drkirpi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
5
Bataryayı değiştireli 2-3 ay oldu. Birde hangi program doğru sonucu verir batarya takibi için. Hepsi birbirinden farklı uç noktalarda değerler veriyor. Şarjın %100 olmasını bekliyorum. İlk ekran görüntüsü ile üçüncüsü aynı sonucu veriyor büyük ihtimalle cihazı tekrar başlattığımda %100 olacak. %100 olduğu için yavaş şarj oluyor şu an.
Hocam acaba yazılımsal birşey mi.İsterseniz cihaza mi flash ile BL kapatmadan Stock rom yükleyin.Sonrasinda twrpyi yeniden yüklersiniz.Bisey olmaz.Cunku accu 734 diyorsa yaklaşık olarak 900-1000 gibi bir değer ediyor.Sorun ne zamandan beri var oda önemli

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Merhaba,

Aynı şey bende de var ama bende %10 max fark oluyor. Tavsiyem dönebiliyorsanız güzel bir MIUI 11 roma fastboot ile dönüp 1 hafta kullanın. Veya telefon kapanınca telefonu twrpde şarj edin 100 olunca bi 30 dk daha bırakıp deneyin.

Oyla:

ayazzone45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
TEKNİSYEN
Konular
11
Hocam acaba yazılımsal birşey mi.İsterseniz cihaza mi flash ile BL kapatmadan Stock rom yükleyin.Sonrasinda twrpyi yeniden yüklersiniz.Bisey olmaz.Cunku accu 734 diyorsa yaklaşık olarak 900-1000 gibi bir değer ediyor.Sorun ne zamandan beri var oda önemli
Hocam yaklaşık 3-4 gündür bu sorun mevcut. Bl kapatmadan temiz kurulum yaptım ancak twrp yükler yüklemez aynı sorun devam etmeye başladı. Anladığım kadarıyla sorun twrp ile sistemin uyuşmaması. Twrpde ve sistemde gördüğüm değer aynı olsa diyeceğim ki sorun bataryada. Ancak sistemin şarjı bitince twrp açılacak şekilde şarja takıp sürekli güç tuşuna ve ses açma tuşuna basıyorum açılır açılmaz şarjdan çıkarıyorum twrpde %40 gözüküyor daha sonra twrp şarjı bitirmek için bendir, data vb gibi şeylerin yedeğini alıyorum güç harcakmak için twrpde kısa süre sonra kapanıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aynı şey bende de var ama bende %10 max fark oluyor. Tavsiyem dönebiliyorsanız güzel bir MIUI 11 roma fastboot ile dönüp 1 hafta kullanın. Veya telefon kapanınca telefonu twrpde şarj edin 100 olunca bi 30 dk daha bırakıp deneyin.
Twrp nin ve sistemin şarjını 2-3 saat boyunca bitirmeyi denedim şimdi %100 şarj ettim. Şarj bitince tekrar %100 şarj edip deneyeceğim olmazsa sizin dediğinizi yapacağım.

Oyla:

ayazzone45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
TEKNİSYEN
Konular
11
Şarj bitirmeye çalışma işlemi sonrasında cihazı %100 şarj ettim sistemi açmaya çalıştığımda olmadı şarja takıp anında twrp moduna almaya çalıştım %33 oldu twrpde şarj twrpden system reboot yaptığımda durum bu.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-05-03-05-49-797_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-04-05-03-05-49-797_com.miui.securitycenter.jpg
    294,8 KB · Görüntüleme: 9
Oyla:
Üst Alt