Mod Mi 9 T Pro Bloatware ve Mod

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
mi room 11.0.8.0 indirme bağlantısı rica etsem
Hocam aşağıdaki konu içerisinde alternatif linkleri ile birlikte mevcut.

s333

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
mi8 se
Konular
4

Notjustness

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakkı
Cihazım
Resmi Notebo
Konular
5
Uzun süredir özel mesaj alıyorum hangi modları, hangi kerneli , telefonda neleri sildiğim (debloat yaptığım ) uygulamalar üzerine . İstekler üzerine konuyu açma gereksinimi hasıl oldu. Liste biraz uzun idare edin :)
Kendi kullandığım sistemdir.
Şu an kulladığım rom Revos 20.1.31.
İlk kurulumu sim kartsız olarak yapıyorum. Magisk i yükleyip kurulumu tamamlıyorum.
Telefon açıldıktan sonra geliştirici şeçeneklerini açıp Xiaomi Utility Tool 2020 programıyla aşağıdaki verdiğim uygulamaları siliyorum. Liste genel kullandığım liste. Romlarda sildiğim uygulamalar. Eklemek istediğiniz olursa konu altında paylaşabilirsiniz.

com.android.browser - Mi İnternetTarayıcı ( Samsung Browser kullanıyorum)
com.mi.health - Mi Sağlık
com.miui.cleanmaster - Mi Temizleyici (Sd Maid kullanıyorum )
com.miui.bugreport - Hata ve geri bildirim aracı
com.miui.miservice - Bazı gereksiz tavsiye hizmetleriyle alakalı olduğunu düşünüyorum.
com.android.bookmarkprovider - Mi tarayıcıdaki yer imleri yöneticisi
com.android.providers.partnerbookmarks - Mi tarayıcıdaki sponsor yer imleri
com.android.managedprovisioning - Kurumsal kullanıcı hizmeti
com.xiaomi.payment - Mi Ödeme hizmeti
com.android.cellbroadcastreceiver - Hücre yayınları. Artık kullanımı kalmamış gibi bir şeydir herhalde
com.xiaomi.joyose -Nette Reklamcılıkla ve Sponsorlukla ilgili kullanım bilgisi topladığı söyleniyor.
com.miui.smsextra - Xiaomi cihazlar arası ücretsiz sms hizmeti.
com.miui.vsimcore-- Ne olduğu belli değil. :D
com.xiaomi.simactivate.service - Baş belası sim aktifleştirme servisi operatöre beni soyduran yurt dışına durup durup mesaj atan uygulama :D
com.miui.daemon -Analiz ve bilgi toplama aracı olduğu söyleniyor.
com.android.printspooler - Ne olduğu belli değil. :D
com.google.android.setupwizard - Android kurulum sihirbazı
com.google.android.apps.restore - Android kurulumunda google hesabından yedeklerteki uygulamaları yükleyen uygulama
com.mfashiongallery.emag -Günlük değişen duvarkağıtları için kullanılan uygulama
com.xiaomi.mipicks - Xiaomi Apps
com.xiaomi.miplay_client - Mi Play alıcı hizmeti
com.miui.translation.xmcloud -Ne olduğu hakkında bir sonuç bulamadım. İzinlerde de bir problem yok. Silince herhangi bir problemle karşılaşmadım.
com.android.email - Stock Email. Outlook kullandığım için kaldırıyorum
com.miui.cloudservice.sysbase -Mi Cloud'un bağlantılı olduğu bir hizmet.
com.google.android.projection.gearhead
com.google.android.apps.cloudprint -Android için Google Cloud Print hizmetini aşağıdakileri yapmak için kullanabilirsiniz. Kullanmadığım için kaldırdım.
com.google.android.inputmethod.latin - Google Klavye Ben Swift yükledikten sonra kaldırıyorum.
com.miui.face -Miui Biometric
com.miui.videoplayer - Mi Video uygulaması ( Mx Player kullanıyorum)
com.google.android.partnersetup -Destekleyen üçüncü parti uygulamalar ile Google uygulamaları arasındaki işlevleri çalıştırıyor.

Telefon orjinalde 60Hz olarak geliyor. Nette ve xda da ve archesm hocamında dediği gibi 70Hz üstünde sıkıntılar oluşabiliyor.
Ben 69Hz olarak kullanıyorum.
6.1 sürümü sadece Android 10 için buradan indirip twrp den flaşlamanız yeterlidir. Çok oyun oynayan arkadaşlara tavsiye etmiyorum.
Sonrasında ise magisk modül olarak zimba hocamın açtığı konudaki driver modülünü magiskten yüklüyoruz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son olarak geliştirici seçeneklerine girip animasyon ölçeklerini 1x den 0.5x çekiyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sorumluluk size konu bana aittir. Miuiturkiye.Net ve tarafım yapılan işlemlerden doğan sorumlulukları kabul etmez.

hocam, bazı uygulamalar kalkıyor bazıları ise kaldırıldı başarılı dediği halde telefondan kalkmıyor. neden acaba?

Üst Alt