Yardım Mi 9 t ekran problemi

mehmetaliotag181

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Amatör
Cihazım
Mi 9 t
Konular
1
Merhabalar mi 9 t 64gb yurtdışı cihazım var. Bootloder sonrası IMEI kaydı yaptık. Cihaz da ekran problemi olduğunu düşünüyorum. Üst perde arasira aniden iniyor, whatsapta özellikle msj lasirken kişinin profiline giriyor, yine ana ekranda iken saat ve tarihe giriyor. Sürüm olarak mevcutların hepsini denedik ama sıkıntı gitmedi. Problem yaşadığım an tuş kilidini açıp kapatıyorum anlık düzeliyor, fakat kısa süre içerisinde tekrarlıyor. Bu arada orj olmayan bı şarj aleti taktigimda telefon kullanılmayacak derecede saydığım sıkıntıları fazlasıyla yapıyor. Cihaz 20 günlük tavsiyeleriniz ne yönde olur teşekkürler.

Kontrol

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kontrol
Cihazım
Mi 9T 128GB
Konular
34
Hocam sanırım Ghost Touch problemi oluşmuş. Çözümünü bilmiyorum fakat bu sorunlar Hayalet dokunma dedikleri olaya benziyor.

Oyla:

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Geri verme şansınız varsa verin, ekran değiştiren arkadaşlar bile var garantiden bu sebeple. Bilinen kesin bir çözümü yok sanırım, yazılımsal olarak dokunmatik hassasiyetini düşürme yöntemleri var ama kalıcı çözüm olmuyor galiba

Oyla:

yasirsamed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yasir Samed
Cihazım
Xiaomi Mi 9t
Konular
3
Net şekilde söyleyebilirim ki ghost touch problemi. Mi 9t cihazların en çok maruz kaldığı sıkıntı. Yabancı forumlarda çözüm olarak ekran değişimi çok kişiye çare olmuş. Geçenlerde ise bir yerde "ekran değişimine gerek yok, bilen biri tarafından ekranı söküp yapışkan malzemeyi temizleyip yeniden yapıştırma işlemi uygulanırsa çözüm oluyor" önerisi gördüm. Altında da bunu uygulayıp sonuç alan çok fazla paylaşım vardı. Bence öncelikle sağlam bir tamircide bunu yaptırın. Çözüm olmazsa, mecburen ekran değişimi gerekecektir.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Ali07

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Mi 9T 6Gb Ram 64Gb Rom Glacier Blue modelini alalı 8 ay oldu son 3 aydır bende ghost touch problemi yaşıyorum.

Oyla:

semihsezer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
semih
Cihazım
mi 6
Konular
4
arkadaş bu adamlar telefonları kontrol etmeden mi koyuyolar kutulara. %100 konttol yapılması gerekiyor bu telefonların

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt