Yardım Mi 9 Sim Kart Sorunu

kocoglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
8.1
Cihazım
Redmi note 5
Konular
1
Merhaba arkadaşlar mi9 telefonum var. Malum yolla kayıtlı. Telefonda şöyle bir sorun var. Yeni bir hat alınca ilk sim1 e takarsak o hat asla sim2 de çalışmıyor. Cihaz imei alıyor rom attım sıfırladım düzelmedi. Sim kartımı başka telefonu takınca çalışıyor. Başka sim kartları sim2 ye takıncada çalışıyor yani simle alakalı değil. Sim1 de tanıyor ama imei 0 olunca bağlanmıyor.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Bildiğim kadarıyla malum yolla kayıtlı cihazların sadece sim 2 kısımları çalışır, sim 1 kısmı iptal olur.

kocoglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
8.1
Cihazım
Redmi note 5
Konular
1
Hocam zaten sim2 hattım çalışıyordu dün operatör değiştirdim önce sim1 taktım hat gitti daha da çalışmıyor. Başka bir yeni hat daha denedik aynısını yapıyor çok saçma

Faruk 04

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi note 10 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Hocam zaten sim2 hattım çalışıyordu dün operatör değiştirdim önce sim1 taktım hat gitti daha da çalışmıyor. Başka bir yeni hat daha denedik aynısını yapıyor çok saçma
Yani sim1 e takınca sim kartı mı bozuyor? Konuyu daha açık bir şekilde dile getin lütfen. Zaten malum yolla yapılan IMEI de iki sim yuvasından biri kapanır. Kapalı olan yere hattı taksanız bile çalışmaz. Bu çok normal bir şeydir. IMEI si çalışan sim yuvasına ise hattı taktığımızda çalışmıyorsa ya yuva bozulmuştur, ya da oranın da IMEI si gitmiştir.
*#06# yaparak IMEI durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

kocoglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
8.1
Cihazım
Redmi note 5
Konular
1
Hocam sim2 çalışıyor sorunsuz lakin yeni hattımı ilk defa sim1 e takp sonra sim2 ye takınca sim2 'de de o hat çalışmıyor. Sıfır hattı ilk sim1 e takarsam bir daha asla sim2 de çalışmıyor. Başka hatlar sim2 de sorunsuz çalışıyor.

Faruk 04

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi note 10 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Hocam sim2 çalışıyor sorunsuz lakin yeni hattımı ilk defa sim1 e takp sonra sim2 ye takınca sim2 'de de o hat çalışmıyor. Sıfır hattı ilk sim1 e takarsam bir daha asla sim2 de çalışmıyor. Başka hatlar sim2 de sorunsuz çalışıyor.
İlginç bir durum hocam. Diğer simler de aynı şekilde bozuluyorsa fazla uğraşmayın derim. Zaten malum yolla yapılan IMEI işlemi sonrası ilk sim yuvası devredışı kalır, bir daha da işinizi görmez. Dolayısıyla bu işin çözülüp çözülmemesi bir şeyi değiştirmeyecektir.
İyi forumlar dilerim.

aokcbs

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
onur
Cihazım
note 3
Konular
8
Merhaba arkadaşlar mi9 telefonum var. Malum yolla kayıtlı. Telefonda şöyle bir sorun var. Yeni bir hat alınca ilk sim1 e takarsak o hat asla sim2 de çalışmıyor. Cihaz imei alıyor rom attım sıfırladım düzelmedi. Sim kartımı başka telefonu takınca çalışıyor. Başka sim kartları sim2 ye takıncada çalışıyor yani simle alakalı değil. Sim1 de tanıyor ama imei 0 olunca bağlanmıyor.
Merhabalar sorunu çözdünüz mü acaba ? Bende yanlışlıkla sim 1 e taktım kartı. Ve şimdi sim 2 ye taktığım halde çalışmıyor. Nasıl düzelte bilirim bilgisi olan var mı acaba ?

Üst Alt