Yardım Mi 9 - Şebeke sorunu - Orijinal IMEI

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Merhaba arkadaşlar

Mi 9
Miui 11.0.6.0 EEA
Orijinal imei

Son bir haftadır falan şebeke sorunu yaşıyorum. Sorun şu, bir hafta öncesine kadar çok iyi bir şekilde 4G+ sinyali aldığım evimin hiç bir yerinde cihaz doğru düzgün çekmiyor. Halbuki bir hafta öncesine kadar sanki şebeke kulesi bizim evdeymiş gibi 100 Mpbs üstü internet alıyor ve çekim çubuğu da tam dolu oluyordu. Şuanda ise tek bir çizgi görüyorum. Ayrıca mobil veriyi aç kapat yaptığımda ilk bir kaç dakika 4G+ full görünüyor sonra yine tek bir çizgiye düşüyor.

İşin ilginç kısmı aynı hattan eşimde de var ve benim bir diş çektiği noktada onun telefon full gösteriyor. Buda benim operetörden şüphe duymama engel oluyor.

En son yaptığım işlemler, 2 hafta önce sürülen 11.0.7.0 sürümüne yükselttim ota dan gelen, sonra çok sorun var diyerek sıfırladım cihazı bu sefer siteden ota sürümü indirip tekrar TWRP üzerinden yükledim, sonra farklı sorunlar nedeniyle 11.0.6.0 sürümününden aldığım vendor, modem, efs gibi yedekleri üzerine yükledim fakat bir hafta/6 gün öncesine kadar hiç problem yoktu. Dünde tekrar full formatlayıp TWRP üzerinden 11.0.6.0 sürümüne düşürdüm cihazı şebeke sorununun 11.0.7.0 den geldiğini düşünerek fakat yine çözülmedi, cihazı fabrika ayarlarına sıfırladım yine çözülmedi. Band 3,1,20,8 görülüyor. Hatta band 20 full sinyal gösteriyor fakat telefon ısrarla tek diş olan band 3'e bağlanıyor.

Şimdi benim kafam karışık sorun cihazda mı operatördemi sizce.

Signal guru programından baktığımda sürekli gelgit var sanki 2 saniyede bir sinyaller gidip gidip geliyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Blody422

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil ibrahi
Cihazım
Mi 9
Konular
28
Arkadaşlar bendede aynı sorun var ne yoamam gerekiyor çok eski telefon bile 4 G 3 dış çekiyor mi 9 3G de cekiyor

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Arkadaşlar bendede aynı sorun var ne yoamam gerekiyor çok eski telefon bile 4 G 3 dış çekiyor mi 9 3G de cekiyor
neyden sonra böyle oldu? imei işleminden sonramı? eğer imei atılmış cihaz ise imei işleminin hatalı yapılmasından olabilir. Değilse donanımsal arıza olma riskide yüksek..

Oyla:

Blody422

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil ibrahi
Cihazım
Mi 9
Konular
28
neyden sonra böyle oldu? imei işleminden sonramı? eğer imei atılmış cihaz ise imei işleminin hatalı yapılmasından olabilir. Değilse donanımsal arıza olma riskide yüksek..
Evet imai sonrası oldu QCN den ola bilir mi QCN nasıl yukliyecegim twrp den olur mu

Oyla:

Ozdmromer24

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Poco x3 nfc
Konular
1
Bende imei attim bi kac farkli qcn degistim (poco x3 de) ama yine ayni anten kablosu da degistim ama hem internet cook cok yawas hemde sinyal gidip gidip geliyor

Oyla:

blackandwhite23

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
cc
Cihazım
mi 9
Konular
10
o zaman doğru şekilde imei işlemi yapılması gerekli. Özel mesaj ile bilgi veriyorum..
hocam bana da bilgi verebilir misiniz ? arkadaşınki kadar kötü değil benim durum , aramalarda 3gye düşüyor normalinde 4gden devam ediyordu arama sırasında ve volte vowifi açılmıyor.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
hocam bana da bilgi verebilir misiniz ? arkadaşınki kadar kötü değil benim durum , aramalarda 3gye düşüyor normalinde 4gden devam ediyordu arama sırasında ve volte vowifi açılmıyor.
volte açılmıyor cümlesinin önü çok açık. Açmak için gerekli araştırmayı yapın.

Oyla:
Üst Alt