Yardım Mi 9 - Şebeke sorunu - Orijinal IMEI

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Merhaba arkadaşlar

Mi 9
Miui 11.0.6.0 EEA
Orijinal imei

Son bir haftadır falan şebeke sorunu yaşıyorum. Sorun şu, bir hafta öncesine kadar çok iyi bir şekilde 4G+ sinyali aldığım evimin hiç bir yerinde cihaz doğru düzgün çekmiyor. Halbuki bir hafta öncesine kadar sanki şebeke kulesi bizim evdeymiş gibi 100 Mpbs üstü internet alıyor ve çekim çubuğu da tam dolu oluyordu. Şuanda ise tek bir çizgi görüyorum. Ayrıca mobil veriyi aç kapat yaptığımda ilk bir kaç dakika 4G+ full görünüyor sonra yine tek bir çizgiye düşüyor.

İşin ilginç kısmı aynı hattan eşimde de var ve benim bir diş çektiği noktada onun telefon full gösteriyor. Buda benim operetörden şüphe duymama engel oluyor.

En son yaptığım işlemler, 2 hafta önce sürülen 11.0.7.0 sürümüne yükselttim ota dan gelen, sonra çok sorun var diyerek sıfırladım cihazı bu sefer siteden ota sürümü indirip tekrar TWRP üzerinden yükledim, sonra farklı sorunlar nedeniyle 11.0.6.0 sürümününden aldığım vendor, modem, efs gibi yedekleri üzerine yükledim fakat bir hafta/6 gün öncesine kadar hiç problem yoktu. Dünde tekrar full formatlayıp TWRP üzerinden 11.0.6.0 sürümüne düşürdüm cihazı şebeke sorununun 11.0.7.0 den geldiğini düşünerek fakat yine çözülmedi, cihazı fabrika ayarlarına sıfırladım yine çözülmedi. Band 3,1,20,8 görülüyor. Hatta band 20 full sinyal gösteriyor fakat telefon ısrarla tek diş olan band 3'e bağlanıyor.

Şimdi benim kafam karışık sorun cihazda mı operatördemi sizce.

Signal guru programından baktığımda sürekli gelgit var sanki 2 saniyede bir sinyaller gidip gidip geliyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Arkadaşlar alakası var mı bilmiyorum fakat akşam üstü sim kartlarımı söküp %80 alkollü Eyüp sabri tuncer kolanyası ile giggle~~ giggle~~ giggle~~ iyice temizleyip metal kısımları ovaladım.

O saatten bu yana gösterge hiç 5 çizgiden aşağı düşmedi. Emin olmak için bütün akşam kontrol ettim, biraz öncede Speed Test ve Signal Guru ile kontrol ettim. Herşey normal gözüküyor fakat benim anlamadığım bir nokta var ve halen bu sorunun sim kartları temizlemekle mi, yoksa operatör şirketinin bir haftadır sorunlu olan vericileri bu gün tamir etmeye mi karar verdiklerini bilmiyorum. Burası halen muamma, çünkü daha önceden görmediğim Band 7 şuan aktif bağlı ve sinyalde çok iyi görünüyor. Ayrıca bir haftadır çekmeyen Band 3 sinyali de gayet iyi görünüyor. Sorun nasıl çözüldü emin değilim ama şükür çözüldü.

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Bence simkarti tak cikar yapa yapa manyetiği zarar görmüştür. Yoksa Eyüp Sabri Tuncer'e dua edelim :)

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Bence simkarti tak cikar yapa yapa manyetiği zarar görmüştür. Yoksa Eyüp Sabri Tuncer'e dua edelim :)

Hocam sim kart eski sayılmaz, kartı da daha önce çıkardığımı hiç hatırlamıyorum, galiba telefonu aldığımdan bu yana ilk defa çıkardım. Birde kart ile şebeke bandlarının bir alakası var mı teknik olarak bilmiyorum sonuçta şebeke cihazın modemi ile alakalı bence, sim kart sadece operatörlere bağlantı,giriş kartı gibi birşey (kendi kafamdan yürüttüğüm bilgi doğrumu bilmiyorum.) Bu yüzden sorunun nasıl çözüldüğünden emin değilim. Çünkü daha önceki testlerimde band 7'nin adı bile çıkmıyordu hiç şimdi band 7 çıktı ortaya sinyalde full gözüküyor ve band 3 de eskisinden çok daha iyi sinyal alıyor. Neyse başına gelen olursa denemesi için bir çözüm önerisi sunmuş olduk.

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Hocam sim kart eski sayılmaz, kartı da daha önce çıkardığımı hiç hatırlamıyorum, galiba telefonu aldığımdan bu yana ilk defa çıkardım. Birde kart ile şebeke bandlarının bir alakası var mı teknik olarak bilmiyorum sonuçta şebeke cihazın modemi ile alakalı bence, sim kart sadece operatörlere bağlantı,giriş kartı gibi birşey (kendi kafamdan yürüttüğüm bilgi doğrumu bilmiyorum.) Bu yüzden sorunun nasıl çözüldüğünden emin değilim. Çünkü daha önceki testlerimde band 7'nin adı bile çıkmıyordu hiç şimdi band 7 çıktı ortaya sinyalde full gözüküyor ve band 3 de eskisinden çok daha iyi sinyal alıyor. Neyse başına gelen olursa denemesi için bir çözüm önerisi sunmuş olduk.
Üzerindeki manyetik kisminin cekim kalitesi ile alakasi var hocam. Yani az ya da cok cekmesi o manyetige de bagli. Duzelmesine sevindim. .

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101

Teşekkürler hocam, sorunum bir süre önce çözüldü bir şekilde.

Ek olarak Resmi Rom kullandığım için oradaki ayarların etkisi anlık sadece, bir müddet sonra varsayılan ayara dönüyor.

Son düzenleme:
Oyla:

Abdülhekim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdülhekim
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
0
Ben denedim aynı telefon aynı sorun fakat düzelme olmadı telefon dan soğudum işim gereği dışarı çıkamıyor um ilk fırsatta yeni sim Alaçam ve ins düzelir

Oyla:
Üst Alt