Sohbet Mi 9 SE Şebeke Sorunu Çözümm!!

Adnancagri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Euthanasia
Cihazım
Xiomi Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
35
Mi 9 SE telefon aldım yurtiçi imei kayıtlı. Cihazı alalı 1 ay oldu ama işkence çekiyorum 1 aydır. Telefon evde asla çekmiyodu bugün canıma tak etti satıcaktım adam telefonu aldığım mağaza 1500 TL veririm dedi. Haliyle vermedim telefonu 1 ay önce 2300 TL ye aldığım telefonu 1500 e vermek aptallık dedim. Kendi çözümümü ürettim. Telefon hep 4.5G de kullanıyodum. Dedim ki bi 3G ye alayım belki çeker aldım evin çekmeyen bi odasında çekmeye başladı. Ardından 2G ye alayım dedim aldım hiç çekmeyen odada 4 diş çekmeye başladı. Artık evde telefonla konusabiliyorum. Bunun haricinde birde şunu yaparsanız tam çeker telefonunuz. Ayarlar>Telefon Hakkında>Sistem Güncelleme>Sağ Üstteki 3 nokta>En son sürümüne güncelle yaparsanız ve güncellerseniz full çeker telefon. Yapana hayırlı olsun diyorum aklınıza takılan birşey olursa yazın.

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Bulunduğunuz lokasyonda demek ki 4G bağlantısı zayıf bu nedenle 3G ve 2G ye aldığınızda cihazınız şebeke almaya başlamış. Herkes için kesin çözüm değil bu fakat yine de şebeke alamayan arkadaşlar tarafından denenebilir.
Bu arada sistem güncellemenin şebeke çekimi ile alakalı kesin bir etkisi yok. (Olumlu ya da olumsuz sonuçları olabilir.)

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Konu başlığını görünce band 20 olayına çözüm bulundu sandım :@

arif33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Arif
Cihazım
mi9se
Konular
0
bulunduğun yerdeki şebekeden operatörden kaynaklanıyor hocam bende de aynı durum var

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24

arif33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Arif
Cihazım
mi9se
Konular
0
şebeke tercihini tercihen 4g yapmayınız , bu 4g zayıfda olsa tutup bağlanmasına sebep olmakda,

tercihleri 2g/3g/4g de bırakın en iyi hangisi çekerse ona bağlanır telefon ve şebeke değiştirmez zırt pırt ,

sorununuzu da çözmüş olursunuz,

öyle bir ayar yok ki mi9se de (lte öncelikli - 3g öncelikli - yanlızca 2g var )

Adnancagri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Euthanasia
Cihazım
Xiomi Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
35
Bulunduğunuz lokasyonda demek ki 4G bağlantısı zayıf bu nedenle 3G ve 2G ye aldığınızda cihazınız şebeke almaya başlamış. Herkes için kesin çözüm değil bu fakat yine de şebeke alamayan arkadaşlar tarafından denenebilir.
Bu arada sistem güncellemenin şebeke çekimi ile alakalı kesin bir etkisi yok. (Olumlu ya da olumsuz sonuçları olabilir.)
Anladım hocam tamamdır teşekkür ederim

serhankocak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serhan
Cihazım
mi note 10 lite
Meslek
bilgi işlem
Konular
35
Mi 9 SE telefon aldım yurtiçi imei kayıtlı. Cihazı alalı 1 ay oldu ama işkence çekiyorum 1 aydır. Telefon evde asla çekmiyodu bugün canıma tak etti satıcaktım adam telefonu aldığım mağaza 1500 TL veririm dedi. Haliyle vermedim telefonu 1 ay önce 2300 TL ye aldığım telefonu 1500 e vermek aptallık dedim. Kendi çözümümü ürettim. Telefon hep 4.5G de kullanıyodum. Dedim ki bi 3G ye alayım belki çeker aldım evin çekmeyen bi odasında çekmeye başladı. Ardından 2G ye alayım dedim aldım hiç çekmeyen odada 4 diş çekmeye başladı. Artık evde telefonla konusabiliyorum. Bunun haricinde birde şunu yaparsanız tam çeker telefonunuz. Ayarlar>Telefon Hakkında>Sistem Güncelleme>Sağ Üstteki 3 nokta>En son sürümüne güncelle yaparsanız ve güncellerseniz full çeker telefon. Yapana hayırlı olsun diyorum aklınıza takılan birşey olursa yazın.
rakamı yanlış yazmadıysanız yurt içi imei kayıtlı cihazı hele ki 1 ay önce 2300 TL ye almanız imkansız yazdığınız rakam yurt dışı malum işlem yapılı cihaz fiyatı

Adnancagri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Euthanasia
Cihazım
Xiomi Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
35
rakamı yanlış yazmadıysanız yurt içi imei kayıtlı cihazı hele ki 1 ay önce 2300 TL ye almanız imkansız yazdığınız rakam yurt dışı malum işlem yapılı cihaz fiyatı
Malum işlem ne oluyor hocam

serhankocak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serhan
Cihazım
mi note 10 lite
Meslek
bilgi işlem
Konular
35
Malum işlem ne oluyor hocam
yurt dışı cihaz imei atılmış oluyor yaşadığınız sorunda bu işlemden sonra band 20 nin gitmesiyle meydana gelen bir soruna benziyor *#06# ile cihazın imei si ile kutuda yazan imei leri karşılaştırın emin değilseniz

Üst Alt