Sohbet Mi 9 se Kullanıcı Yorumları

peugeut27

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Sağlık
Konular
2
Adamlar anlık almıyorlar ki cihazı aldığı dönemde kur kaç ise ona göre üzerine kâr koyup satıyorlar. O yüzden kısa vadede değil uzun vadede döviz değişikliği etkiler fiyatları.
Kaldı ki sanki USD 5e düştü 4e düştü
Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Adamlar anlık almıyorlar ki cihazı aldığı dönemde kur kaç ise ona göre üzerine kâr koyup satıyorlar. O yüzden kısa vadede değil uzun vadede döviz değişikliği etkiler fiyatları.

işte bende bunu söylüyorum ama zıttını iddia ediyorlar. mesala 2 gün önce 1930du dün1960 yapmış bugün 2000. geçen hafta bu olay. dedim dolar aynı neden artıyor cevap vermedi bir kaç kişi. satanların hepsi aynı anda fiyat artırıyor o da garip

peugeut27

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Sağlık
Konular
2
işte bende bunu söylüyorum ama zıttını iddia ediyorlar. mesala 2 gün önce 1930du dün1960 yapmış bugün 2000. geçen hafta bu olay. dedim dolar aynı neden artıyor cevap vermedi bir kaç kişi. satanların hepsi aynı anda fiyat artırıyor o da garip
Seçimi düşünüp döviz kurunun yükseleceğini beklemiş olabilirler ondan böyle bir sey yapmışlardır veya stok azdır bilemiyorum. Çoğu anlaşmalı zaten birbirini takip ediyorlar müşteriyi aynı rakamlara zorunlu kılıyorlar. Ama evofone kadar da fahiş bir fiyat olduğunu düşünmüyorum tam hak ettigi fiyatlar cihazın

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Seçimi düşünüp döviz kurunun yükseleceğini beklemiş olabilirler ondan böyle bir sey yapmışlardır veya stok azdır bilemiyorum. Çoğu anlaşmalı zaten birbirini takip ediyorlar müşteriyi aynı rakamlara zorunlu kılıyorlar. Ama evofone kadar da fahiş bir fiyat olduğunu düşünmüyorum tam hak ettigi fiyatlar cihazın

Bu işi ilk yapan insanlar insafliydi aslında sonradan satıcı çoğalınca iş biraz duzenbazliga döndü 5-6 yıl önce ne güzeldi bu yurt dışı telefon işi hey gidi hey

kdr_87

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
KADİR
Cihazım
xiomi mi5s
Konular
0
Titresim acik oldugu halde gelen aramada titremiyor sorun ne olabilir

XiaomiSevdalısı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Xiaomi Redmi 5
Konular
1
Merhaba arkadaşlar; Her kullandığım cihaz hakkında ilgili bölümde konu açmam favori haline geldi :)

Bu konu hakkında 1 aylık kullanımda gözlemlediğim iyi ya da kötü yönlerini buraya yazacağım.

Öncelikle telefonun tasarımsal olarak ele oturması benim için büyük bir avantaj. Ekran gövde oranı da tam istediğim gibi.

PİL PERFORMANSI
Telefonu 1 aydır aktif bir şekilde her yönü ile test ettim. Öncelikle pil performansından sizlere bahsetmek istiyorum.

Biliyorsunuz ki telefon 3070 mah bir pil gücüne sahip. Her nekadar pil gücü düşük görünse de ortalama ekran süresi kullanımıma bağlı olarak 6 saatten aşağı düşmüyor.
Şuanda global rom yüklü telefonda Eu romda daha fazla ekran süresi alındığını yabancı forumlarda bir çok kez okudum. Hafta sonu eu roma geçince onu da test edeceğim.

Bu 6 saat ekran süresi aldığımda telefonu nasıl kullanıyorsunuz diye soracak olursanız şayet,
Mi band 3 kullanıyorum doğal olarak bluetood sürekli açık. genel olarak wifi sürekli açık.
Facebook, İnstagram, Whatsap, Massenger, Ezan vakti, Tapatalk,Mi fit, Telegram vs aklıma gelmeyen bir kaç uygulama arka planda sürekli açık ve uygulamalarda kilitli olarak devamlı çalışmaktadır. Günlük olarak oynadığım sadece 1 tane oyun var clash royale oda 1/1,5 saat arası onun haricinde oyun oynamam. 3070 mah lık bir pile göre şarj süresi beni tatmin etti.
Telefonu biraz daha kısıtlasam sürenin 7 saate çıkacağına inanıyorum.

TEKNİK ÖZELLİK
Telefonda 6 gb ram ve 64/128 gb depolama olarak karşımıza geliyor .
işlemci ile telefon tam bir fiyat perfomansı olarak bizlere premium hissi verebilir.

Ayrıca benim için çok işe yarayan NFC de olması çok iyi (sürekli akbil makinesine gitmekten kurtuldum).
Cihaz global ve band 20 olması ekstra bir avantaj sağlamaktadır. Önceki telefonum 8 se de band 20 yokken evde 4.5 g de 2 diş çekerken 9 se de full çekim gücü ve görüşme esnasında kaliteli ses seviyesini bariz olarak farktettim. Özellik olarak fazla detaya girmeyeceğim bu özellikler telefonu satın aldırmak için bence yeterli bir sebep.

KAMERA ÖZELLİKLERİ
En çok merak edilen sorulardan birisi de kamera performansı. 8 se den önce redmi note 7 kullandım ikisi arasında kamerada bariz fark olduğunu hissettim.
bildiğiniz üzere telefon karşımıza 3 arka ve 1 ön kamera olarak geliyor.
ana kamera 48 mp
ikinci kamera 13 mp
üçüncü kamera ise 8 mp olarak karşımıza çıkıyor.
şahsen kamerasından çok memnun kaldım. Fiyat performanslı bir cihaz için kamerası üst düzeyde bana göre.
size çektiğim resimlerin bir kaç örneğini altta paylaşıyorum.

Telefonda kötü yanlarından bahsedecek olursak pek bulamadım ama olmasını istediğim özellik
bildirim ışığı ve bataryasının 4000 mah olması gayet tatmin edici olurdu.

Güncel Google kamera linki

Kamera ayarlarından reinit camera seison ayarını aktif duruma getirin ve uygulamayı yeniden başlatın.

FOTOĞRAF ÖRNEKLERİ

Konunun sonuna geldik. Sabırla okuduğunuz için Teşekkür eder hayırlı forumlar dilerim.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz acaba imei rootlu mu cihazınız ?

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28

kerneli denedim mi room 9,6,20 de parmak izi çalışmıyor. konusunda zaten belirtilmiş bu durumda. kernel çalışıyor sorun yok batarya vb. şeyleride yazarım kullanınca

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Global ve Çin cihazı nasıl ayırt ediyorsunuz model numarası ile mi?

Üst Alt