Sohbet Mi 9 se Kullanıcı Yorumları

sametdincerr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
samet
Cihazım
mi note 3
Konular
0
Instagram da donma kasma problemi var mı ? Hikayeler kısmında oluyor.düzeltemedim bir türlü

rone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
Mi 9 se
Konular
8
Arkadaşlar, ben de Mi 9 SE almak istiyorum ama IMEI kaydı yapılınca neden band 20 gidiyor, anlamış değilim. Neden böyle bir şey oluyor ? Bir de, cihazı root'lamadan band 20 var mı yok mu bakma şansı yok mu ? Telefoncular, IMEI kaydını telefonu root'lamadan yapıyor, değil mi ?

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
Arkadaşlar, ben de Mi 9 SE almak istiyorum ama IMEI kaydı yapılınca neden band 20 gidiyor, anlamış değilim. Neden böyle bir şey oluyor ? Bir de, cihazı root'lamadan band 20 var mı yok mu bakma şansı yok mu ? Telefoncular, IMEI kaydını telefonu root'lamadan yapıyor, değil mi ?
telefonda band 20 ile çeken bir yere giderseniz band20 ile çekip çekmediğini gösteren uygulamalar bulunuyor, imei işlemi için telefonun bootloader'ının açık twrp yüklenmiş ve rootlu olması gerekmektedir.

suleymanyalcin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
POCO F2 PRO
Meslek
SMMM
Konular
33
El

Elinize yüreğinize emeğinize sağlık...
Teşekkür ederim hocam. :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hayırlı olsun. Nereden aldınız acaba? Arkadaş da alacak da bulabildiğimiz en uygun fiyat 2150 TL.
facebook gruplarında şuanda 2000-2050 ye kadar fiyatları düşürdü güvenilir satıcılar.

Instagram da donma kasma problemi var mı ? Hikayeler kısmında oluyor.düzeltemedim bir türlü
global romda iken instagramda video açamıyordum hic bir şekilde sebebini bulamamıştım.
Bl kilidi açılıp eu rom yükledim sorun yoktu onda. Miui pro son sürüm yükledim onda da sorun yoktu instagramda.
Sadece global kendi üzerindeki romda sıkıntılıydı.

rone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
Mi 9 se
Konular
8
telefonda band 20 ile çeken bir yere giderseniz band20 ile çekip çekmediğini gösteren uygulamalar bulunuyor, imei işlemi için telefonun bootloader'ının açık twrp yüklenmiş ve rootlu olması gerekmektedir.
Anladım hocam, telefoncular root'layıp IMEI kaydı yapıyorsa, network signal guru gibi uygulamarla band 20'ye bakılabiliyormuş. Peki IMEI kaydı yapılmış cihazda, farklı bir rom'a geçmek istersem, globalden avrupa'ya mesela, IMEI kaydı silinir mi ? Güncellemelerde silinir mi ?

Cihaz global ve band 20 olması ekstra bir avantaj sağlamaktadır. Önceki telefonum 8 se de band 20 yokken evde 4.5 g de 2 diş çekerken 9 se de full çekim gücü ve görüşme esnasında kaliteli ses seviyesini bariz olarak farktettim. Özellik olarak fazla detaya girmeyeceğim bu özellikler telefonu satın aldırmak için bence yeterli bir sebep.
Hocam siz band 20'yi nasıl kullanabiliyorsunuz ? IMEI kaydı yaptırmadınız mı ?

suleymanyalcin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
POCO F2 PRO
Meslek
SMMM
Konular
33
Anladım hocam, telefoncular root'layıp IMEI kaydı yapıyorsa, network signal guru gibi uygulamarla band 20'ye bakılabiliyormuş. Peki IMEI kaydı yapılmış cihazda, farklı bir rom'a geçmek istersem, globalden avrupa'ya mesela, IMEI kaydı silinir mi ? Güncellemelerde silinir mi ?

Hocam siz band 20'yi nasıl kullanabiliyorsunuz ? IMEI kaydı yaptırmadınız mı ?
şöyle izah edeyim. imei atılmadan önce 4.5 g de sıkıtnısız çekiyordu evin içinde. İmei atıldıktan sonra evin içinde 4,5 g çekmemeye başladı. anca cama yaklaştığım zaman geliyordu 4,5 g. bi kaç gün de öyle kullandım sattım cihazı.

rone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
Mi 9 se
Konular
8
şöyle izah edeyim. imei atılmadan önce 4.5 g de sıkıtnısız çekiyordu evin içinde. İmei atıldıktan sonra evin içinde 4,5 g çekmemeye başladı. anca cama yaklaştığım zaman geliyordu 4,5 g. bi kaç gün de öyle kullandım sattım cihazı.
Satmanıza üzüldüm. Eğer bu olay satmanıza sebep olduysa :( Ben de Vodafone kullanıyorum bu arada

ozkan16

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Redmi note 3
Konular
5
Ben imelilerimi kaydettim son dakika kararıyla

Ekli dosyalar

• IMG_20190530_145958.jpg
    IMG_20190530_145958.jpg
    78,5 KB · Görüntüleme: 61
  • Screenshot_2019-05-30-15-00-18-269_tr.gov.turkiye.edevlet.kapisi.jpg
    Screenshot_2019-05-30-15-00-18-269_tr.gov.turkiye.edevlet.kapisi.jpg
    96,1 KB · Görüntüleme: 61

suleymanyalcin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
POCO F2 PRO
Meslek
SMMM
Konular
33
Satmanıza üzüldüm. Eğer bu olay satmanıza sebep olduysa :( Ben de Vodafone kullanıyorum bu arada
hocam imei yüzünden değil satma sebebim 2. 9 se kullanışım oldu hevesi aldık verdik :)

hocam bu gün kayıt ettiyseniz sizden başkası telefonu kullanamaz.
1 haziran da geçerliliğe girecek hocam o muhabbet

Üst Alt