Sohbet Mi 9 se Kullanıcı Yorumları

esmyy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
mi note pro
Konular
0
Merhaba arkadaşlar; Her kullandığım cihaz hakkında ilgili bölümde konu açmam favori haline geldi :)

Bu konu hakkında 1 aylık kullanımda gözlemlediğim iyi ya da kötü yönlerini buraya yazacağım.

Öncelikle telefonun tasarımsal olarak ele oturması benim için büyük bir avantaj. Ekran gövde oranı da tam istediğim gibi.

PİL PERFORMANSI
Telefonu 1 aydır aktif bir şekilde her yönü ile test ettim. Öncelikle pil performansından sizlere bahsetmek istiyorum.

Biliyorsunuz ki telefon 3070 mah bir pil gücüne sahip. Her nekadar pil gücü düşük görünse de ortalama ekran süresi kullanımıma bağlı olarak 6 saatten aşağı düşmüyor.
Şuanda global rom yüklü telefonda Eu romda daha fazla ekran süresi alındığını yabancı forumlarda bir çok kez okudum. Hafta sonu eu roma geçince onu da test edeceğim.

Bu 6 saat ekran süresi aldığımda telefonu nasıl kullanıyorsunuz diye soracak olursanız şayet,
Mi band 3 kullanıyorum doğal olarak bluetood sürekli açık. genel olarak wifi sürekli açık.
Facebook, İnstagram, Whatsap, Massenger, Ezan vakti, Tapatalk,Mi fit, Telegram vs aklıma gelmeyen bir kaç uygulama arka planda sürekli açık ve uygulamalarda kilitli olarak devamlı çalışmaktadır. Günlük olarak oynadığım sadece 1 tane oyun var clash royale oda 1/1,5 saat arası onun haricinde oyun oynamam. 3070 mah lık bir pile göre şarj süresi beni tatmin etti.
Telefonu biraz daha kısıtlasam sürenin 7 saate çıkacağına inanıyorum.

TEKNİK ÖZELLİK
Telefonda 6 gb ram ve 64/128 gb depolama olarak karşımıza geliyor .
işlemci ile telefon tam bir fiyat perfomansı olarak bizlere premium hissi verebilir.

Ayrıca benim için çok işe yarayan NFC de olması çok iyi (sürekli akbil makinesine gitmekten kurtuldum).
Cihaz global ve band 20 olması ekstra bir avantaj sağlamaktadır. Önceki telefonum 8 se de band 20 yokken evde 4.5 g de 2 diş çekerken 9 se de full çekim gücü ve görüşme esnasında kaliteli ses seviyesini bariz olarak farktettim. Özellik olarak fazla detaya girmeyeceğim bu özellikler telefonu satın aldırmak için bence yeterli bir sebep.

KAMERA ÖZELLİKLERİ

En çok merak edilen sorulardan birisi de kamera performansı. 8 se den önce redmi note 7 kullandım ikisi arasında kamerada bariz fark olduğunu hissettim.
bildiğiniz üzere telefon karşımıza 3 arka ve 1 ön kamera olarak geliyor.
ana kamera 48 mp
ikinci kamera 13 mp
üçüncü kamera ise 8 mp olarak karşımıza çıkıyor.
şahsen kamerasından çok memnun kaldım. Fiyat performanslı bir cihaz için kamerası üst düzeyde bana göre.
size çektiğim resimlerin bir kaç örneğini altta paylaşıyorum.

Telefonda kötü yanlarından bahsedecek olursak pek bulamadım ama olmasını istediğim özellik
bildirim ışığı ve bataryasının 4000 mah olması gayet tatmin edici olurdu.

Güncel Google kamera linki

Kamera ayarlarından reinit camera seison ayarını aktif duruma getirin ve uygulamayı yeniden başlatın.

FOTOĞRAF ÖRNEKLERİ

Konunun sonuna geldik. Sabırla okuduğunuz için Teşekkür eder hayırlı forumlar dilerim.
merhabalar cihazım mi9 se global cihazım imei null cihaz reset attı imei silindi ve imei yemedi sonunda rom çöktü ve açılmıyor
nv data is currept
hatasında kaldı
çözümü nasıl arkadaşlar varmı yardımcı olacak bir arkadas

Üst Alt