İnceleme Mi 9 SE Aksesuar (Kılıf & Ekran-Kamera koruyucu&USB OTG vb..)

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28

telefon için şu 3 ürünü aldım gelince ürünler hakkında yazı yazarım. kamera koruyucuyu daha öncede almıştım. konuyuda telefon için alınan aksesuarların incelemesi yada sorulması için açmak istedim. alan arkadaşlar burada linkleriyle beraber aldıkları ürün hakkında birşeyler yazarsa alacaklarada kolaylık olur

Thief.

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Cihad
Cihazım
Mi 9 Se
Meslek
Art Direktör
Konular
11
Fotoğraflarını da çekebilirsen takmadan önce çok sevinirim

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Fotoğraflarını da çekebilirsen takmadan önce çok sevinirim
çekerim her açıdan. donanım haber biraz farklı formatta olduğu için burada bari böyle bi konu olsun istedim. aksesuarların konuşulup kendimizce incelendiği. telefonlarıma bir çok çeşit kılıf almış birisi olarak muzdaribim bu konuda :D

suleymanyalcin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
POCO F2 PRO
Meslek
SMMM
Konular
33
hocam özellikle kamera koruyucuyu merak ediyorum. foto çekiminde görüntüde değişiklik yaratacakmı takmadan önce bi yeri çekip taktıktan sonra aynı yeri çekip burada payşalabilir misiniz

ismailhakkiii

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail hakkı
Cihazım
mi 9
Konular
8
Çok yağ tutuyor temizlenen gerekiyor

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
hocam özellikle kamera koruyucuyu merak ediyorum. foto çekiminde görüntüde değişiklik yaratacakmı takmadan önce bi yeri çekip taktıktan sonra aynı yeri çekip burada payşalabilir misiniz
ben daha önce denedim aslında huawei p20 vardı bende 1 hafta önce sattım. bu gelen ürün belki farklıdır diye çok yorum yapmak istemedim. ama gelince deneyeceğim. DH forumda alan arkadaş vardı fakat sizin istediğiniz kendinizin görüp yorumlaması durumu :) telefonu sabitleyerek bi kaç örnek foto çekerim lensleri felan değiştiririm gerekirse.

suleymanyalcin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
POCO F2 PRO
Meslek
SMMM
Konular
33
ben daha önce denedim aslında huawei p20 vardı bende 1 hafta önce sattım. bu gelen ürün belki farklıdır diye çok yorum yapmak istemedim. ama gelince deneyeceğim. DH forumda alan arkadaş vardı fakat sizin istediğiniz kendinizin görüp yorumlaması durumu :) telefonu sabitleyerek bi kaç örnek foto çekerim lensleri felan değiştiririm gerekirse.
Tamamdır hocam teşekkür ederim

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28

telefon için şu 3 ürünü aldım gelince ürünler hakkında yazı yazarım. kamera koruyucuyu daha öncede almıştım. konuyuda telefon için alınan aksesuarların incelemesi yada sorulması için açmak istedim. alan arkadaşlar burada linkleriyle beraber aldıkları ürün hakkında birşeyler yazarsa alacaklarada kolaylık olur

şu üç ürün elime ulaştı arkadaşlar. silikon kılıf beklediğimden iyi çıktı. ben normalde bu tarz sade silikon kılıflara 10 15 tl veriyordum yine aynı fiyatada piyasada kılıflar vardı bu defa 5 tl fazla vereyim dedim iyikide vermişim. hissiyatı daha önceki telefonlarıma aldığım siyah düz sade silikonlara göre iyi. inceliği çok ince olanlardan değil ama kalın olan armor kılıflar gibide değil tabi ortalama bi kalınlıkta daha ince kılıflar gördüğüm için incelik olarak normal standart diyebilirim. diğer söyleyeceğim şeyde kutudan çıkan silikon kadar olmasada fiziksel tuşlara basma hissiyatı sertliği güzel yani o yandaki tuşları bazı silikon kılıflar gibi çok ağırlaştırmıyor. kutudan çıkan kılıf kadarda yumuşak beklemeyin ama.

Unutmuşum ekleyeyim. Kılıfın kamera çıkıntısı yeterli ve ön panele doğru olan çıkıntısı iyi düz zeminler için. şuan bende 0 seviyesinde oda kameraya taktığım lensden dolayı. bu yüzdende o lens erken çizilecek daha önceki telefonumdan biliyorum.

ekran koruyucuyuda beğendim tek eksiği alt ve üste sıfırlayamadım hatta bu yüzden 4-5 kere söktüm sonucunda biraz içine toz doldu :) alırsanız eğer sürekli sökmeyin rahatsız etmeyecek derecede ya alttan yada üstten az bişey keseceksiniz yada eşitleyeceksiniz ikisindende az bişey gidecek. geliştirici seçeneklerden ekran düzen sınırlarını aktif ederek baktım. yanlardan kırpma oranı 0,5 uçlu kalem yada 0,3 uçlu kalemle bi çizik kadar. üstlerden de toplam 1 yada 1.5 vardır diye düşünüyorum. rahatsız edecek derecede değil bunlar ama takıntılı iseniz almayın :Dekran koruyucunun bana göre en önemli + sını yazıyorum şimdi; semersten aldığımda kenarları kapatmayan sadece ekranın görünen kısımları için olan koruyucu vardı. buda navigasyon tuşlarını kapatıp ekranın sağ sol vb.. gibi yerlerinden hareketle geri-ana menü-son uyg. fonsiyonlarını çok zevksiz bi hale getiriyordu. nedenide hem kenarlarının keskin olması yuvarlatılmış olamaması hemde tam o kernar kısmına sürekli elimin çarpmasıydı. bu koruyucuda hem kenarlar yuvarlatılmış hemde o kısımlara çarpma pek olmuyor çünkü kenarlarada uzuyor. son olarakta bu tip ekran koruyucular sıkıntılı olabiliyor kenar kısımları telefonun oval olduğu için erkenden kalkma yapabiliyor ilerleyen günlerde de bunu yazarım olursa . kalkma yapmasının sebeplerinden biride kılıflar ama aldığım kılıfla temas eden kenarı yok bakalım ilerde görecem onuda

edit: ön kamerayıda sarması güzel. ön kamerayıda çok güzel korur. U şeklinde koruyucu sarıyor hemen bitiminde de silikon kılıf var. ekranı kıracak kadar düşürmedikçe yada topraklı bi yerde şans eseri oraya sığacak bi taş gelmedikçe bişey olmaz :D

dip: dokunmatiği deneyince akşam yine editleyebilirim mesajı sevmediğim bi yeri olursa.

kamera lenside iyi fotoğrafları atayım. Upload ettiğim dosyayı sıkıştırma yapmadan direk depolama diyerek orjinal boyutlarıyla rarladım. isteyene yine direk foto olarakta atarım ama aynı şey bozulma olmaz o şekilde rarda da. Klasörün içerisinde metin belgesi var onu inceledikten sonra açın çünkü klasörlere böldüm fotoğrafları önyargı oluşmasın kimsede diye :D hangilerinde orjinal hangilerinde koruyucu ile çekildiği metin belgesinde yazıyor.

fotoğrafları kanepenin kenarında mümkün olduğunca sabitleyerek çektim. tek kusur ışıktı. pencere kenarı olması . odalarda diğer kısımlar yeterli ışık almadığı için orada çektim.

Son düzenleme:

ozdemirserdar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mi8
Cihazım
Mi8
Konular
2
şu üç ürün elime ulaştı arkadaşlar. silikon kılıf beklediğimden iyi çıktı. ben normalde bu tarz sade silikon kılıflara 10 15 tl veriyordum yine aynı fiyatada piyasada kılıflar vardı bu defa 5 tl fazla vereyim dedim iyikide vermişim. hissiyatı daha önceki telefonlarıma aldığım siyah düz sade silikonlara göre iyi. inceliği çok ince olanlardan değil ama kalın olan armor kılıflar gibide değil tabi ortalama bi kalınlıkta daha ince kılıflar gördüğüm için incelik olarak normal standart diyebilirim. diğer söyleyeceğim şeyde kutudan çıkan silikon kadar olmasada fiziksel tuşlara basma hissiyatı sertliği güzel yani o yandaki tuşları bazı silikon kılıflar gibi çok ağırlaştırmıyor. kutudan çıkan kılıf kadarda yumuşak beklemeyin ama

ekran koruyucuyuda beğendim tek eksiği alt ve üste sıfırlayamadım hatta bu yüzden 4-5 kere söktüm sonucunda biraz içine toz doldu :) alırsanız eğer sürekli sökmeyin rahatsız etmeyecek derecede ya alttan yada üstten az bişey keseceksiniz yada eşitleyeceksiniz ikisindende az bişey gidecek. geliştirici seçeneklerden ekran düzen sınırlarını aktif ederek baktım. yanlardan kırpma oranı 0,5 uçlu kalem yada 0,3 uçlu kalemle bi çizik kadar. üstlerden de toplam 1 yada 1.5 vardır diye düşünüyorum. rahatsız edecek derecede değil bunlar ama takıntılı iseniz almayın :Dekran koruyucunun bana göre en önemli + sını yazıyorum şimdi; semersten aldığımda kenarları kapatmayan sadece ekranın görünen kısımları için olan koruyucu vardı. buda navigasyon tuşlarını kapatıp ekranın sağ sol vb.. gibi yerlerinden hareketle geri-ana menü-son uyg. fonsiyonlarını çok zevksiz bi hale getiriyordu. nedenide hem kenarlarının keskin olması yuvarlatılmış olamaması hemde tam o kernar kısmına sürekli elimin çarpmasıydı. bu koruyucuda hem kenarlar yuvarlatılmış hemde o kısımlara çarpma pek olmuyor çünkü kenarlarada uzuyor. son olarakta bu tip ekran koruyucular sıkıntılı olabiliyor kenar kısımları telefonun oval olduğu için erkenden kalkma yapabiliyor ilerleyen günlerde de bunu yazarım olursa . kalkma yapmasının sebeplerinden biride kılıflar ama aldığım kılıfla temas eden kenarı yok bakalım ilerde görecem onuda
sa kılıf kamerayı koruyormu çıkıntı varmı :) bende almayı düşünüyorum içinden çıkan kılıf kormuyor

Üst Alt