Yardım Mİ 9 SE 4g sorunu

rose11rose

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1
Cihazım
note 2
Konular
6
merhabalar iyi bayramlar,
Telefoncudan yurtdışı global mi9 se aldım ancak telefon H+dan bir türlü 4G ye geçmedi. Sürekli H+ yazıyor. Ayarlardan tüm şebeke seçimlerini yaptım ama genede olmadı. MİUİ 10.4 sürümü yüklü hattım Türktelekom müşteri hizmetleri ilede görüştüm hattan yana bir sıkıntı olmadığını söyledi. bu konuda yardımcı olun ayrıca bulunduğum yerde aynı sim kartı ile samsung j7 telefon 4g yi full çekmekte ancak bir türlü mi9 se bağlanmıyor . hayırlı günler dilerim.

Son düzenleme:

umutaxoy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
12
Bende only lte yapınca 4g geliyor ara ara da 4g otomatik geçiyor. Şunu farkettim tek diş 4g olunca çok çabuk 3g ye geçiyor.

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Büyük ihtimalle cihaza atilan İMEİ eski bir telefonun İMEİsi. O telefonda da 4G olmadığı için çekmiyordur sizde de

Oyla:

kddrh

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kadir
Cihazım
Note 3 Pro
Konular
1
Büyük ihtimalle cihaza atilan İMEİ eski bir telefonun İMEİsi. O telefonda da 4G olmadığı için çekmiyordur sizde de
Hocam, imei ile şebekenin alakası bile yok. İstersen ilk çıkan telefonun imeisini at. Ama şu olur, operatör ya da imei bazlı çalışan uygulamalar cihazı neyin imeisi atılmışsa o telefon olarak görür. Yanlış bilgilendirme iyi bir şey değil.

Oyla:

Facker70

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet sait
Cihazım
Mİ5s - Mi9 SE
Meslek
Elektronik Müh.
Konular
9
Nerede yaşıyorsunuz, Hattınız 4g için açık mı, Şehri başla yerlerinde merkezinde, farklı şehirlerde denediniz mi, ? BAND20 ile çok alakalı bir durum değil, böyle abartılacak bir şey değil band 20 eksikliği. Yinede gerekli.

Oyla:

rose11rose

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1
Cihazım
note 2
Konular
6
Cevabiniz icin tesekkur ederim. Türkcell hat taktigimda 4g çekiyor ama turktelekom hattimi takinca H+ nın üzerine çıkmıyor. İşin garip yanı aynı yerde türktelekom ile j7 telefonumdan deniyorum 4g çekiyor Mi 9 SE de band20 desteği var diye biliyorum sorunu hala anlamış değilim. Afyon emirdağ jlçesinde yaşıyorum operatör ile ilgili hicbir sorun yok müşteri hizmetlerinide aradım sknti yok dediler farklı şehirde denemedim ama deniycem anlamadigim olau j7 de çeken 4g mi9 se de niye çekmez ?

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Cevabiniz icin tesekkur ederim. Türkcell hat taktigimda 4g çekiyor ama turktelekom hattimi takinca H+ nın üzerine çıkmıyor. İşin garip yanı aynı yerde türktelekom ile j7 telefonumdan deniyorum 4g çekiyor Mi 9 SE de band20 desteği var diye biliyorum sorunu hala anlamış değilim. Afyon emirdağ jlçesinde yaşıyorum operatör ile ilgili hicbir sorun yok müşteri hizmetlerinide aradım sknti yok dediler farklı şehirde denemedim ama deniycem anlamadigim olau j7 de çeken 4g mi9 se de niye çekmez ?
J7 ve m9se 4g bantları farklı olabilir. Aklıma tek gelen bu başka neden olamaz gibi. İmei ile alakası yok olayın.

Oyla:

Facker70

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet sait
Cihazım
Mİ5s - Mi9 SE
Meslek
Elektronik Müh.
Konular
9
peki türkcell hat ile 4.5g nin çekmesinin sebebi nedir? türkcell band20 yi kullanmıyor mu acaba?
Hayır en az band20 kullanımı yapan operatörlerden birisi olduğu söyleniyor. Tam anlamı ile bu konu bulunduğunuz bölge ile alakalı.

Oyla:
Üst Alt