Yardım Mİ 9 SE 4g sorunu

rose11rose

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1
Cihazım
note 2
Konular
7
merhabalar iyi bayramlar,
Telefoncudan yurtdışı global mi9 se aldım ancak telefon H+dan bir türlü 4G ye geçmedi. Sürekli H+ yazıyor. Ayarlardan tüm şebeke seçimlerini yaptım ama genede olmadı. MİUİ 10.4 sürümü yüklü hattım Türktelekom müşteri hizmetleri ilede görüştüm hattan yana bir sıkıntı olmadığını söyledi. bu konuda yardımcı olun ayrıca bulunduğum yerde aynı sim kartı ile samsung j7 telefon 4g yi full çekmekte ancak bir türlü mi9 se bağlanmıyor . hayırlı günler dilerim.

Son düzenleme:

BilirKisi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9SE
Konular
1
Miui 11 veya herhangi bir güncelleme ile düzelebilme şansı var mı? Yoksa Xiaominin çözebileceği bir sorun değil mi. Diğer Xiaomi cihazlarda böyle bir sorun var mı?

Merhaba, Xiaominin ota ile çözebileceği bir sorun değil hocam,(Çözer aslında fakat efs bölümündeki nvramdeki modem config ayarlarını sisteme ekler ve android frameworke tanıtır veya /modem bölümüne varsayılan açık değer olarak band20 yide eklerler fakat yapmazlar project trebledan dolayı sistem yapısını değiştirmek istemezler)
Forumdan kullanıcılar, xiaomiden band20 açık global versiyon bir qcn dosyası isteme kampanyası yapılır ve Xiaomi bu dosyayı paylaşırsa; Bu sorunu, sorunun olduğu kullanıcılar çözer zaten ama onuda yapacaklarını sanmıyorum.

Bu sorunun çözümü oldukça karmaşık ve denenmesi gereken yöntemler var. Öncelikle alınan qcn yedeklerinin tam olmadığına dair bir söylenti var.(Bu durumu test etme imkanım yakında olacak.) Bu sorunda buyüzden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Eğer bir ilerleme kaydedersem sizinle paylaşırım. Kaynak kodu bulup incelemem gerekiyor.

Oyla:

kemalozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 12 Lite
Konular
0
Merhaba, Xiaominin ota ile çözebileceği bir sorun değil hocam,(Çözer aslında fakat efs bölümündeki nvramdeki modem config ayarlarını sisteme ekler ve android frameworke tanıtır veya /modem bölümüne varsayılan açık değer olarak band20 yide eklerler fakat yapmazlar project trebledan dolayı sistem yapısını değiştirmek istemezler)
Forumdan kullanıcılar, xiaomiden band20 açık global versiyon bir qcn dosyası isteme kampanyası yapılır ve Xiaomi bu dosyayı paylaşırsa; Bu sorunu, sorunun olduğu kullanıcılar çözer zaten ama onuda yapacaklarını sanmıyorum.

Bu sorunun çözümü oldukça karmaşık ve denenmesi gereken yöntemler var. Öncelikle alınan qcn yedeklerinin tam olmadığına dair bir söylenti var.(Bu durumu test etme imkanım yakında olacak.) Bu sorunda buyüzden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Eğer bir ilerleme kaydedersem sizinle paylaşırım. Kaynak kodu bulup incelemem gerekiyor.

hocam alınan yedek tam alınmıyor söylenti doğru bana kalırsa eksik olmasa bu band sorunu olmazdı. aldığınız yedeği inceleyin fakat imei atmayın.

Oyla:

kdrsvm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi9 se
Meslek
Telefoncu
Konular
18
bende aynı durum vardı cihaza twrpden sıfırlayıp farklı bir rom kurdum 4.5 açıldı

Oyla:

kdrsvm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi9 se
Meslek
Telefoncu
Konular
18
masik rom kurdum band 20 muhabbetini net bilmiyorum 4g çeken telefon 4.5 g olarak düzeldi

Oyla:

ArsenicW

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bilişim
Konular
3
Arkadaşlar 4.5G ya da LTE olarak yazıyor olsa da Band 20 denilen lanet yer almıyor. Vodafone ile Band 8, 3 görüyorsunuz. Merkezi bir yerde S8 cihazım ile 100 mbps görürken 9 SE ile ancak 20-25 görebiliyorsunuz. Bir yığın rom denedim ancak maalesef durum değşmiyor. Merkezi olmayan yerde 2-5 mbps maksimum değer alıyorum. Fark ediyorsunuz hızı...

Oyla:

Sago0070

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
KADİR CAN
Cihazım
Mi9se
Konular
0
Telefoncudan yurtdışı global mi9 se aldım ancak telefon H+dan bir türlü 4G ye geçmedi. Sürekli H+ yazıyor. Ayarlardan tüm şebeke seçimlerini yaptım ama genede olmadı. MİUİ 10.4 sürümü yüklü hattım Türktelekom müşteri hizmetleri ilede görüştüm hattan yana bir sıkıntı olmadığını söyledi. bu konuda yardımcı olun ayrıca bulunduğum yerde aynı sim kartı ile samsung j7 telefon 4g yi full çekmekte ancak bir türlü mi9 se bağlanmıyor . hayırlı günler dilerim.
Çift simde imeil varsa 4.5 g sorunu yasanir

Oyla:

cashflow67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
P40Lite-Mi 9 SE
Meslek
Resepsiyonist
Konular
3
Miui 10.4 sürümü yok bu cihaz için. Ya 10.3.6 yükleyin yada en son xiaomi.eu beta 20.11.18 yükleyin. Bende 20.11.18 beta var ve 4.5 ve voltede dahil hepsi düzgün çalışıyor.

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Büyük ihtimalle cihaza atilan İMEİ eski bir telefonun İMEİsi. O telefonda da 4G olmadığı için çekmiyordur sizde de
Alakası yok :)

Mı 9 se nın modemı bıraz zayıf galiba oneplus nord kullandım 1 ay çekimde wıfıde cok az bı farkla daha iyiydi. (network sıgnal guru verılerıne gore). Cıhaza tek sım ımeı atıldıysa ımeı kaynaklı sorunun yoktur. Çift sim ımeı ıse ınternet hızında felan sorum yasarsın helekı az ceken bır bolgedeysen.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Alakası yok :)

Mı 9 se nın modemı bıraz zayıf galiba oneplus nord kullandım 1 ay çekimde wıfıde cok az bı farkla daha iyiydi. (network sıgnal guru verılerıne gore). Cıhaza tek sım ımeı atıldıysa ımeı kaynaklı sorunun yoktur. Çift sim ımeı ıse ınternet hızında felan sorum yasarsın helekı az ceken bır bolgedeysen.
Aynen bütün imei ler vericiden aynı sinyali alır. Mi 9se lerde yaşanılan sıkıntı tamamen imei işlemi ile alakalı. Şebeke sorunu yaşıyan varsa Tek hat band kaybı olmadan çözümünde yardımcı olabilirim.

Oyla:
Üst Alt