Soru Mi 9 mu Mi 8 Devammı

DeePDe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
mi 8
Konular
4
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 4 aya yakındır Mi 8 6 ram 256 gb modelini kullanmaktayım. Uzun yıllar sonra androide geri dönerek Artam ram ve hafıza sonucu androidin bir çok içeriği apk olarak ulaşıp çözüm bulabilmemizden dolayı iphoneden geçerek doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum.
Bana mi 8 sağlayan sağlayıcı Arkadaşım Mi 9 uda sağlayabiliceğini iletti. Aynı zamanda bu konunun iki telefonuda düşünen arkadaşlara ışık olacağını düşünüyorum.

Sizlere danışmak isterim. Bu forumda gerçekten değerli bu konuya hakim arkadaşlarım var Mi 8 verip üzerine farkını vererek mi 9 geçmemi önerirmisiniz. yoksa hiç bir fark yok mi 8 ile devam etmemi mi önerirsiniz arkadaşlar.

Bana sunulan teklifte şu anda elinde mi 9 64 gb hafızalısı var benim mi 8 256 gb en azından bana 128 gelirse haber ver diye bilgi bıraktım. ama dediğim gibi özelliklere baktığımda mi 8 de olan ve mi 9 da olmayan bazı özellikler bile var bu yüzden dediiğim gibi mi 9 geçmek mantıklımıdır. mi 8 de devam etmelimiyim.

Herkese iyi forumlar sevgiler.

DeePDe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
mi 8
Konular
4
Değerli dostlar öncelikle teşekkur ederim. Çok güzel açıklamalar ile fikirleri sabitledik şu anda 1000 lira civarı verip hafıza olarak daha aşağıdaki bir ürünü almak mantıklı gelmedi sağlayıcı yurt dısından sağladığı için kayıt düşünürken bunu verip hakkımı mi 9 kayıt ederekmi değerlendirsem dedim ama gerek kalmadı o masrafa mi 8 kayıt yaptırarak devam edebilirim editleyebildiğim bir çok şey olduğu içinde ayrıca memnunum konu üzerinde yazı olursa diğer arkadaşlarada yol gösterir değerli paylaşımlarınız içinde ayrıca teşekkur ederim.

Oyla:

ygider56

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yilmaz
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Meslek
Security
Konular
10
Merhaba,

işlemci arasında çok fark olduğunu düşünmüyorum. Bir nebze kamera ve görsel olarak daha iyi ama mi 8'de işinizi mi9 kadar görür. Bende mi8 aldım yeni. Memnunum mi9 alacaktım fakat çok araştırdım farka ve beklemeye değmeden mi8 aldım.

söylediklerinizde ciddimisiniz ? telefonunuz hayırlı olsun fakat mi 8 ile mi 9 arasında kamera ve donanım olarak büyük fark var.ayrıca görsel olarakta mi 8 den çok daha güzel bir cihaz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Değerli dostlar öncelikle teşekkur ederim. Çok güzel açıklamalar ile fikirleri sabitledik şu anda 1000 lira civarı verip hafıza olarak daha aşağıdaki bir ürünü almak mantıklı gelmedi sağlayıcı yurt dısından sağladığı için kayıt düşünürken bunu verip hakkımı mi 9 kayıt ederekmi değerlendirsem dedim ama gerek kalmadı o masrafa mi 8 kayıt yaptırarak devam edebilirim editleyebildiğim bir çok şey olduğu içinde ayrıca memnunum konu üzerinde yazı olursa diğer arkadaşlarada yol gösterir değerli paylaşımlarınız içinde ayrıca teşekkur ederim.

mi 8 in tek eksiği bence görünüşü alt çenenin büyük olması ve çentiğin geniş olması.mi 9 un kamerası daha iyi görüntüsü çok daha iyi.donanım olarak bahsetmeme gerek yok.şayet mi 8 kuşlanıcısı olsam ve maddi engelimde yoksa mi mix 3 yada mi 9 a geçerdim.

mi 8 in tek eksiği bence görünüşü alt çenenin büyük olması ve çentiğin geniş olması.mi 9 un kamerası daha iyi görüntüsü çok daha iyi.donanım olarak bahsetmeme gerek yok.şayet mi 8 kuşlanıcısı olsam ve maddi engelimde yoksa mi mix 3 yada mi 9 a geçerdim.

Oyla:

Captainalp

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
Mi note 3
Konular
7
söylediklerinizde ciddimisiniz ? telefonunuz hayırlı olsun fakat mi 8 ile mi 9 arasında kamera ve donanım olarak büyük fark var.ayrıca görsel olarakta mi 8 den çok daha güzel bir cihaz.

biri tofas digeri ferrari degil hocam.

Oyla:

ayildirim

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
MI 8
Meslek
Finans Uzmanı
Konular
10

Fark, günlük hayatımda etki edecek olduğunu düşünmüyorum. Heleki kamerada ois olmaması ve youtubede izledikten sonra.
O sebeple yazdıklarımı okursan zaten önem verdiğim alanları ilettim. Görsel tasarım görecelidir. Ne çirkin telefonların içerisinde efsane donanımlar var.
Gerçek anlamda kıyasladığında da fark olarak işlemci , kamera, görsel olarak fark var geri kalanında eksi yönleri de var. Detaylı incelersen dediğimi fark edebilirsin.

Oyla:

ygider56

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yilmaz
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Meslek
Security
Konular
10
Fark, günlük hayatımda etki edecek olduğunu düşünmüyorum. Heleki kamerada ois olmaması ve youtubede izledikten sonra.
O sebeple yazdıklarımı okursan zaten önem verdiğim alanları ilettim. Görsel tasarım görecelidir. Ne çirkin telefonların içerisinde efsane donanımlar var.
Gerçek anlamda kıyasladığında da fark olarak işlemci , kamera, görsel olarak fark var geri kalanında eksi yönleri de var. Detaylı incelersen dediğimi fark edebilirsin.

ben mi 9 kullanıcısıyım iphone x den geçtim.mi 8 hiç kullanmadım.hatta ilk önce mi 8 pro alacaktım tedarikte sorun çıktı mix 3 den son anda cayıp mi 9 aldım.baya bir karşılaştırma videoları izledim.ve mi 9 da karar kıldım.

Oyla:

ayildirim

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
MI 8
Meslek
Finans Uzmanı
Konular
10
ben mi 9 kullanıcısıyım iphone x den geçtim.mi 8 hiç kullanmadım.hatta ilk önce mi 8 pro alacaktım tedarikte sorun çıktı mix 3 den son anda cayıp mi 9 aldım.baya bir karşılaştırma videoları izledim.ve mi 9 da karar kıldım.

iyi günlerde kullanmanız dileği ile.

Oyla:
Üst Alt