Rehber Mi 9 için volte vowifi açmak

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Volte benim telefonumda(mi 9) Türkcell ile direk açılıyor zaten kodları girmek haricindeki bu tür işlemlere gerek olduğunu sanmıyorum.

kafkame

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
erdem
Cihazım
mi5
Konular
25
Volte benim telefonumda(mi 9) Türkcell ile direk açılıyor zaten kodları girmek haricindeki bu tür işlemlere gerek olduğunu sanmıyorum.
Nereden açılıyor? Ayrı bir ayarı var mı

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Nereden açılıyor? Ayrı bir ayarı var mı

Ben telefonu ilk aldığım zaman Türkcell hattımı taktım, konuda belirtilen *#*#86583#*#* ve *#*#869434#*#* kodlarını girdim sonra telefonu açıp kapattım ardından Ayarlar > Sim Kartlar ve Mobil Ağlar kısmına Volte ve Vowifi seçenekleri gelmişti. Misal şuan kullandığım hatta operatör desteklemediği için bu seçenekler gözükmüyor. Bu konuda belirtilen işlemleri yapsam bile telefonu yeniden başlattıktan sonra bu yaptığımız işlemler sıfırlandığı için tekrar yapmak gerekiyor. Bende salladım o yüzden Volte olmadan kullanıyorum çok bir şey farketmiyor benim için.

kafkame

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
erdem
Cihazım
mi5
Konular
25
Ben telefonu ilk aldığım zaman Türkcell hattımı taktım, konuda belirtilen *#*#86583#*#* ve *#*#869434#*#* kodlarını girdim sonra telefonu açıp kapattım ardından Ayarlar > Sim Kartlar ve Mobil Ağlar kısmına Volte ve Vowifi seçenekleri gelmişti. Misal şuan kullandığım hatta operatör desteklemediği için bu seçenekler gözükmüyor. Bu konuda belirtilen işlemleri yapsam bile telefonu yeniden başlattıktan sonra bu yaptığımız işlemler sıfırlandığı için tekrar yapmak gerekiyor. Bende salladım o yüzden Volte olmadan kullanıyorum çok bir şey farketmiyor benim için.
Bizde birşey gelmiyor bu kodları girip enable yapınca.

kafkame

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
erdem
Cihazım
mi5
Konular
25
Bizde birşey gelmiyor bu kodları girip enable yapınca.

Kodları girip Disable yapınca telefonu kapatıp açın ağ ayarlarına üstte Turkcell i tiklatin volte yi açın. Telefon hazır ancak sim kart hazır değil.
Bunu için iPhone veya Samsung not serisi telefona sim takip 2200 a HDSES yazıp gönderin.
İşlem tmm.
Turkcell için.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

planter02

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
planter
Cihazım
XİAOMİ Mİ 11 Lİ
Konular
4
Arkadaşlar mi 9 için volte ve vowifi aktif etmenin yolunu anlatacağım
Önce arama tuşlarını kullanıp *#*#86583#*#*
Tuşluyoruz. Ekranın alt kısmına volte disabled seklinde bir yazı çıkacak. Sonra *#*#869434#*#* tuşluyoruz. Ekranın altında yine aynı sekilde wifi yazan bir yazi çıkacak.daha sonra play store' a girip quickshortcut maker programını indiriyoruz. İndirdigimiz programın arama kısmına modem config yazıyoruz. Modem config yazan yerin üzerine tıklıyoruz daha sonra karşımıza Try yazılı bir kısım çıkacak oraya tıklayıp orada yazılı olan dosyalardan Ma yazan dosyayı seçiyoruz.bir kac saniye şebeke kesintisi oldukgan sonra telefon Ma yazılı modem dosyasını seçecek. Sonra programdan çıkıyoruz ve telefonumuzdan Ayarlar kısmına giriyoruz. Simkartlar ve mobil ağlar. Ardından En üstte bulunan şebeke operatörünün üzerine tıklıyoruz. Aşağıda volte kullan ve wifi kullanarak arama yap seceneklerinin ikisini de aktif hale getiriyoruz. Son olarak telefonumuzu kapatıp açıyoruz. Şebeke yazan yerde volte yazacak. Wifi açtığımızda ise vowifi simgesi çıkacak. İşlem bu kadar. Ben Turkcell kullanıyorum bende aktif oldu. Diğer operatörlerde de aktif olacaktır diye düşünüyorum.Telefonu ucak moduna alıp wi-fi ağına bağlandığımda wifi üzerinden arama yapabiliyorum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Arkadaşlar bugun telefonumu miui global 11.0.5 versiyonuna guncelledim. Volte vowifi aktif sekilde çalışıyor. Bir arkadaş bu işlemi yaptıktan sonra telefonunu yeniden baslattiginda bu ayarlarin sıfırlandığını yazmış bende boyle bir şey olmadı. Her telefonda sistem farklı işliyor herhalde. Bence bu işlemi deneyin. Bir cok cihazda volte aktif olacaktır

brkskr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
berk
Cihazım
mi9
Konular
1
Arkadaşlar mi 9 için volte ve vowifi aktif etmenin yolunu anlatacağım
Önce arama tuşlarını kullanıp *#*#86583#*#*
Tuşluyoruz. Ekranın alt kısmına volte disabled seklinde bir yazı çıkacak. Sonra *#*#869434#*#* tuşluyoruz. Ekranın altında yine aynı sekilde wifi yazan bir yazi çıkacak.daha sonra play store' a girip quickshortcut maker programını indiriyoruz. İndirdigimiz programın arama kısmına modem config yazıyoruz. Modem config yazan yerin üzerine tıklıyoruz daha sonra karşımıza Try yazılı bir kısım çıkacak oraya tıklayıp orada yazılı olan dosyalardan Ma yazan dosyayı seçiyoruz.bir kac saniye şebeke kesintisi oldukgan sonra telefon Ma yazılı modem dosyasını seçecek. Sonra programdan çıkıyoruz ve telefonumuzdan Ayarlar kısmına giriyoruz. Simkartlar ve mobil ağlar. Ardından En üstte bulunan şebeke operatörünün üzerine tıklıyoruz. Aşağıda volte kullan ve wifi kullanarak arama yap seceneklerinin ikisini de aktif hale getiriyoruz. Son olarak telefonumuzu kapatıp açıyoruz. Şebeke yazan yerde volte yazacak. Wifi açtığımızda ise vowifi simgesi çıkacak. İşlem bu kadar. Ben Turkcell kullanıyorum bende aktif oldu. Diğer operatörlerde de aktif olacaktır diye düşünüyorum.Telefonu ucak moduna alıp wi-fi ağına bağlandığımda wifi üzerinden arama yapabiliyorum.
Hocam sayenızde yaptık. tesekkurler. Indırılen programda tum modem ısımlerı aynı ama kırılımlardan yapamayan arkadaslar bulabılır. Su an aktıf ve calısıyor.
Ses kalitesini deneyimleyeceğim
Tesekkurler

Refik KURT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Refik
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
2
Hocam sayenızde yaptık. tesekkurler. Indırılen programda tum modem ısımlerı aynı ama kırılımlardan yapamayan arkadaslar bulabılır. Su an aktıf ve calısıyor.
Ses kalitesini deneyimleyeceğim
Tesekkurler
Nasıl yaptın nasıl oldu paylaşır mısın?

brkskr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
berk
Cihazım
mi9
Konular
1
Nasıl yaptın nasıl oldu paylaşır mısın?

paylasılan 2 kodu da dısabled modu yazdığında bırakın. Sonra programı indirip, (genelde ikinci ) sıradaki modemi telefona kurun. Sonra restart atın ve mobil interneti açın. Olmuş bir şekilde görebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-12-09 at 16.24.37.jpeg
    WhatsApp Image 2019-12-09 at 16.24.37.jpeg
    16,5 KB · Görüntüleme: 103
Üst Alt