Rom Mi 9 - Eu Android 11 MIUI 12.6 21.9.28 (29.09.2021)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Uzun zamandır konuya kimse yazmamış son rom sürümü hakkında görüş bildirmemiş... Hem konuyu üste taşımış olayım hem de bu mesajım romu yüklemek isteyen arkadaşlarımıza referans olsun.

Öncelikle Mi9 için en büyük problem olan batarya süresi konusuna tatmin edici bir rom. Özellikle bekleme süresi son derece iyi. Aktif kullanımda ise MIUI 12 ile benzer süreler aldım. Yani batarya süresi olarak 12-12.5 kıyaslamasında 12.5 bariz daha önde. Performans olarak harici uygulama performansında her hangi bir problem yok fakat sistem uygulamaları, arayüz geçişleri, uygulama açılış hızları ve animasyonları pek akıcı değil. Arada takılmalar olduğu hissediliyor. Sistem ram kullanımı artmamış olmasına rağmen bu laglar sistemin tam oturmaması nedeniyle oluştuğu izlenimi uyandırıyor. İlerleyen güncellemelerle düzelme ihtimali oldukça yüksek.

MIUI 12.5 ile gelen bildirim sesleri ve seçim ekranı cidden güzel olmuş. Beta+ özelliği ise maalesef çalışmıyor. Günlük kullandığım bilgisayar i7 Asus ancak çalışmadı. Uygulama açılıyor fakat ekran yansıtma çalışmıyor. Kurulum aşamasında desteklenen cihazlar arasında yer almadığı için normal karşılamıştım fakat evde bulundurduğum bilgisayar ise desteklenen cihazlar arasında bulunan Mi Pro 15.6". Evde sürekli uzaktan eğitim için kullanıldığı için test etmemiştim fakat hafta sonu evdeyken denedim ve maalesef bu cihazda da çalışmadı. Yani özellik çalışmıyor...

Özetle batarya kullanımı nedeniyle bence ufak tefek sorunlar göz ardı edilerek günlük kullanıma uygun bir rom olmuş. Uzun süreli kullanılabilir.

Ayrıca konuyu sürekli güncel tutan Yusufozbay hocam size de teşekkürler. clap~~

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
İyi yaptınız cantara hocam. Mi 9 hakettiği değeri görmediğini düşünüyorum bir tık geri planda kaldı sanki cihaz popülarite olarak. Halbuki bana göre batarya hariç üst düzey bir makina. 12.5 betaya gelicek olursak yeniden başlatma sırasında bende biraz gecikme oluyor. Cihaz 5 6 saat kapalı kalıp açıldığında ise 30 saniye felan kilitleniyor. Ekran ve güç tuşu hiç bir şekilde tepki vermiyor. Bir diğer sorun telefon görüşmesi yaptıktan sonra cihaz karanlık modda ise konuşma bitince parlaklık düşüyor ama bilidirim çubuğunda parlaklık ayarı normal gözüküyor bir kez dokununca düzeliyor.Uygulama açılışları evet biraz ağır duvar kağıdı ile gidip geliyor animasyon olarak belki ondan olabilir diye düşünüyorum. İlk kez eu beta kullanıyorum açıkcası ilk kurulumda tereddütlerim vardı şarj vs ama üzmedi beni.Sonraki güncellemeler umarım daha iyi olur.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-02-15-09-52-03-113_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-02-15-09-52-03-113_com.miui.securitycenter.jpg
    289,2 KB · Görüntüleme: 12

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Şimdi farkettim ekran kaydedici çalışmıyor. Sizde de durum aynımı arkdaşlar.

Yusufozbay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1
Cihazım
MIUI 8 se
Konular
19
Xiaominin MIUI Telegram gurubunda yayınlandı muhtemelen çince dir yakında eu romda çıkar takip ediyorum çıktığında buradan paylaşırım
MIUI 12.5 Weekly Close Beta ROM V21.2.19

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Uzun zamandır konuya kimse yazmamış son rom sürümü hakkında görüş bildirmemiş... Hem konuyu üste taşımış olayım hem de bu mesajım romu yüklemek isteyen arkadaşlarımıza referans olsun.

Öncelikle Mi9 için en büyük problem olan batarya süresi konusuna tatmin edici bir rom. Özellikle bekleme süresi son derece iyi. Aktif kullanımda ise MIUI 12 ile benzer süreler aldım. Yani batarya süresi olarak 12-12.5 kıyaslamasında 12.5 bariz daha önde. Performans olarak harici uygulama performansında her hangi bir problem yok fakat sistem uygulamaları, arayüz geçişleri, uygulama açılış hızları ve animasyonları pek akıcı değil. Arada takılmalar olduğu hissediliyor. Sistem ram kullanımı artmamış olmasına rağmen bu laglar sistemin tam oturmaması nedeniyle oluştuğu izlenimi uyandırıyor. İlerleyen güncellemelerle düzelme ihtimali oldukça yüksek.

MIUI 12.5 ile gelen bildirim sesleri ve seçim ekranı cidden güzel olmuş. Beta+ özelliği ise maalesef çalışmıyor. Günlük kullandığım bilgisayar i7 Asus ancak çalışmadı. Uygulama açılıyor fakat ekran yansıtma çalışmıyor. Kurulum aşamasında desteklenen cihazlar arasında yer almadığı için normal karşılamıştım fakat evde bulundurduğum bilgisayar ise desteklenen cihazlar arasında bulunan Mi Pro 15.6". Evde sürekli uzaktan eğitim için kullanıldığı için test etmemiştim fakat hafta sonu evdeyken denedim ve maalesef bu cihazda da çalışmadı. Yani özellik çalışmıyor...

Özetle batarya kullanımı nedeniyle bence ufak tefek sorunlar göz ardı edilerek günlük kullanıma uygun bir rom olmuş. Uzun süreli kullanılabilir.

Ayrıca konuyu sürekli güncel tutan Yusufozbay hocam size de teşekkürler. clap~~
Sağolun hocam asil ben teşekkür ederim Çin'de yılbaşı tatili dolayısı ile henüz bir çalışma yapilmadığı dan dolayı yeni paylasim yapamıyorsun bu gün bir paylaşım gördüm Telegram gurubunda bilgi amaçlı paylaşıyorum

Şimdi farkettim ekran kaydedici çalışmıyor. Sizde de durum aynımı arkdaşlar.
Bende bir sorun gözükmüyor gayet iyi çalışıyor test amaçlı paylasiyorum diğer dediğin hususlara doğru katılıyorum geç açılıyor ilk açılışta birkaç dk zaman geçtikten sonra normale dönüyor birde cihazı ilk açıldıktan sonra ekran şifresini görmediğiniz de hiç bir programı açılışına izin vermiyor isterseniz telefonu açın 1 saat ekran şifresini girin bu durum degismiyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-02-22-16-24-00-805_org.telegram.messenger.jpg
    Screenshot_2021-02-22-16-24-00-805_org.telegram.messenger.jpg
    616,9 KB · Görüntüleme: 9
  • Screenrecorder-2021-02-22-16-52-26-434.mp4
    2,9 MB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Xiaominin MIUI Telegram gurubunda yayınlandı muhtemelen çince dir yakında eu romda çıkar takip ediyorum çıktığında buradan paylaşırım
MIUI 12.5 Weekly Close Beta ROM V21.2.19

Sağolun hocam asil ben teşekkür ederim Çin'de yılbaşı tatili dolayısı ile henüz bir çalışma yapilmadığı dan dolayı yeni paylasim yapamıyorsun bu gün bir paylaşım gördüm Telegram gurubunda bilgi amaçlı paylaşıyorum

Bende bir sorun gözükmüyor gayet iyi çalışıyor test amaçlı paylasiyorum diğer dediğin hususlara doğru katılıyorum geç açılıyor ilk açılışta birkaç dk zaman geçtikten sonra normale dönüyor birde cihazı ilk açıldıktan sonra ekran şifresini görmediğiniz de hiç bir programı açılışına izin vermiyor isterseniz telefonu açın 1 saat ekran şifresini girin bu durum degismiyor
Hocam kaydedilemedi daha sonra tekrar deneyin yazıyor çözemedim. Devre dışı bırakıp sai den son sürüm apk yükledim yine olmadı magiskte gözükmüyor yoksa hide yapıp öylede deneyeceğim fakat çıkmıyor uygulamalarda.

Yusufozbay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1
Cihazım
MIUI 8 se
Konular
19
Hocam kaydedilemedi daha sonra tekrar deneyin yazıyor çözemedim. Devre dışı bırakıp sai den son sürüm apk yükledim yine olmadı magiskte gözükmüyor yoksa hide yapıp öylede deneyeceğim fakat çıkmıyor uygulamalarda.
Yeni çıkacak beta romu temiz kurulum yaparsanız bence düzelir ekran kayıt 21.2.3 beta rom yüklü sorunsuz çalışıyor ben temiz kurulum yapmıştım bu nedenle ola bilir diye düşünüyorum

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Yeni çıkacak beta romu temiz kurulum yaparsanız bence düzelir ekran kayıt 21.2.3 beta rom yüklü sorunsuz çalışıyor ben temiz kurulum yapmıştım bu nedenle ola bilir diye düşünüyorum
Teşekkürler hocam.Bende temiz kurulum yaptım eu stabilden geçtim. Sıfırdan kurdum herşeyi çok elzem bir şey değil benim için fakat arada kullanmak lazım oluyor işte.

Üst Alt