Yardım Mi 9 çok fazla ram kullanıyor

onursk52

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur Işık
Cihazım
Mi6
Konular
1
Arkadaşlar merhaba Mi 9 cihazımda ram kullanımında büyük sıkıntı var.Neden bu kadar ram kullanıyor? Herhangi bir oyun oynarken discord da veya WhatsApp,Bip vs uygulamalarda konuşursam resmen snapdragon 855 li cihaz kasıyor.Oyun oynamadan bile birkaç tane uygulama açsam boş ram 2 gb ın altına düşüyor.Her zaman açık ekran kapalı ama ram kullanıyor aynı şekilde cihazı bul kapalı olmasına rağmen ram kullanıyor.Bakın ekran görüntüsünde sadece chrome açık ve boş ram 2.5 gb.Bu telefona Mi 6 dan geçtim.Mi 6 yı daha stabil kullanıyordum aynı anda 10 tane işlem yapsa bile cayır cayırdı ama canavar gibi olan Mi 9 da resmen orta segment cihaz performansı alıyorum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

yusufgungor

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
Xiaomi mi 11
Konular
4
Geliştirici seçeneklerinden arka plan işlemlerini kısıtlamayı deneyin hocam. Büyük ihtimal arka planda başlayan uygulamalar mevcut.

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
ayarlara girince arama kısmına otomatik başlat yazın orada çıkan uygulamalardan istediklerinizin otomatik başlatılmasını kapatıp telefonu yeniden başlatın

onursk52

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur Işık
Cihazım
Mi6
Konular
1
Arka plan işlem sınırı sadece 1 ve otomatik başlayan hiçbir uygulama yok ama düzelmiyor hiçbir şekilde.

Üst Alt