Soru Mi 9 cihazınızda hangi rom'u kullanıyorsunuz?

Tahapala34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taha
Cihazım
Mi 9
Meslek
Pazarcı
Konular
8
Arkadaşlar merhabalar bu konu da mi9 kullananların tecrübelilerin hangi romu kullandığını merak ediyorum. Ve en çok hangisinden memnunsunuz? artıları eksileri nelerdir ?
Ayrıca ben eu 10.24 son sürüm romu yüklemeyi düşünüyorum tavsiye eder misiniz? Hiç rom yüklemedim. Bu bahsettiğim romu sorunsuz nasıl yükleyebilirim? Var mı bir yükleme rehberi

webumut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
w
Cihazım
w
Konular
28
En sıkıntılı rom global rom. Bildirim sorunu bile duzelmedi o yüzden global beta kullanıyorum

Oyla:

Tahapala34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taha
Cihazım
Mi 9
Meslek
Pazarcı
Konular
8
Arkadaşlar pixel experience nasıl ? Onu yapmaya kadar verdim. Şimdi cihaz mi9 kutusunda global versiyon yazıyor , bu roma geçince globalliği gidiyor mu ? Cihaz sistem güncellemesi alır mı? Bu rom pixel rom da türkçe var mı? Lütfen cevaplayın bu işlerde yeniyim ama öğreneceğim herşeyi zamanla inşallah

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Arkadaşlar pixel experience nasıl ? Onu yapmaya kadar verdim. Şimdi cihaz mi9 kutusunda global versiyon yazıyor , bu roma geçince globalliği gidiyor mu ? Cihaz sistem güncellemesi alır mı? Bu rom pixel rom da türkçe var mı? Lütfen cevaplayın bu işlerde yeniyim ama öğreneceğim herşeyi zamanla inşallah
Pixel Experience saf android romdur. Global Rom dediğiniz cihazda yüklü gelen resmi rom. Pixel custom romdur. Yani geliştiriciler tarafından hazırlanmış rom. Güncelleme alır falat twrp ile kurmak gerekir.
Benim size tavsiyem önce Miui yani kurulu olan romu kullanın. Çok sıkılırsanız böyle maceralara girin.
Açıkcası mi9 gibi bir cihazı saf Android kullanmak mantıklı değil.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101

Hocam illa bir rom yüklemek zorunda değilsin. Tertemiz Global rom kalsın işte. Birde Gcam yüklersin tamamdır. Ben aldığım dan bu yana global kararlı kullanıyorum orijinal gelen rom, evet bir kaç eksiği gediği var ama hiç bozmaya gerek yok harici uygulamalar ile çözülen şeyler. Yakında Android Q da gelir mis gibi orijinal orijinal kullanırsın. Ben daha cihazın üzerinden 5-6 ay geçmeden Root bile yapmayı düşünmüyorum. Yarın bir gün bir üretim hatası çıkar, geri göndermek gerekir ondan sonra mırın kırın ederler yok kurcalamışsınız, yok bozmuşsunuz.

Beta romlar geliştiriciler ve geri bildirimciler içindir. Son kullanıcıya uygun şeyler değildir.

Oyla:

Tahapala34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taha
Cihazım
Mi 9
Meslek
Pazarcı
Konular
8
Anladım arkadaşlar sağolun tamam orjinal kullancam. Ama mecburen root yapmalıyım çünkü cihaz imei repair işlemi görecek. Rootlu olması gerekiyormuş bunun için. Orjinal rom üzerine 84 hz modu da yapacağım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Orjinal global rom , root açıkken ve imei repair işlemi yapılan cihaz otomatik güncellemeleri alır ve yükler mı? En çok bunu merak ediyorum.

Son düzenleme:
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
hocam eu stabil kullanıyorum .böyle rom işleri ile uğraşmayı seven insanım mi 9 için mi globe mi room masik vs gibi romlardan hangisini tavsiye edersiniz.
Uğraşmayı seviyorsanız hepsini denemenizi tavsiye ederim hocam. :)

Oyla:

emre3425

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
Xiaomi mi9
Meslek
Teknisyen
Konular
1
Cevaplara çok teşekkür ederim. Orjinal global cihazı root yapıp 84 hz modunu açmak istiyorum. Çalışır dimi orjinal rom da bu mod ? Var mı deneyen veya bilgisi olan
S.a üstadım bu 84HZ modu ne oluyor ne işe yarıyor

Oyla:

McOpposite

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
musab
Cihazım
Mi11 Lite 5G NE
Konular
6
Merhabalar, arkadaslar. Oncelikle herkesin bayramini kutlarım. Mi 9 6/128 aldim bende. Global rom yüklü uzerinde. Genelde sadece bir tane oyun yüklü olur telefonumda. Onada gunde total 2-3 defa girerim. Totalde 15 dakika oynamiyorumdur. 1-1,5 saat kadar telefonda konusurum hergun isimden dolayi. Ama sarj aksama zor dayanıyor. Cok fazla telefonu kurcalamam, tema yukleme, uygulama yukleyip deneme, telefonu çok kasma gibi hobilerim yok. Sadece sarji uzun gidebilecek, takilma- donma yapmayacak bir rom ariyorum. Tecrübelerinizi paylasirsaniz sevinirim. Teşekkürler.

Oyla:

Tahapala34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taha
Cihazım
Mi 9
Meslek
Pazarcı
Konular
8
Merhabalar, arkadaslar. Oncelikle herkesin bayramini kutlarım. Mi 9 6/128 aldim bende. Global rom yüklü uzerinde. Genelde sadece bir tane oyun yüklü olur telefonumda. Onada gunde total 2-3 defa girerim. Totalde 15 dakika oynamiyorumdur. 1-1,5 saat kadar telefonda konusurum hergun isimden dolayi. Ama sarj aksama zor dayanıyor. Cok fazla telefonu kurcalamam, tema yukleme, uygulama yukleyip deneme, telefonu çok kasma gibi hobilerim yok. Sadece sarji uzun gidebilecek, takilma- donma yapmayacak bir rom ariyorum. Tecrübelerinizi paylasirsaniz sevinirim. Teşekkürler.
Revo os araştırın
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ekran
S.a üstadım bu 84HZ modu ne oluyor ne işe yarıyor
Ekran yenileme hızını artırıyor ve daha akıcı bir deneyim yaşamınızı sağlıyor 84 hertz modu. Buna bağlı olarak ısınma ve şarjın hızlı gitmesi beraberinde geliyor

Oyla:

Enes Genç

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco F1
Konular
11
Arkadaşlar merhabalar bu konu da mi9 kullananların tecrübelilerin hangi romu kullandığını merak ediyorum. Ve en çok hangisinden memnunsunuz? artıları eksileri nelerdir ?
Ayrıca ben eu 10.24 son sürüm romu yüklemeyi düşünüyorum tavsiye eder misiniz? Hiç rom yüklemedim. Bu bahsettiğim romu sorunsuz nasıl yükleyebilirim? Var mı bir yükleme rehberi
MS kur
Poco da kullaniyorum guzel rom

Oyla:
Üst Alt