Rom [Mi 9] [Cepheus] [MIUI 12] [Android 10] Masik™ 13.0 Rom İndirme Bağlantısı

MuratGuc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi9
Konular
2
Anladım hocam. İlgin için çok teşekkür ediyorum. Bu durumda eski yedeği yükleyeceğim yeni rom un üstüne tekrar yükleyip kaldığım yerden devam edebilecek miyim

losthero15

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
MI MAX 2
Konular
0
Masik X 12.2'den batarya süresi kötü olması sebebi ile Globale geçiş yapmıştım. Masik X 13 çıkınca denemek istedim ve kesinlikle umutlarımı yarı yolda bırakmadı. Şarj süresi Global'den daha iyi olacağa benziyor ilk izlenimlerime göre.

Birçok uygulamayı ADB üzerinden kaldırdım. XDA'daki Extreme Debloat listesindeki Xiaomi uygulamaları hariç tamamı ve birkaç tane kendi eklediklerimle birlikte. Denemek isteyenler için listeyi eke koyuyorum. Orjinal konu linkide aşağıda. Android Webview uygulamasını güncelleme sırasında takıldığı için kaldırdım, tekrar yükledim play store'dan.

Ekli dosyalar

• My Debloat.txt
    4,2 KB · Görüntüleme: 11

MuratGuc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi9
Konular
2
Masik X 12.2'den batarya süresi kötü olması sebebi ile Globale geçiş yapmıştım. Masik X 13 çıkınca denemek istedim ve kesinlikle umutlarımı yarı yolda bırakmadı. Şarj süresi Global'den daha iyi olacağa benziyor ilk izlenimlerime göre.

Birçok uygulamayı ADB üzerinden kaldırdım. XDA'daki Extreme Debloat listesindeki Xiaomi uygulamaları hariç tamamı ve birkaç tane kendi eklediklerimle birlikte. Denemek isteyenler için listeyi eke koyuyorum. Orjinal konu linkide aşağıda. Android Webview uygulamasını güncelleme sırasında takıldığı için kaldırdım, tekrar yükledim play store'dan.

Bunu uygulamak telefona ne + katacak?

losthero15

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
MI MAX 2
Konular
0
Bunu uygulamak telefona ne + katacak?
Bu debloat işlemi ile telefondan kullanmadığınız uygulamaları, sistem uygulamaları dahil, kaldırabilirsiniz. Bu şarj süresini uzatır. Ayrıca arka planda çalışan uygulama sayısı azalınca performansta biraz artabilir. Ben kullanmadığım uygulamaların telefonda bulunmasını sevmiyorum. Mesela telefon gboard kurulu geliyor. Halbuki ben SwiftKey kullanıyorum. Gboard'u bu yöntem ile sildim telefondan. Telefon daha temiz oldu.

Xiaomi'ninde arka planda çalışan birsürü kendi uygulaması var. Mesela xiaomi hesabını aktifleștirmeyecek birisi için o uygulamalar tamamen gereksiz. O yüzden onlarında hepsini sildim.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Metin5454

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Mert
Cihazım
Mİ Note 10
Meslek
Öğrenci
Konular
31
tam ekran hareketleri çalışmıyor sizedede oyle mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

tam ekran hareketleri çalışmıyor sizedede oyle mi?
telefonu tekrar başlattım sorun çözüldü :)

Son düzenleme:

volkanefe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özbakar
Cihazım
Mi 9
Meslek
Memur
Konular
1
Denemediğim global ve eu rom kalmadı masik 13.3 te son noktayı koyacam gibi 3 gündür kayda değer bi hata yok şarjım eski ayarına geldi 6 saat 36 dk ekran süresi aldım 5 5 20 yi geçememiştim diğer romlarla yani eu ve global romlarla

Latif5334

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burhan
Cihazım
Galaxy s7
Konular
16

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Cihazınızın Bootloader Kilidi açık,TWRP Recovery yüklü olmalıdır...

KURULUM

NOT: Cihaz fastboot'a düşerse bu işlemi yapmalısınız.
Rehber - TWRP'den Rom Yükleme/Wipe'dan Sonra Fastboot'a Düşerseniz TWRP Açılmassa Çözümü Burada

GÜNCELLEME

İNDİRME BAĞLANTILARI

[/QUOTE]
Merhaba linkleri yenileyebilirmisiniz ? İlk defa rom yükleme işlemi yapacağım şarj süresi hakkında olumlu yorumlar var denemek istedim.

MuratGuc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi9
Konular
2
Sanırım masik artık güncelleme vermeyecek. En son 31 Ağustos da vermişti. Ondan sonra bir güncelleme maalesef verilmedi. Cihaz mi9. Hangi rom önerirsiniz?

Üst Alt