Soru Mİ 9 Batarya süresi hk.

onuryurduseven

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
onur
Cihazım
mi9
Konular
15
Arkadaşlar iphone den mi 9 a geçtim,daha öncede kullanmıştım m, 9 u,bazı programları yükledim lakin android 11 sürümde 12.5.1 arkadaş 2 ay önce deji batarya taktırmış,ama 1 günü ya çıkartıyor ya çıkartmıyor,çabuk bitiyor.Bu modelde batarya böyle çabuk mu bitiyor,yoksa deji batarya mı çabuk bitiyor.Daha önce kullandığım android 10 du ve bu kadar çabuk bitmiyordu diye hatırlıyorum.

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Mi 9 bataryası 3300 mah hocam. Fazla beklentiye girmemek gerekiyor. Piyasada cihaz için uyumlu 4000 mah bataryalar var deneyebilirisiniz. 10 12 saat ekran süresi alan var aosp romlar ile.

onuryurduseven

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
onur
Cihazım
mi9
Konular
15
Peki Deji batarya nasıldır,az önce bizim mahalledeki teknik servisle konuştum,orjinal batarya 400 tl dedi.Değiştirsem fark eder mi,ben deji de iyi diye biliyorum ama,sizce nasıldır

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Peki Deji batarya nasıldır,az önce bizim mahalledeki teknik servisle konuştum,orjinal batarya 400 tl dedi.Değiştirsem fark eder mi,ben deji de iyi diye biliyorum ama,sizce nasıldır
Kendim kullanmadım. Kimisi memnun,kimiside fark yok diyor. Doğal olarak ilk takıldığında fark yaratcaktır ama bir kaç ay sonra nasıl performans sergiler bilemiyorum.Eğer bulunabilirse nohon marka 4000 mah batarya denemek mantıklı bence.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
4 yıllık ve pek çok batarya, rom, optimizasyon vs. denemiş bir Mi9 kullanıcısı olarak yazayım... Hiç uğraşmayın hocam, Mi9 ile günü çıkartabilirseniz şanslısınızdır. Telefonu yoğun kullanacaksanız ya powerbank veya adaptör ile gezmeye alışın ya da farklı bir model telefon alın kendinize. Boş yere kendinizi yormayın, strese girmeyin :)

siegman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
mi5
Konular
0
samsung s2 üm varken deji batarya kullanmıştım 2013 senelerinde. İlk 4 -5 ay gayet güzeldi. Sonrasında yavaş yavaş ömrü azaladı. Ortalama 7 -8 ay a kalmadan eski bataryam gibi olmuştu. Benim o zamanki gözlemlerime göre orjinal batarya ya 10 üzerinden 10 verirsem , dejiye 10 üzerinden 6 filan verirdim. Şimdi nasıldır bilmiyorum ama tahminimce daha iyidir , sonuçta bataryayı yapa yapa ilerleme kaydetmişlerdir.

onuryurduseven

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
onur
Cihazım
mi9
Konular
15
Teşekkürler cevaplar için,ben telefonu yoğun kullanan birisi değilim,dün mesela işten eve döndüğümde %58 bataryam vardı,o zaman içindeki deji gittiği kadar gitsin,ama merak ettiğim telefoncu 400 tl olan bataryaya ısrarla orjinal diyor,yan sanayisi de var,oda 250 tl diyor.Acaba gerçekten orjinal olabilir mi sattığı

Nazım48

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nazım
Cihazım
Mi Note 3
Konular
0
Eu 11.0.9 romu oyun oynamadan ile 4-5 saat arası ekran süresi alıyorum. Akıcılık ve batarya konusunda aosp romlardan sonra en iyisi bu bence.

blackandwhite23

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
cc
Cihazım
mi 9
Konular
10
Teşekkürler cevaplar için,ben telefonu yoğun kullanan birisi değilim,dün mesela işten eve döndüğümde %58 bataryam vardı,o zaman içindeki deji gittiği kadar gitsin,ama merak ettiğim telefoncu 400 tl olan bataryaya ısrarla orjinal diyor,yan sanayisi de var,oda 250 tl diyor.Acaba gerçekten orjinal olabilir mi sattığı
Mahalleniz neresi bilmiyorum ama yetkili xiaomi teknik servisi değilse orijinal olma ihtimali çok çok düşük telefoncuların belki %90-95 i haysiyetsiz karaktersiz veya iyi niyetli olup gerçekte bilmeyen insanlardan oluşuyor.

onuryurduseven

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
onur
Cihazım
mi9
Konular
15
Mahalleniz neresi bilmiyorum ama yetkili xiaomi teknik servisi değilse orijinal olma ihtimali çok çok düşük telefoncuların belki %90-95 i haysiyetsiz karaktersiz veya iyi niyetli olup gerçekte bilmeyen insanlardan oluşuyor.
Bu sorduğum yer mahallemdeki değil de,fatih de 8 yıllık xiaomi özel teknik servisi,yurtdışından bizzat getirtiyoruz diyorlar

Üst Alt