Çözüldü Mi 9 Batarya Kalibre Sorunu

ayazzone45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
TEKNİSYEN
Konular
11
Merhaba, yaklaşık 2-3 gündür rom değiştiriyorum en son 12.5 global versiyonuna geçtim. Twrp yükleyince batarya yüzdesi sapıtıyor. %82 iken twrp yükledikten sonra %50 ye düştü daha sonra %40 dayken telefon kapandı sarja taktım %1 yaptım sonra twrpye girdim şu an yine %67 ye fırladı. (%1 gözükürken twrpden çıkınca.) Yardımcı olabilir misiniz son 3 rom dur böyle.

Ek: Sorunun 2-3 gün sonra şişen çakma batarya olduğunu fark ettim.

Son düzenleme:

ayazzone45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
TEKNİSYEN
Konular
11
Not: Mi Flashtan temiz kurulum yaptım. Twrp ve magiski yükledim yine aynı oldu. %60 dayken kapanıyor. Batarya tamamen boş gözüküyor daha sonra %1 sarj edip twrpye gir çık yaptığımda %50 sarj oluyor.

Scawll

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergün
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
21
Not: Mi Flashtan temiz kurulum yaptım. Twrp ve magiski yükledim yine aynı oldu. %60 dayken kapanıyor. Batarya tamamen boş gözüküyor daha sonra %1 sarj edip twrpye gir çık yaptığımda %50 sarj oluyor.
Hocam yazılımla alakalı olmayabilir telefonunuzu darbe aldımı?

ayazzone45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
TEKNİSYEN
Konular
11
Tam olarak sorun twrp sarjı ile sistem sarj yüzdeleri farklı. Bu yüzden %40'da %60 da olsa bile sistem sarj göstergesi telefon kapanıyor.

jitterprosu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
Oneplus 8 pro
Konular
60
Mevcut sorunun çözümü forumda mevcut

ayazzone45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
TEKNİSYEN
Konular
11
Mevcut sorunun çözümü forumda mevcut

Teşekkür ederim hocam yaklaşık 2-3 saattir twrp ve sistemin şarjını tamamen bitirmeye çalışıyorum ancak bir türlü bitmiyor yapabildiğim kadar yaptım(sistem şarjını bitirip twrpye girip bitirmeye çalıştım ancak twrp her açılışta %40-50 açılıyor yazan değer kadar dayanmıyor şarjı ama sürekli böyle).Bu işlemleri yaptıktan sonra %100 şarj ettim batterystats.bin dosyasını sildim kalibre ettim. Şimdi tekrardan tamamen bitirip %100 yapıp kalibre edip deneyeceğim.

ayazzone45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
TEKNİSYEN
Konular
11
Şarj bitirmeye çalışma işlemi sonrasında cihazı %100 şarj ettim sistemi açmaya çalıştığımda olmadı şarja takıp anında twrp moduna almaya çalıştım %33 oldu twrpde şarj twrpden system reboot yaptığımda durum bu.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-05-03-05-49-797_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-04-05-03-05-49-797_com.miui.securitycenter.jpg
    294,8 KB · Görüntüleme: 17

jitterprosu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
Oneplus 8 pro
Konular
60
Şarj bitirmeye çalışma işlemi sonrasında cihazı %100 şarj ettim sistemi açmaya çalıştığımda olmadı şarja takıp anında twrp moduna almaya çalıştım %33 oldu twrpde şarj twrpden system reboot yaptığımda durum bu.
işlemi tekrarla telefonun şarzı %5 olduğunda twrp yi aç ama bu sefer kendii kapatana kadar yedek alıp sil ( normalde yapman gerktiği gibi ) sonra şarza tak ama bu sefer telefonu hiç açma sonra şarjını fulle ama açma sonra fastboot moda alıp rom at ve kalibre bataryanın tadı nı çıkar :)

ayazzone45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
TEKNİSYEN
Konular
11
işlemi tekrarla telefonun şarzı %5 olduğunda twrp yi aç ama bu sefer kendii kapatana kadar yedek alıp sil ( normalde yapman gerktiği gibi ) sonra şarza tak ama bu sefer telefonu hiç açma sonra şarjını fulle ama açma sonra fastboot moda alıp rom at ve kalibre bataryanın tadı nı çıkar :)
Teşekkür ederim hocam ilgilendiğiniz için. Batarya yeni diye şüphe etmemiştim ama bugün sabah kalktığımda bataryanın bayağı şişmiş olduğunu fark ettim hemen eski orijinal bataryası ile değiştirdim. Çakma bataryaları kesinlikle taktırmanizi tavsiye etmem başucumda durur hep telefon patlamaktan kurtulmuşuz. Orjinal bataryayı nereden bulabiliriz bilgisi olan varsa çok iyi olur daha önce yetkili serviste değişim yaptıran vs oldu mu acaba yurtdışı cihazını.

Üst Alt