Yardım Mi 9 arada kapanma sorunu

Seqseli

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
6.0
Cihazım
Redmi pro
Konular
23
Merhaba arkadaşlar telefonda gezinirken örneğin galeride video izlerken veya Chromda takılırken cihaz kapanıyor bazen açılıyor bazen saatler sonra acılıyor anlamadım cihazı telefoncuya götürdüm anakart sağlam diyor. Batarya soketini tamir ettim dedi sonra yine kapandı sonra yine gittim batarya değişecek dedi bugün cihazı almaya gittim bataryayı değiştirmedim yeniden Tamir ettim diyor cihaza hiç müdahale etmezsek kapanma olmuyor ama video izlerken sosyal medya da takılırken veya ( arada cebimde iken kapanıyor ) ben bu işin içinden çıkamadım benim olduğum bölgede telefoncular da işin içinden çıkamıyor anlamadık gitti. Bu arada batarya öneriniz ne olur değiştirirsek?

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
Bu pc de olsa ısınıyor o yuzden derdim cep telefonunda bir ihtimal daha var video seyrederken ihtiyaç duyduğu enerjide dengesizlik var olabilir sonuç olarak ya anakartın ısınınca kendini korumaya alıyor yada yeterli enerjiyi çekemiyor

Seqseli

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
6.0
Cihazım
Redmi pro
Konular
23
Olabilir hocam bilmiyorum telefon kapandı şuan şarja taktım yine açılmadı telefoncuya götürdüğüm de de bu durumdaydı bataryadan şüphelendi değiştirmesi ama tamir ettim diye yine aynı sıkıntıyı yaşandı birde bunlarda kısa devre varsa korumaya alır kendini kapatır falan dedi ama cihaz açıkken ne kasma ne donma hiç birşey yok takır takır çalışıyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ve bugün birşey daha dikkatimi çekti telefoncu dan aldığımda şarj yüzdesi 62 idi 2 saat falan 62 de kaldı 2 3 saat içersinde kısa videolar çektim sosyal medya da takıldım USB bağlayıp 20 GB dosyalar falan aktardım sonra normal bir şekilde yüzdelik inmeye başladı 53e gelince falan sanırım cihaz kapandı

Bu arada hocam cihazı kılıfsız kullanıyorum anakart falan ısınma yapsa belli eder mi kendini eski cihaz ısınınca hissediyordu kendini ama

Son düzenleme:

Seqseli

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
6.0
Cihazım
Redmi pro
Konular
23
Valla hocam telefoncular da çözemedi daha ama bir tanesi anakart üzerindeki batarya soketini değiştirecek tırnak tutmuyor batarya çıkıyor diyor bakacaz artık baya umutlu konuştu

Birde hocam tavsiye edeceğiniz hızlı fazla şarj yemeyen rom var mı

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Valla hocam telefoncular da çözemedi daha ama bir tanesi anakart üzerindeki batarya soketini değiştirecek tırnak tutmuyor batarya çıkıyor diyor bakacaz artık baya umutlu konuştu

Birde hocam tavsiye edeceğiniz hızlı fazla şarj yemeyen rom var mı

Batarya küçük olunca hızlı şarj yemeyen rom yok maalesef hocam. Diğer telefonlarda az kullanan bile bizim cihazlarda çok oluyor :)

Ben şu anda miuimix 12.0 kullanıyorum. Gözlemlediğim kadarıyla sorunsuz ve batarya konusunda diğer romlara göre biraz daha tasarruflu.

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
Yapılmazca cıkma olarak bana sat 500e😊yan sanayi taktırdım anam ağladı ekrandan

Seqseli

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
6.0
Cihazım
Redmi pro
Konular
23
Batarya küçük olunca hızlı şarj yemeyen rom yok maalesef hocam. Diğer telefonlarda az kullanan bile bizim cihazlarda çok oluyor :)

Ben şu anda miuimix 12.0 kullanıyorum. Gözlemlediğim kadarıyla sorunsuz ve batarya konusunda diğer romlara göre biraz daha tasarruflu.
Teşekkür ederim hocam cevaplarınız için

Yapılmazca cıkma olarak bana sat 500e😊yan sanayi taktırdım anam ağladı ekrandan
Tabi hocam seve seve ve elimde mi 9T de var anakart sıkıntılı zar zor WhatsApp falan kullanıyorum ekran da sıfır hata ter temiz kılcal çizik dahi yok onu da satabilirim 😂

Bu arada hocam o romun linkini verebilir misin eğer olursa direk onu yapıştırırım cihaza

Son düzenleme:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Teşekkür ederim hocam cevaplarınız için

Tabi hocam seve seve ve elimde mi 9T de var anakart sıkıntılı zar zor WhatsApp falan kullanıyorum ekran da sıfır hata ter temiz kılcal çizik dahi yok onu da satabilirim 😂

Bu arada hocam o romun linkini verebilir misin eğer olursa direk onu yapıştırırım cihaza

Kullanıdığım sürüm bu

Ben pek çok özelliği kullanmadığım için 12.0 kullanıyorum ama isterseniz 12.5 olan sürümler de var.

Seqseli

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
6.0
Cihazım
Redmi pro
Konular
23
Kullanıdığım sürüm bu

Ben pek çok özelliği kullanmadığım için 12.0 kullanıyorum ama isterseniz 12.5 olan sürümler de var.
Teşekkür ederim hocam cihaz hala telefoncuda yapamadılar bir türlü

Üst Alt