Soru Mi 8SE - Ön Kamera Hk.

anilutku

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Anıl
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Konular
6
Merhaba arkadaşlar,

Mi8SE kullanıyorum ve telefonumdan çok memnunum fakat bir soru sormak istiyorum.
Ön kamerada yapılması gereken bir ayar mı mevcuttur, çünkü ön kamera ile çekilen fotoğraflar yeterince net çıkmıyor gibi hissediyorum. (güzelleştirme kapalı) Toplu çekilen fotoğraflarda odak yaptığı kişi harici diğer kişiler net çıkmıyor gibi görünüyor. Yapmam gereken bir ayar var ise beni bilgilendirir misiniz?

Teşekkür ederim.

anilutku

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Anıl
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Konular
6
Hocam yukarıda paylaşılan bireysel bir nevi portre selfiede benim gözümde de bir problem yok zaten. Üzerine tıklayarak odak alarakta problem olmuyor. Fakat böyle 3-5 yüz girdiğinde kafası karışıyor bence telefonun. Eski kullandığım cihaz bu anlamda daha iyiydi. Ön kamera ayarlarında otomatik pozlama ayarının değiştirerek çerçeveye ortala yaptım biraz daha sanki herkesi netliyor gibi geldi bana.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam sürümle alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum 10.2 kullanıyorum sürüm olarak.
Beklenti problemide değil bu sadece netleme anlamında ön kameranın daha iyi olması gerektiğini düşündüğüm için bu konuyu açtım. Teşekkürler.

Oyla:
Üst Alt