İnceleme Mi 8 vs Mi Mix 3

Sizce hangi telefon tercih edilmeli

• Mi Mix 3

Oy: 16 59,3%
  • Mi 8 Global

Oy: 11 40,7%

• Kullanılan toplam oy
    27

GurdoganMert

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Öncelikle herkese iyi forumlar diliyorum.

4 Kasım Mi 8 aldım ve ilk aldığımda aşırı hevesliydim ki performansı ve her yönüyle beni her zaman memnun bırakan bir telefon en son güncellemeler ile Mix 3 deki kamera özellikleri , Pie de gelince Xiaominin Mi 8 e hakkını verdiğini düşünüyorum.

Fakat aldığım tarihten itibaren Mi Mix 3 beni kendine o kadar çekiyor ki bazen ilginç şekilde incelemelerini izliyorum defalarca forumlarda yorumlara bakıyorum.

Mi Mix 3 vs Mi 8 videoları izliyorum pek fark yok kızak dışında açıkçası hatta Mi 8 yazılımsal olarak global Rom ile şuan daha da destekli bir Türk kullanıcı için ama kafam çok karışık bazen telefonu değiştirsem mi diye düşünüyorum.

BL kilitli garantili mi 8 'im Mi Mix 3 de bu imkana sahip olamayacağım muhtemelen

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Kesinlikle sizinle ayni durumdayim. Dun Elimdeki Poco F1 i sattim ve Bu hafta icinde ya oppo find X ya Huawei Mate 20 Pro (Son dusuncem) yada Mi mix 3
Mi mix 3 kendini bana oylesine cekiyorki dayanamiyorum. Cok efsane bir tasarimi var. Bana sorarsaniz ve maddi imkaniniz el veriyor ise mi mix 3 alin derim ancak ; 1 ay kadar daha bekleyin ki hem global rom hemde global cihaz piyasaya ciksin.
Buyuk ihtimal ben dayanamayip Çin cihazini bu hafta alirim ama hadi hayirlisi :)

GurdoganMert

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Eğer değişikliğe giderseniz haberleşelim lütfen :)

Brave3535

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Baha
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
7
Bende sizlerle aynı hisleri paylaşıyorum

Mix 3 ün en önemli farkları kablosuz şarj özelliği ve ekranın daha büyük ve tam ekran olması.

Ancak 845 işlemcisinin artık yerini 855 e bırakmaya başlayacak olması ve 855 in 5G desteği ile gelecek olması ayrıca kızak sisteminin aşırı toz tutması benim gibi başak burcu olan birini düşündürüyor. Birde batarya gücünün daha az olması da çift sim kullanan benim için dezavantaj.

Şuan Mi 8 6/128 cihaz ve 8.12.20 rom kullanan biri olarak Mi 8 den çok memnunum ve yaklaşık 2 ay kadar daha beklemenin faydalı olacağını düşünüyorum.

wigganz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adım
Cihazım
Cihazım
Konular
11
5 gün önce Mi Mix 3 aldım. Mi 8 çıktığında da ilk alanlardandım bu forumda da hatta mesajlarım mevcut :)
Mix 3 gerçekten güzel cihaz. Tam ekran keyif veriyor, kızak ayrı bir hava katıyor. Lakin kızak çok kullanışlı değil ve telefon kızaktan dolayı biraz kalın ve ağır :) Şarjı Mi 8 ile aynı belki Mi 8 bir tık daha iyi olabilir. Kızağı başta çok kullansam da gitgide ona ihtiyaç pek kalmıyor, yüz tanıma sistemini çok fazla kullanmıyorum bundan dolayı olabilir. Parmak izi daha kolay geliyor. Bence telefonun en önemli farkı kablosuz şarj olayı. Daha hiç kablo takmadım telefona, eve gelince telefonu şarja bırakıyorum zaten yeterli oluyor. Ekstradan aa şarjı bitiyor bi şarja takayım dediğim pek olmadı. Tabi şu an telefonum kayıtsız :) açıkcası ben de kafama uygun bulursam mi 8 ya da özellikle mi 8 pro ile takaslamayı düşünüyorum.

GurdoganMert

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
9
wigganz hocam peki rom olarak ne kullanıyorsunuz cihazdan çok memnun musunuz şu tozlanma vs sorun oluyor mu

wigganz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adım
Cihazım
Cihazım
Konular
11
wigganz hocam peki rom olarak ne kullanıyorsunuz cihazdan çok memnun musunuz şu tozlanma vs sorun oluyor mu
Aldığımda Türkçe Rom kuruluydu. Hiç kurcalamadım. MIUI 10.0.11.0 Kararlı yazıyor. Global Rom çıktı mı bu cihaza onu bile bilmiyorum.

Toz olayı kişiden kişiye göre değişir ama beni rahatsız edecek boyutta bir tozlanma olmadı. Ben bi de telefonlarıma kılıf takmam, ama kullanırken dikkat ederim. Pantolon cebine koymam, ceketin cebinde ya da mouse pad üzerinde duruyor.

GurdoganMert

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Tek tereddüt ettiğimiz nokta yazılım konusu global rom gelsin alalım diyorum diğer türlü İngilizce kullansam sorun olmaz ama bir sürü cancincon uygulama oluyor silemiyoruz da gıcık ediyor

wigganz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adım
Cihazım
Cihazım
Konular
11
Tek tereddüt ettiğimiz nokta yazılım konusu global rom gelsin alalım diyorum diğer türlü İngilizce kullansam sorun olmaz ama bir sürü cancincon uygulama oluyor silemiyoruz da gıcık ediyor
Global Rom elbet çıkacaktır hocam. Açıkcası ben sd845 ile sd855 arasındaki farkın hissedileceği şekilde bir cihaz kullanışım yok. Oyun pek oynamam, o yüzden tasarım benim için önem taşıyor ki tasarım olarak bence efsane cihaz. Kamerası da gayet iyi, şarjı da beni tatmin ediyor. Mi8'den ayrılan kısımlar tasarım ve kablosuz şarj. Bu ikisi sizin için ne kadar önemli bilmiyorum ama bence Mi 8'i bırakıp Mix 3 almaya değmez.

Üst Alt