Soru Mi 8 vs Mi 9 se

ahk5542

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Note 6 pro
Konular
25
Merhaba arkadaşlar hemen konuya giriyorum mi 8 6/64 = 3.150TL civarı şuanda. Mi 9 se 6/64 = 2.150TL 'ye sıfır global alabiliyorum. Siz olsanız hangi cihazı alırsınız ?

Mi 9 se 'nin tasarımı çok hoşuma gitti ancak elde çok küçük duruyor gibi. İphone X gibi bir cihaz. Ancak Mi 9 se 'nin fiyatı çok uygun geldi. Biliyorum kayıtsız ve garantisiz cihaz olucak mi 9 se. Benim için pek sorun değil o. Sizin bana öneriniz nedir ?

Diğer sorum ise bu cihazı sıfır alıp kutusunu açmadan kasko yaptırabilir miyim ? Bilginiz var mı ?

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Merhaba arkadaşlar hemen konuya giriyorum mi 8 6/64 = 3.150TL civarı şuanda. Mi 9 se 6/64 = 2.150TL 'ye sıfır global alabiliyorum. Siz olsanız hangi cihazı alırsınız ?

Mi 9 se 'nin tasarımı çok hoşuma gitti ancak elde çok küçük duruyor gibi. İphone X gibi bir cihaz. Ancak Mi 9 se 'nin fiyatı çok uygun geldi. Biliyorum kayıtsız ve garantisiz cihaz olucak mi 9 se. Benim için pek sorun değil o. Sizin bana öneriniz nedir ?

Diğer sorum ise bu cihazı sıfır alıp kutusunu açmadan kasko yaptırabilir miyim ? Bilginiz var mı ?

Mi9 se için imei işlemi çözüldü hocam. İmei atilabiliyor artık. Aklınızda bulunsun.

Oyla:

ahk5542

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Note 6 pro
Konular
25
Mi9 se için imei işlemi çözüldü hocam. İmei atilabiliyor artık. Aklınızda bulunsun.

Evet o yüzden kayıtsız mi 9 se almayı düşüyorum 2.150tl ye fiyat aldım global kapalı kutu. Sorun şu telefon elime çok küçük geldi acaba note 6 pro ya alıştığımdan dolayımı öyle geldi anlamadım pubg oyuncusuyum o telefonda acaba nasıl oynarım birde googleye yazdığımda telefon kasko diye herkes bir firmadan şikayetçi öneriniz var mı?

Oyla:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Evet o yüzden kayıtsız mi 9 se almayı düşüyorum 2.150tl ye fiyat aldım global kapalı kutu. Sorun şu telefon elime çok küçük geldi acaba note 6 pro ya alıştığımdan dolayımı öyle geldi anlamadım pubg oyuncusuyum o telefonda acaba nasıl oynarım birde googleye yazdığımda telefon kasko diye herkes bir firmadan şikayetçi öneriniz var mı?
Kasko işi boş iş hocam hiç bulaşma. Kaskosu olan arkadaşlarımdan memnun kalan görmedim ben. İllaki saçma sapan bahaneler üretiyorlar. Haa iyisi vardır belki ama bana denk gelmedi

Oyla:

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Mi 9 2999 civarına geldi pasaport ortağı bulunup alınası en iyi cihaz şuan.

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
note 6 pro üzerine ikiside seni üzebilir batarya olarak. acelen yoksa biraz daha bekle telefonun ekran süresini forumdaki paylaşımlardan takip et. mi8se nin zaten vardır ekran açık kalma süre ss leri.

Oyla:

ahk5542

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Note 6 pro
Konular
25
Mi 9 2999 civarına geldi pasaport ortağı bulunup alınası en iyi cihaz şuan.

Çin versiyonumu global mi açıklamaya yazmamışlar içeriğinden çin sarj adaptörü vs. Çıkıyorsa 3000 çok bile değil mi?

Oyla:

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Çin versiyonumu global mi açıklamaya yazmamışlar içeriğinden çin sarj adaptörü vs. Çıkıyorsa 3000 çok bile değil mi?

8 64 çin sürümü hocam global cihaz 6 64 oluyor.Örnek ilanı vermemdeki amaç genel olarak cihazın fiyatlamasının iyi olmasını göstermek piyasadaki rakip amiral gemisi cihazlara göre.Döviz kurları ve malum yeni gelen ÖTV den sonra grey market cihazlar uygun kaldılar garantililere göre.Gönül isterki bu fiyata global garantili cihaz alabilelim.

Oyla:

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
şaka gibi
bazı satıcılar kayıtsız bile olsa güzel fiyat düşürmüşler....

mi9 ve se versiyonunun kayıtlı olanları da çok aşırı yüksek fiyat görmedim

ihtiyacı olanlar için iyi fırsat gibi gözüktü...

yukarıda gündeme gelen kasko olayı... yaptırmak isteyen arkadaşlar oturup tüm belgeyi okusunlar.. çünkü gerçekten saçma sapan olaylar için.. oda alana kadar başınızı çok ağrıtıyorlar.
asus tabletim ve netbook uma yaptırdım
benim gibi sürekli evde kullanan biri için gereksiz bir olay olduğunu sonradan anladım ama neyse... durumunuza - işinize vs bakarak tercih edebilirsiniz ama MUTLAKA OKUYUN

malum markanın note serisinde 9 haricinde geriye doğru gidildikçe... reel bir teknik gelişme fark yok. .işlemci ekran kamera gerçek bir fark değil. zaman ile oluşan gelişme. note9 daki teknik fark, kaleme artık BT özellik ekleyerek fonksiyonel yapısını değiştirmeleri idi. ama markadaki en büyük gelişme yazılımsal olan

mi serisinde 8 ve 9 amiral gemisi olarak geçer
ama her ikisi arasında hem görsel hemde yapısal oldukça fark var. kamera sayısının yanı sıra kablosuz dolum vs eklenerek bir ek fark getirdiler. ayrıca kendi söylemlerine göre de en hızlı dolum olayı var ki mi9se %10 dan 100 e 1saat 20dakika ile kendi kutusundan çıkan kablo-adaptör ile ulaşıyor.
ayrıca mi9 un ekran koruması oldukça geliştirildi.
bu arada, youtube daki murat şen hocanın kablosuz dolum testlerini izleyince, ister istemez genel dünya enerji korunumu düşüncesi ile... oldukça rahatsız edici... ancak... çok özel durum ve çalışmalarda halen kullanılmasını tavsiye ediyorum. aynen bir notebook alırken doc station kullanmanız gibi. ki benim yok ama çantanızda o ağırlığı taşıma değer olduğunu da belirtmek isterim.

kısa olarak, imkanlarınızı zorlayarak mi9 almanızı tavsiye ederim. uzun zaman olarak daha rahat edebilirsiniz mevcud özellikleri ile...

Oyla:
Üst Alt