Yardım Mi 8 unlock başvurusu tamamlanmış mi hesabı brick işlemi testi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Merhaba dostlar mi 8 telefonu migrostan aldım. Haliyle unlock kilidi açık bir şekilde geldi. Dün gece telefonuma rom atarken yanlışlıkla unlock kilidini kapattım ve cihazım brick oldu. Hem forumumuzda hem de yabancı sitelerde araştırma yaptım fakat şuanda başarı bir sonuç bulunmuyor. Fakat forumda birisinin başına aynı durum gelmiş ve dün gece unlock tools programıyla tekrardan unlock işlemi yapıp cihazına rom kurulumunu başarıyla tamamlamış. Fakat ben cihazı başta da belirttiğim gibi unlock başvurusu yapmadığım için şuanda unlock tools programıyla tekrardan bl kilidini açamıyorum. Sizlerden ricam bana mi 8 için unlock başvurusunu tamamlamış bir mi hesabı vermeniz ve test etmem. Güven probleminiz var ise Teamviewer ile bilgisayarıma bağlanıp kendiniz yapabilirsiniz. Bu işlemin başarılı olma şansı hayli az farkındayım ama olursa forumda birçok arkadaşa faydalı olacağı kanaatindeyim. İyi bayramlar :)

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Xiami brick olayını bilerek mi yapıyor? Amaç sanki yeni cihaz satın aldırmak gibi bir izlenim verdi bana xiami aldım ama satıcam benim başıma da gelir diye korkuyorum

yıllardır kullanıyorum hiç korkum olmadı. bazen takıldığım noktalar oldu ama xiaomi yi bırakmayı hiç düşünmedim.
ne biliyim telefona birşey olacak korkusuyla hiç kullanmadım, çoğu zaman bozana kadar uğraştığım olmuştur :)

Oyla:

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
xda sitesinde dediğim şekilde sorunu çözenler mevcut arkadaşlar sizlerden ricam okuyup geçmek yerine yardımcı olmanız iyi geceler

Oyla:

dorukhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doruk
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mekatronik
Konular
4
xda sitesinde dediğim şekilde sorunu çözenler mevcut arkadaşlar sizlerden ricam okuyup geçmek yerine yardımcı olmanız iyi geceler
Cihazın BL kilidini tekrar açtıysan geri dönüş yok bende senın gibi araştırmalar yaptım tek xda değil rus fransa forumlarında tek tek konuları çevirdim ama acı gerçek bu. Mi8 den önce Note5 ede aynı sorunlar yaşıyor kullanıcılar forumda adamlar rahat bin kişiye kendi hesaplarına tek seferlik yetki veriyor bu olay gene tekrarlanırmı bilmiyorum

Oyla:

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Cihazın BL kilidini tekrar açtıysan geri dönüş yok bende senın gibi araştırmalar yaptım tek xda değil rus fransa forumlarında tek tek konuları çevirdim ama acı gerçek bu. Mi8 den önce Note5 ede aynı sorunlar yaşıyor kullanıcılar forumda adamlar rahat bin kişiye kendi hesaplarına tek seferlik yetki veriyor bu olay gene tekrarlanırmı bilmiyorum
benim dediğim daha önceden bl kilidini için başvuru yapmış bi cihazın mi hesabını unlock toolsa girdiğinde cihaz tekrardan bl kilidini açıyormuş bu arada senin cihazın bl kilidini açmış mıydın sen

Oyla:

timursahiner

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
timur
Cihazım
mi5s plus
Konular
7
Sizin cihaz bence unlock degildı sizin cihazda muhtemelen fake rom vardı fak rom ve fake unlock cihazlarda siz kitlemiyosunuz cihaz saten kilitli ama yazılımda acık gorunuyordu bence dolayısı ile siz yazılım yuklerken cihaz kilitlendi fake romlu cihazlarda icinden cihazı edl protokolune alıp yuklemek lazım ama mi 8 lerde edl sifreli idi bence zenex hocamla bi irtibata gecin cihazı bi yollayın kendine

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

timursahiner

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
timur
Cihazım
mi5s plus
Konular
7
Fake romlu cihazlar cok tehlikeli kiminde boyle oluyur kiminde yazılım yukleniyor ama benim kızdıgım xiaomi bu fake romlu cihazları kendi yapıp salıyor piyasaya global rom cıkmadan avrupa pazarına satmak için cihaz zaten fake romda duzgun calısmıyor aslında bu hatayı kendileri duzeltmeleri lazım cihaz xiaomi turkiye karantili ise bi kendilerine yazın yada garantiye getirin sonucta onların hatası bence

Oyla:

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
garantiye yollayacağım bayramdan sonra bakalım ne olacak sonucu bildiririm buradan

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Fake romlu cihazlar cok tehlikeli kiminde boyle oluyur kiminde yazılım yukleniyor ama benim kızdıgım xiaomi bu fake romlu cihazları kendi yapıp salıyor piyasaya global rom cıkmadan avrupa pazarına satmak için cihaz zaten fake romda duzgun calısmıyor aslında bu hatayı kendileri duzeltmeleri lazım cihaz xiaomi turkiye karantili ise bi kendilerine yazın yada garantiye getirin sonucta onların hatası bence

Küçük bir düzeltme yapayım... Bu cihazları Xiaomi bu şekilde göndermiyor tam aksine china cihazları global olarak satabilmek için satıcılar yapıyor. Aslında bootloader kilidi gelmesi, edl kilitlenmesi vs. hep bu durumların önüne geçebilmek için alınan önlemler. Fakat mağdur olan hep son kullanıcı oluyor. Beceriksizce alınan önlemler nedeniyle Xiaomi'yi eleştirmek bence daha doğru bir yaklaşım.

Oyla:

gabamarul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emre
Cihazım
xiaomi mi8
Konular
1
Online olarak yetkili hesaplarla veya fake hesapla unlock edilen telefonları tespit etmesi güç olmasa gerek :) danışıklı dövüş var ortada. Olan da son kullanıcıya oluyor .
Ha bunu burada yazmışsınız çok umrunda olmaz Xiaominin. Global şikayet sitelerine yazın . Günde milyonlarca hit alınca tavırda veya uygulamada düzeltmeye gitmek zorunda kalırlar yahut büyük pazarlarda ürün satarken insanları ikna etmek için üç kat takla atarlar.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt