Yardım Mi 8 unlock başvurusu tamamlanmış mi hesabı brick işlemi testi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Merhaba dostlar mi 8 telefonu migrostan aldım. Haliyle unlock kilidi açık bir şekilde geldi. Dün gece telefonuma rom atarken yanlışlıkla unlock kilidini kapattım ve cihazım brick oldu. Hem forumumuzda hem de yabancı sitelerde araştırma yaptım fakat şuanda başarı bir sonuç bulunmuyor. Fakat forumda birisinin başına aynı durum gelmiş ve dün gece unlock tools programıyla tekrardan unlock işlemi yapıp cihazına rom kurulumunu başarıyla tamamlamış. Fakat ben cihazı başta da belirttiğim gibi unlock başvurusu yapmadığım için şuanda unlock tools programıyla tekrardan bl kilidini açamıyorum. Sizlerden ricam bana mi 8 için unlock başvurusunu tamamlamış bir mi hesabı vermeniz ve test etmem. Güven probleminiz var ise Teamviewer ile bilgisayarıma bağlanıp kendiniz yapabilirsiniz. Bu işlemin başarılı olma şansı hayli az farkındayım ama olursa forumda birçok arkadaşa faydalı olacağı kanaatindeyim. İyi bayramlar :)

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
bakalım imkanları zorluyoruz :)

Oyla:

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Hocam inşallah bulursunuz :)
bakalım imkanları zorluyoruz :)

Cihaz içerisinde MİUİ HESABI giriş yapılmadan, Bir başkasının hesabı ile mi unlock YAPILAMAZ. Unlock işlemi yapılırken Cİhazdaki HEsap ile Sizin Mi Unlock ta Açtığınız Oturum Eşleştirilerek UNLOCK İşlemi Yapılıyor. O yüzden YAPAMAZSINIZ Diyebilirim.

EDL Modda (EDL MOD KORUMALI DEĞİLSE) Fastboot Rom Yüklemeyi Deneyin. Telefon Şayet Açılırsa Şansınıza ;)

Oyla:

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
EDL cable satın alabilir yada yapabilirsin hocam.

Çoğu cihazda EDL Komutu veya EDL Kablosu İşe Yaramıyor. Yaramadığı Zamanlarda TESTPOİNT Yapılması Gerekiyor. Bu Cihazı Garanti DIşı Bırakacaktır.

ADB Programıyla, FASTBOOT MODDA iken Aşağıdaki komutu yazın

Kod:
fastboot oem edl

EDL Moda geçerse ve Fastboot Rom Yükleme Hatasız Olursa, Sorun Ortadan Kalkacaktır

Oyla:

dorukhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doruk
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mekatronik
Konular
4
BL kitlediysen o işlemin bi faydası olmaz garantiyle iletişime geç ,gerçi onlarında yapıcapıcağı mechul çünkü yetkili bir hesap lazım benim gibi çine göndericeksin

Oyla:

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Cihaz içerisinde MİUİ HESABI giriş yapılmadan, Bir başkasının hesabı ile mi unlock YAPILAMAZ. Unlock işlemi yapılırken Cİhazdaki HEsap ile Sizin Mi Unlock ta Açtığınız Oturum Eşleştirilerek UNLOCK İşlemi Yapılıyor. O yüzden YAPAMAZSINIZ Diyebilirim.

EDL Modda (EDL MOD KORUMALI DEĞİLSE) Fastboot Rom Yüklemeyi Deneyin. Telefon Şayet Açılırsa Şansınıza ;)
zaten düşük bir ihtimal ama denemek istiyorum. Belki bir açık mevcuttur.

Çoğu cihazda EDL Komutu veya EDL Kablosu İşe Yaramıyor. Yaramadığı Zamanlarda TESTPOİNT Yapılması Gerekiyor. Bu Cihazı Garanti DIşı Bırakacaktır.

ADB Programıyla, FASTBOOT MODDA iken Aşağıdaki komutu yazın

Kod:
fastboot oem edl

EDL Moda geçerse ve Fastboot Rom Yükleme Hatasız Olursa, Sorun Ortadan Kalkacaktır
şimdi deniyorum hocam sonucu buraya yazarım

Oyla:

turgutguven56

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Turgut Güven
Cihazım
Mi 5s
Konular
1
Xiami brick olayını bilerek mi yapıyor? Amaç sanki yeni cihaz satın aldırmak gibi bir izlenim verdi bana xiami aldım ama satıcam benim başıma da gelir diye korkuyorum

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt