Yardım Mi 8 Ses Sorunu ve Batarya Hakkında;

Akmerttan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İdris
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
4
Merhaba Arkadaşlar,

Geçen sene Mi 8 128GB Global Rom cihazı kullanmaya başladım. Ondan öncesi Redmi Pro 64GB EU Rom kullanıyordum. İki cihazım da garantili olarak satın aldım.
  • Genel olarak yaşamış olduğum problemlerin başında ses sorunu gelmekte. Yapmış olduğum telefon görüşmelerinde karşı tarafın sesi az gelmekte ve sesim net gelmediği konusunda ara ara uyarılıyorum.
  • Ses ile ilgili okumuş olduğum içeriklerde; bölge ayarının değiştirdiğim halde iyi bir sonuç alamadım.
  • Telefon ile birlikte Qcy Mini 1 kablosuz kulaklı almıştım ama maalesef sesi çok kötü. Bluetooth bağlantısı ile başka bir kulaklık daha denemiştim onda da aynı problem olunca baya bi mutsuz olmuştum. Yakın zamanda Airpods ile deneme fırsatı oldu ve gerçekte kötü kulaklık kullandığımdan dolayı bo yere üzüldüğümün farkına vardım. Airpods ile gerçekten ses kalitesi çok iyi geldi.
  • İlk 6 aylık süreçten sonra şarj konusunda baya bir performans düşüşü yaşıyorum. Bu durum muhtemelen cihazı aldığım günden bu yana hiç formatlamadığım ve baya yoğun kullanımdan dolayı olduğundan düşünüyorum. (Aynı zamanda şuan çift hat aktif kullanıyorum.)
  • Önceki cihazımda mi kilidini açıp twrp yükleyerek diğer romları denemiştim.
Sorular;
  1. Tavsiyeniz üzerine önerebileceğiniz kablosuz kulaklıklar.
  2. Ahize ile ilgili ses sorunu hakkında tavsiyeleriniz.
  3. Batarya konusunda öneriniz.
  4. Son olarak twrp yükleyip daha performanslı ve batarya konusunda daha iyileştirilmiş rom öneriniz var mı?
Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-02-27-20-28-43-129_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-02-27-20-28-43-129_com.android.settings.jpg
    183,9 KB · Görüntüleme: 18
Üst Alt