Yardım Mİ 8 SE Wifi sorunu

The Sirius

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
51
Arkadaşlar merhaba.Netspeed kullanıcısıyım 16 mgbit internet alıyorum.Ama telefonda 12-13 almama rağmen internet hantal.İndirme yaparken google playa girerken youtubede video izlerken gerçekten yavaş.Mobil veriye aldıgımda(12 mgbit) o daha iyi.Böyle bir sorun yaşayan var mı yoksa konu iss ile mi alakalı?

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Arkadaşlar merhaba.Netspeed kullanıcısıyım 16 mgbit internet alıyorum.Ama telefonda 12-13 almama rağmen internet hantal.İndirme yaparken google playa girerken youtubede video izlerken gerçekten yavaş.Mobil veriye aldıgımda(12 mgbit) o daha iyi.Böyle bir sorun yaşayan var mı yoksa konu iss ile mi alakalı?

Eğer cihazın wifi ayarlarında Bant hızı seçme seçeneği var ise 5ghz veya 2.5ghz da deneyin . Aynısını mi6 da yaşadım 2.5ghz ile çözmüştüm.

Oyla:

kron0S

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi9
Konular
2
Wi-Fi ek ayarlarına girerek Wi-Fi yardımcısı ve trafik modunu devre dışı bırakmayı deneyin.
Diğer cihazlardan veya bilgisayardan test gerçekleştirerek sorunun İSS veya modem kaynaklı mı olduğunu daha net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Son düzenleme:
Oyla:

The Sirius

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
51
Wi-Fi ek ayarlarına girerek Wi-Fi yardımcısı ve trafik modunu devre dışı bırakmayı deneyin.
Diğer cihazlardan veya bilgisayardan test gerçekleştirerek sorunun İSS veya modem kaynaklı mı olduğunu daha net bir şekilde öğrenebilirsiniz.
Hocam galiba Wifi yardımcısı bu.Kapattım.Trafik modu nerede onu bulamadım.

Oyla:

kron0S

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi9
Konular
2
Hocam galiba Wifi yardımcısı bu.Kapattım.Trafik modu nerede onu bulamadım.
Aynı yerde olması lazım, Mi8 kullanıcısıyım ben. Rom, sürüm kaynaklı farklılıklar olabilir.
Diğer cihazlarda da internette sıkıntı var mı? Öncelikle bunu kesinleştirmenizi öneririm, ardından cihaz kaynaklıysa çözüm arayabilirsiniz.

Oyla:

The Sirius

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
51
Hocam şu an başka bir telefondan wifiye bağlandım pubg indirirken 3-4 mgbit atlayarak indirirken Mi 8 SE de tek tek indiriyor.Sorun telefonda peki şimdi ne yapabilirim ben?

Oyla:

The Sirius

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
51
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Gördüğünüz gibi Pubg indirirken bağlantı hızına bakın sağ üstte. 451k/s en fazla 800 oldu. Aldığım hız 12 mbps shake~~

Oyla:

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Gördüğünüz gibi Pubg indirirken bağlantı hızına bakın sağ üstte. 451k/s en fazla 800 oldu. Aldığım hız 12 mbps shake~~
Cihaz 5 Ghz den wi-fi ağa bağlandığında modeme ne kadar uzak olursanız o kadar sıkıntı yaşatıyor
Wifi sinyaline aldanmayin
Eğer 2.4 Ghz de bu sorunu yaşıyorsanız
ağ ayarlarını sifirlamayı deneyin

Oyla:

The Sirius

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
51
Cihaz 5 Ghz den wi-fi ağa bağlandığında modeme ne kadar uzak olursanız o kadar sıkıntı yaşatıyor
Wifi sinyaline aldanmayin
Eğer 2.4 Ghz de bu sorunu yaşıyorsanız
ağ ayarlarını sifirlamayı deneyin

Hocam modemin yanında sayılırım. 5ghz lik bir modem de değil.2.4ghz. Ağ ayarlarını sıfırlarım hocam ama neden Gm 5 Plusta daha iyi bağlantı hızı alıyorken benim telefonda sıkıntı çıkarıyor. GM 5 plusta pubg indir dediğimde 3-4 megabayt atlaya atlaya gidiyorken bunda 500 kb 300 kb.. Hep böyle.Bayağıdır böyle diyebilirim.Sadece bu romda da değil.

Oyla:

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Hocam modemin yanında sayılırım. 5ghz lik bir modem de değil.2.4ghz. Ağ ayarlarını sıfırlarım hocam ama neden Gm 5 Plusta daha iyi bağlantı hızı alıyorken benim telefonda sıkıntı çıkarıyor. GM 5 plusta pubg indir dediğimde 3-4 megabayt atlaya atlaya gidiyorken bunda 500 kb 300 kb.. Hep böyle.Bayağıdır böyle diyebilirim.Sadece bu romda da değil.
mi8 Se bende kullanıyorum
çekim kalitesi gm5 den iyi olan bir cihaz
Çünkü gm5 de kullanmıştım

Oyla:
Üst Alt