Rehber MI 8 SE v9.5.16 Modem Dosyası Yükleme Aracı - Şebeke Sorunu Çözümü [ PC / TWRP ]

Fxahmet

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Xioami mi 8 se
Konular
0
twrpden kurulan modda fotograf uygulaması yeşil çekim hatası alanlar varmış...

sanırım bunu kursalar daha iyi olur gibi...
Bende yeşil çekim hatası var pc dende kurdum twrpdende düzelmiyor yokmudur çözümü portre modunu kullanamıyorum

Cumali Tekdemir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cumali
Cihazım
Mi 8 se
Konular
0
MI 8 SE v9.5.16 Modem Dosyası Yükleme Aracı

Ne işe yarar ?
Bu araç, beta sürümünde sim kartı görmeme, şebeke gelmemesi sonrasında yüklenecek fix dosyasıdır.

Kurulum:
  • Cihazı fastboot moduna alın (cihazı kapatın ses kısma + power tuşuna basılı tutarak açın MI logosu geldiğinde bırakın).
  • NON-HLOS_MI8SE_v9.5.16_Modem_Dosyasi_By.TRabZonLu.rar dosyasını rardan çıkartın modem-yukleme.bat dosyasını açıp devam edin.
  • TWRP ile kurulum için bu dosyayı rom yükler gibi yüklemeniz yeterli;

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

İndirme Bağlantısı PC:
İndirme Bağlantısı TWRP:
MIUI 11 yuklemeden once sebeke calisiyordu 11 yüklendikten sonra sebeke gitti 11 yükleyip bunu da yuklesek sebeke duzelirmi

haydar.saygili

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
HAYDAR
Cihazım
MI8SE
Konular
1
Tom me kurdunuz beta rom sanirim

Ben de aynı sorundan muzdaripim.. Dün ilk defa bu işlere daldım ve saatlerce uğraştım. Bir çok konuda bir çok sayfayı okudum fakat yine elime yüzüme bulaştırdım :(

Daha öncesinde imei repair işlemi yaptım, qcn yedeği almama rağmen bilgisayar restart yaptı ve aldıklarım silindi, bir yerden buldum ve telefona geri attım. Sorun yok gibiydi.

Salaklığım; bu aşamada hattı takıp denemeden rom işine de girdim. Ama şu an *#06# ile baktığımda sorun yok gözüküyor.

Şu an MIUI 11.1 by xiaomi.eu 9.10.24 Beta var ve şebeke yok. "modem_MI8SE_9.5.16_TWRP" ile de düzelmedi. Daha eski stable roma dönmek istesem de twrp açamıyorum. Farklı sürümlerini de denedim yine olmadı.

Bi yardım eli uzatabilirseniz çok memnun olurum.

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
Ben de aynı sorundan muzdaripim.. Dün ilk defa bu işlere daldım ve saatlerce uğraştım. Bir çok konuda bir çok sayfayı okudum fakat yine elime yüzüme bulaştırdım :(

Daha öncesinde imei repair işlemi yaptım, qcn yedeği almama rağmen bilgisayar restart yaptı ve aldıklarım silindi, bir yerden buldum ve telefona geri attım. Sorun yok gibiydi.

Salaklığım; bu aşamada hattı takıp denemeden rom işine de girdim. Ama şu an *#06# ile baktığımda sorun yok gözüküyor.

Şu an MIUI 11.1 by xiaomi.eu 9.10.24 Beta var ve şebeke yok. "modem_MI8SE_9.5.16_TWRP" ile de düzelmedi. Daha eski stable roma dönmek istesem de twrp açamıyorum. Farklı sürümlerini de denedim yine olmadı.

Beta romu kurduktan sonra modem dosyasını flaşlayın. Sonra cihazı aktif ettikden sonra eğer şebeke yoksa uçak moduna alıp tekrar normal moda alın. Eğer yine olmazsa *#*#4636#*#* yapıp şebeke seçimini lte-umts yapın. Ben böyle yapıyorum sorun olmuyor

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24

En temizi mi8 se ilk kurulum konusundan fastbootan kurtarma islemlerini yapıp daha sonra 10.3.2.0 Roma geçmeniz şebeke sorunu eğer telefondan sorun yoksa yapmayacaktır.hem temiz hemde sorunsuz ancak bu şekilde düzeltme durumunuz mevcut

Üst Alt