Rehber Mi 8 SE Şebeke Sorunu ÇÖZÜMÜ

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Saygıdeğer Xiaomi Mi 8 SE kullanıcıları ve diğer tüm forum üyeleri hepiniz eğer eu.beta veya farklı China tabanlı sürekli güncellenmekte olan romları kullanıyorsanız Mi 8 SE'de oluşan şebeke sorunundan aşinasınızdır.Genel olarak forum üyelerimiz bu konuyu biliyor ancak çoğunlukla eu.betaya yeni geçenler veya foruma yeni dahil olan arkadaşlarımız için son noktayı koymak istedim.Forumda bir çok anlatım mevcut tabi ki ancak üyelerimiz genellikle pek okumayı sevmiyor veya işlemler deneyimi olmayan arkadaşlar için problem yaratıyor bu yüzden elimden geldiğince basit ve yararlı bir paylaşım yapmaya çalıştım. :) dilerseniz başlayalım

1.Yöntem TWRP Üzerinden Roma Flaşlamak

Bu yol basit ve kısadır arkadaşlar eğer sürekli bilgisayar kullanmıyorsanız ve masa başında değilseniz tavsiyem budur
öncelikle bu yolu tercih edecekseniz bu modem dosyası mutlaka cihazda dursun SİLMEYİN romu flaşladıktan sonra twrp menüsüne dönün ve install kısmına girin tekrardan modem dosyasını bulun ve rom flaşlar gibi dosyayı flaşlayın sorun çözülecektir o menüden çıkmadan wipe/dalvik cache de yapabilirsiniz(zorunlu değil tavsiyem) daha sonra reboot yapın şebeke gelecektir.Güncellemeleri bu yolla yapabilirsiniz.

2.Yöntem Romu Bilgisayar Üzerinden Düzenleyerek Kurmak

Bu yöntem bilgisayar varsa daha basit ve hızlı bir yöntemdir.Asıl konu sahibi @Reiwa hocamdır detaylı bilgi için onunla da iletişime geçebilirsiniz.Romu bilgisayara indirdikten sonra winrar şeklinde açın firmware-update klasörüne girin ve NON-HLOS.bin dosyasını silip kaydedin ardından cihazı bilgisayara bağlayıp romu atın ve twrp den flaşlayın şebeke yine düzelecektir güncellemeleri böyle de yapabilirsiniz.

Forumda sürekli bunun eksikliğini yaşayan arkadaşları görmekteyim böyle bir rehber hazırlamak istedim umarım faydalı olmuştur. Şebeke sorunu Xiaomi Mi 8 SE için çözülene kadar bu iki yol ile de cihazınızı güncelleyebilirsiniz.
SAYGILARIMLA...

küçük bir düzeltme yapayım yanlış anlaşılma olmaması için ,

2.yöntem betada olup zaten modem dosyası flaşlamış olanlar içindir.tekrar modem dosyası flashlama dan kurmak içindir.birde telefonda indirip marketten rar programı ile açıp gene dosyayı silebilirsiniz. pc olmadan güncelleme yapa bilirsiniz ,

ek bu tür dosyaları download klasöründe tutarsanız temizlik uygulaması dosyalarınızı silmez ,

Murats123

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
Mutlu
Konular
0
Arkadaşlar eu stabil 10.2.1 yüklü cihazimda mi 8 se kullanıyorum forumdaki modem dosyasını twrple yükledim 30 saniye telefon görüşmesinden sonra görüşme pat diye kesiliyor sebebi ne olabilir.

Mr.Fatih

Best Of MİUİ
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
RedmiNote13Pro
Meslek
Sağlıkçı
Konular
77
Arkadaşlar eu stabil 10.2.1 yüklü cihazimda mi 8 se kullanıyorum forumdaki modem dosyasını twrple yükledim 30 saniye telefon görüşmesinden sonra görüşme pat diye kesiliyor sebebi ne olabilir.

Hocam stabil rom kullaniyorsaniz fixi flashlamaniza gerek yoktu siz yeniden stabil romu 4 wipe yapip flashlayiniz baska bisi flashlamayiniz

Murats123

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
Mutlu
Konular
0
Hocam stabil rom kullaniyorsaniz fixi flashlamaniza gerek yoktu siz yeniden stabil romu 4 wipe yapip flashlayiniz baska bisi flashlamayiniz
En baştan pcden yeniden yükleyeceğim romu sanırım yada twrpden romu tekrar yükleyeceğim. 4 wipe'ı anlayamadım.

Mr.Fatih

Best Of MİUİ
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
RedmiNote13Pro
Meslek
Sağlıkçı
Konular
77
En baştan pcden yeniden yükleyeceğim romu sanırım yada twrpden romu tekrar yükleyeceğim. 4 wipe'ı anlayamadım.

Twrp wipeden , advandec wipeye girin system,daya,cache ve dalvik seçip sürgüyü kaydiriniz daha sonra installden tekrar aynı romu flashlayiniz baska birşey yapmadan reboot system yapınız bu kadar :)

Murats123

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
Mutlu
Konular
0
Twrp wipeden , advandec wipeye girin system,daya,cache ve dalvik seçip sürgüyü kaydiriniz daha sonra installden tekrar aynı romu flashlayiniz baska birşey yapmadan reboot system yapınız bu kadar :)
Teşekkürler hocam şimdi yapcam

zack06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Meslek
Bilgisayar
Konular
2
Her şeyi anladım da şu twrp üzerinden flaslama olayını anlamadım nasıl yapılacak ?

Bir de bir sorum olacak en son çıkan china stable Android 10 olan rom da da şebeke sorunu var nasıl düzeltebilirim ?

Son düzenleme:

Yusufozbay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1
Cihazım
MIUI 8 se
Konular
19
Sensör sorunu devam ediyor mu arkadaşlar

Hazar_ali

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi5
Konular
1
Her şeyi anladım da şu twrp üzerinden flaslama olayını anlamadım nasıl yapılacak ?

Bir de bir sorum olacak en son çıkan china stable Android 10 olan rom da da şebeke sorunu var nasıl düzeltebilirim ?
hocam sorunu çözdün mü? Ben android 10 stabil miui global 11 kurdum. Şebeke gitti

zack06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Meslek
Bilgisayar
Konular
2
hocam sorunu çözdün mü? Ben android 10 stabil miui global 11 kurdum. Şebeke gitti
Dostum çin romundan çıktım sonunda EU stabil Roma geçtim ve Android 10 yükleyince şebeke bende de gitti ama hallettim sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

Çözüm ;

Dostum yukarıdaki siteye gir

"For Turkish users of MI8SE only:
After every new version, install this older modem file to get network signal" yazan yerde this older modem yazısına tıklayıp 60 küsür MB'lık dosyayı indirip kur.

Kurma işlemini yapmak için Ayarlar - Cihazım - MIUI sürümü yazan yere gir 11'e 5 - 10 kere hafifçe dokun ekranda bir yazı çıkacak daha sonra sağ üst köşedeki 3 noktaya basarak güncelleme paketini seç diyerek indirdiğin 9.5.16 isimli dosyayı yükle .

Şimdiden hayırlı olsun.

Üst Alt