Yardım Mi 8 SE - Rom atmak bu kadar zor olmamalı

woxter

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Barış Tapan
Cihazım
Xiaomi MI 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
2
İlk başta global rom güncellemek için başlayıp telefonu çok güzel bir şekilde nasıl kullanamadığımı öğrendiğim olaydır bu.

Normalda Klasik bir Global ROM atma rehberine girdiğimde telefonun Unlocked olması ve TWRP yüklü olmasını istiyor. Tamam bunlar sözde çok basit ve öyle galiba ama ben bunları yaparken dünyada olmayan sıkıntıları yaşayıp her seferinde telefonu fastboot modunda sıkıştırdım . Sonund Fastboot romu indirip düzeltmek zorunda kaldım. Tamam şimdi sıkıntıya değineyim.
* Telefonu Unlockladım onda sıkıntı yok!!!
* Fakat TWRP yükleme işlemi beni benden alıyor. Telefona uygun olan sürüme , Android sürümüne göre, Versiyonlarına göre, oto yükleme asistanlarına bile başvurdum. Her seferinde yükleme tamamlanıyor fakat twrp açılmıyor hatta yüklenmiyor . Bazen direkt hata alıyorum. Ama bir kere başarılı oldum ! ondan sonra ise başka bir sıkıntı onu asla geçemedim ve bugünde gece 2 ye kadar bunla uraşıyordum ve artık buraya yazma zamanım geldi.

Twrp ve unlock işlemini yaptım , twrp açtım ve wipe attım ( 4wipe ne bilmiyorum sadece wipe menüsünden gösterilen şekilde 1 kere wipe attım ) sonra TWRP modunda iken telefona ROM dosyasını bilgisayardan attım ve Install kısmından yükledim. Sözde bunları yapan herkes başarılı bir şekilde telefonunu güncelliyor ama ben bundan mahrum kalıp anlamadığım bir nedenden ötürü telefon geri fastboot ekranına girdi. Şimdi ben nasıl bu telefonu GLOBAL ROM atarım olmuyorsa vazgeççem artık çünkü telefon 15 kere Flashladım kafayı yememe ramak kaldı.

Telefon şu anda China rom ile çalışıyor çünkü tek twrp siz yükleme fastboot flash rom larla oluyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada niye ingilizce kullanmıyorsun diyenler için rom atma sebebim ( Location servis çalışmıyordu, MIUI 11 update ettikten sonra Telefon nedense şebe hatlarını unuttu )

Furkanbas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
4
Miui 11 de maalesef şebeke sorunu var modem dosyasını flashlayarak şebeke sorununu çözebilirsin ama bu sefer yeşil portre ve sensör sorunları ortaya çıkıyor onun dışında uygun twrp linkini anlayan arkadaşlar atar inşallah

Oyla:

TEKE

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kıtkat
Cihazım
Mi8Se
Meslek
çaycı
Konular
1
Anlatım tarzınız çok hoşuma gitti angel~~angel~~
Üstadlar size yardımcı olacaktır eminim, bu ızdıraba son vereceklerdir.

Oyla:

piyanist79

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sadık
Cihazım
mi5s
Konular
0
Ayni dert 3 gün öncesine kadar bendede vardı. 1 ay civarı çin modunda ingilizce kullanmak zorunda kaldim. Her yolu denedim yukleme bitince fastbootta kaliyordu. Sonra tekrar kilit aç, çin fastboot rom yukle, ayar yap kafayi yemistim. Sonra Rehber - Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Güncelleme ve Sıfırlama) bu sayfadaki Fast boot atma sorunu / Fastboot Kalma Sorunu---- yazan bölümü harfiyen uyguladım ve son global stabil sürümü yükledim fastboot sorunu olusmadi. Bu linkten Resimdeki dosyalari indir:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Not: 1.Mutlaka ilkönce bu fastboot romu kur. Mi 8 se çin romu chine V9.5.11.0.OEBCNFA
2. Çok önemli! Adb 'den twrp 1102 yazan img dosyasini flashla. Bu şekilde:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
3. Twrp bazen otomatik acilmiyor, elle ses açma ve güç tuşuna basarak kendin açmayı dene.
4. Twrp ile global romu yüklemeyide aynen bu videodaki gibi yap:
Kesin çözümdür hayırlı olsun.

Ekli dosyalar

• IMG_20200114_133056.jpg
    IMG_20200114_133056.jpg
    263,8 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Oyla:

mekin1380

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mekin
Cihazım
mi 8se
Konular
10
o zaman sizin icin tek cozum orangefox veya pitchblack recovery cunku bunlar android 9 ve 10 destekliyor benim tavsiyem orangefox cunku pc ye takinca pitchblack telefonu recovery moddayken pc gormuyordu

Oyla:

Mr.Fatih

Best Of MİUİ
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
RedmiNote13Pro
Meslek
Sağlıkçı
Konular
77
Hocam şimdi şu olayı anlayalım mi 8 se için global rom yok sadece china rom var. Sizlerde china rom kullanmak istiyorsunuz doğrumu anlıyorum?

Oyla:

woxter

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Barış Tapan
Cihazım
Xiaomi MI 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Şu anda cihazınızda twrp yüklü mü hocam?

şimdi geri yükledim twrp yi 3.2.3-1227 yükledim

Hocam şimdi şu olayı anlayalım mi 8 se için global rom yok sadece china rom var. Sizlerde china rom kullanmak istiyorsunuz doğrumu anlıyorum?

aslında mi 8 se global rom bulunmakta hatta türkiyede satılan modeller global rom ile gelmekte bazıları.

Oyla:

woxter

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Barış Tapan
Cihazım
Xiaomi MI 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Ayni dert 3 gün öncesine kadar bendede vardı. 1 ay civarı çin modunda ingilizce kullanmak zorunda kaldim. Her yolu denedim yukleme bitince fastbootta kaliyordu. Sonra tekrar kilit aç, çin fastboot rom yukle, ayar yap kafayi yemistim. Sonra Rehber - Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Güncelleme ve Sıfırlama) bu sayfadaki Fast boot atma sorunu / Fastboot Kalma Sorunu---- yazan bölümü harfiyen uyguladım ve son global stabil sürümü yükledim fastboot sorunu olusmadi. Bu linkten Resimdeki dosyalari indir:

Not: 1.Mutlaka ilkönce bu fastboot romu kur. Mi 8 se çin romu chine V9.5.11.0.OEBCNFA
2. Çok önemli! Adb 'den twrp 1102 yazan img dosyasini flashla. Bu şekilde:
3. Twrp bazen otomatik acilmiyor, elle ses açma ve güç tuşuna basarak kendin açmayı dene.
4. Twrp ile global romu yüklemeyide aynen bu videodaki gibi yap:
Kesin çözümdür hayırlı olsun.

adamın dediği herşeyi yaptım ama şimdi ise FASTBOOT ta takılı kalıyorum he adam fastboota kalırsan geri twrp aç geri dene diyor ama twrp geri dönemiyorum.
Vaz geçiyorum . China rom kullancam abe yetti. çünkü ya ben ultra şansızım yada biryerde hata yapıyorum ama yok yani mal değilim engelli değilim adamın dediğinin aynısını yapıyorum NİYE OLMUYOOOO!

Ben artık romların sıkıntılı oldugunu düşünmeye başlıyorum.

Son düzenleme:
Oyla:

piyanist79

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sadık
Cihazım
mi5s
Konular
0
Hata şuralarda olabilir!
1) chine V9.5.11.0.OEBCNFA u kuracaksin.
2) Yüklerken mi flash ile yüklenmesi gerekli fastboot modun da (clear all) seçili olacak...
(clear all and lock seçmeyin kesinlikle!
3) Twrp 1102 yi kurmaniz şart. Başka sürüm twrp ile olmuyor.
4) 1102 Twrp acilinca önce format, recovery ve 4 wipe denen işlemi yapın. Not: ben wipe kutucuklardan 5 tanesini isaretledim. Bu şekil:

5) Sonra yeni romu telefona atın. İnstalden flashlayın. Rom kurulum bitince soldaki seçenek (Wipe Cache/Dalvik) bas ve kaydır, sonra soldan Reboot System e bas. Kapanıp açılacak bukadar.
Twrp biraz uğrastiriyo oyuzden olmuyor.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt