Rom Mi 8 SE MiRoom [Miui 12] [20.5.29 beta]

Eminde

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 8 se
Konular
20
**Anasayfada Uygulama kasası veya Google now sayfası.
**Durum çubuğu- Kontrol paneli
Kasmaların en temel nedeni bu ikisi.
Uygulama kasasını ve kontrol merkezini kapatırsanız MIUI 11 ayarında bir MIUI 12 ye dönüşüyor.
Ama ben 10.3.2 den sonra onlarca beta ve stabil rom denedim hiç biri telefonda 3 gün durmadı. Kürkçü dükkanı MiGlobe 10.3.2
Artık MiRoom kullanmıyorum güvenlik nedeni ile :)
Nasıl bir güvenlik sorunu var ki

bahadirxdzgn01

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
38
merhaba, mi room stabil android9 dan buna geçmem daha iyi olur mu? Hangisi daha iyi performans ve batarya optimizasyonu sağlıyor

Emosis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
10
Nasıl bir güvenlik sorunu var ki
Öncelikle ROM da magisk kurulu geliyor bu başlı başına bir şüphe zaten. Rom yüklemeyi bilen magiski kendi yükleyebilir.
Ama MiRoom da Rom+Magisk + bazı kök değşimi değişiklikler mevcut. Reklam engellemede farklı host dosyaları kullanıyor bu da sizin bazı sitelere hiç girememenize bazı google linklerini tıkladığınızda hata almanıza sebep olur. Ayrıca Bazı uygulamaların çalışmasında da problem oluşturur. Onun dışında bazı modlar da eklenmiş.
Bu modlardaki kodları tek tek incelemedim ama bunlar iyi niyetli değil. En başından rootlu veya magisk gömülü bir rom asla güvenilir değildir niyeti de iyi değildir yapanlar saf değilse :) Eğer bankacılık işlemlerini bu telefondan yapıyorsanız asla kullanmayın. Zaten Bankacılık programları bunu farkediyor ve uyarıyor mağdur olduğunuz zaman hak arayamazsınız.

Yusuf765

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 8 se
Konular
26
Merhaba arkadaşlar.
Miroom kullanıcılarının merakla beklediği
Miui 12--- 20.5.21 beta yayınlandı.
Bu linkten indirebilirsiniz.

YENİLİKLER VE DEĞİŞİKLİKLER

Resmi değişiklikler:

• Mi 8, Mi 8 SE, Mi MIX 2S cihazları için kamera güncellendi.
  • Bazı amiral gemileri için bulanık arka planlara sahip pop-up bildirimleri stili güncellendi.
  • Bazı amiral gemileri için "Klon" ve "Kaleydoskop" işlevleri eklendi.
  • 1 Mayıs 2020'den itibaren bazı modeller için güvenlik düzeltme eki güncellendi.
  • Explorer uygulamasının tasarımı MIUI 12 stiline uyacak şekilde güncellendi.
  • Hataların düzeltilmesi, sistem optimizasyonu.
MiRum ekibinden değişiklikler:

• Yeni Redmi modellerinden “hoparlör Temizleme” işlevi eklendi (gelişmiş sistem ayarlarında bulunur).
  • Sistem uygulamaları için, kaydırma sona erdiğinde, liste sona ulaştığında bir sıçrama efekti eklenmiştir.
  • Bazı modeller için "Duvar Kağıdı" bölümünün görünümü güncellendi.
  • Hesabın Mi bölümüne animasyonlu Xiaomi Bulut ve Sağlık kartları eklendi.
  • USB yedekleme işlevi geri döndü.
  • Android 10 için güncellenmiş masaüstü sürümü: şimdi yeni hareketler daha pürüzsüz, Ev hareketinin yapışması düzeltildi. ÖNEMLİ! Yükseltmeden sonra ilk başladığınızda, yeniden başlatmanız gerekebilir!
  • Güncellenmiş tarayıcı sürümü: başlangıç sayfasından yer işaretlerine hızlı erişim, güncellenen menü simgeleri, giriş alanına imleç kontrolü eklendi.

Yükleyenler bu konudan yorum yapabilir artı ve eksilerini paylaşabilirsiniz.

Öncelikle roomu yükleyebilmeniz için cihazınızın bootloader kilidi açık olmalı ve twrp yüklü olmalıdır.

Hiç hata vermeyen andoroid 10'dan 9'a - 9'dan 10'a sıkıntısız geçiş yaptığım bu twrp yi yüklemenizi tavsiye ederim.

Sorunsuz modem dosyası.

Kurulum
TWRP(Recovery) 3.3.0 ve üstü bir sürüm gereklidir. Farklı bir ROM'dan geçişlerde gerekli dosyalarınızın yedeğini alıp "FORMAT DATA" yapın.
Daha sonra ROM ve sırasıyla modem dosyasını yükleyin.
MIUI 11 beta ya da stabil ROM kullanıcıları Dalvik/Art, Cache ve System bölümlerini silerek (wipe) yükleme işlemini yapabilirler. Data ve internal storage bölümlerini silmediğiniz sürece veri kaybı yaşamayacaksınızdır.

Modem dosyasını her güncelleme sonrası yüklemeniz lazım. Yoksa şebeke gelmez.

Yapılan bu işlemlerden şahsım ve miuiturkiye adına sorumluluk kabul etmiyorum.
dediginiz.gibi yaptim herseyi adim adim defalarca okuyarak fastboota atiyor sebebi neden hocam
mi 8 se
bl acik

Palulu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sasa
Cihazım
S6
Konular
11
miroom un android 8.1 miui 10 kullanıyorum miui 12 de yine güzel ozellijler ama çok kasma ile karşımızda her güncelleme ile olduğu gibi

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-28-21-24-57-144_com.android.settings.png
    Screenshot_2020-05-28-21-24-57-144_com.android.settings.png
    761,1 KB · Görüntüleme: 25

mehmetali9393

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Özel Güvenlik
Konular
3
Demin kurdum tek kelimeyle efsane olmuş bukadar akıcı olması beni acaba bu rom stabil mi beta mi diye çelişkide bıraktı ve ayarlardan kontrol ettim. Sözlerimi bitirmeden şunu belirtmek isterim miui 12 beta sürümü böyle ise Stabilo düşünemiyorum miui 12 den ümitliyim stabil sürüm umarım beklentimi karşılar

HüseyinErkam

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyinerkam
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
10
Demin kurdum tek kelimeyle efsane olmuş bukadar akıcı olması beni acaba bu rom stabil mi beta mi diye çelişkide bıraktı ve ayarlardan kontrol ettim. Sözlerimi bitirmeden şunu belirtmek isterim miui 12 beta sürümü böyle ise Stabilo düşünemiyorum miui 12 den ümitliyim stabil sürüm umarım beklentimi karşılar
ben de aynı düşüncedeyim revostayım beta rom miui 11 stabillerden daha iyi

Mahmut Koçyiğit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi MI 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Ekran süresini kaç saat aldınız hocam? Eu da 100 şarjda 6 saat veriyoda. Miroom iyiyse miroom a geçmek istiyorum.

mehmetali9393

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Özel Güvenlik
Konular
3
Ekran süresini kaç saat aldınız hocam? Eu da 100 şarjda 6 saat veriyoda. Miroom iyiyse miroom a geçmek istiyorum.
Henüz test edecek kadar cihazı kullanamadım romu dün gece kurdum. Ekran süresini gün içerisinde atabilirim

Üst Alt