Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 572 54,6%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,8%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 31 3,0%
  • Masik X

Oy: 30 2,9%

• Kullanılan toplam oy
    1.048

Mr.Fatih

Best Of MİUİ
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
RedmiNote13Pro
Meslek
Sağlıkçı
Konular
77
Magisk unstalleri bulamadim ustam

hsnksy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
mi8 se
Meslek
Öğretmen
Konular
13
Rom - Mi 8 SE Xiaomi.eu MIUI 10 v9.4.25 Beta ve V10.3.1.0 Kararlı Rom İndirme Bağlantısı

TWRP 3.2.3-1217 ile 10.3.1.0 güncellemesini yükledim. Yükleme tamamlandıktan sonra sistemi tekrar başlatmadan TWRP 3.3.0-0423 zip dosyasını mevcut twrp ile yükledim sonra reboot yaptım. Şuan sistem gayet stabil çalışıyor, twrp 3.3.0-0423 de çalışıyor. Gece modu gayet iyi çalışıyor, kameraya dinamik çekim özelliği gelmiş, yine kamerada manuel çekim pro olarak isimlendirilmiş, ekran çentiği gizleme özelliği tekrar gelmiş, acil SOS özelliği gelmiş, yüz kilidi daha hızlı çalışıyor, bluetooth gayet stabil çalışıyor, ortam ekranı görselleri eklenmiş, yüz kilidi açıldıktan sonra kilit ekranında kalma özelliği gelmiş. Şimdilik görebildiklerim bunlar güzel bir güncelleme olmuş.

TWRP üzerinden 10.3.1.0 güncellemesini 10.2.3.0 üzerine kurarak wipe dalvik/cache yaptıktan hemen sonra TWRP'nin silinmemesi için TWRP 3.2.3-1217 sürümünü yükledim. Telefon açıldı herşey sorunsuz çalışıyordu fakat TWRP ye tekrar giriş yapamadım. Ben de en son sürüm olaran 3.3.0-0423'ü kurdum ve sorunsuz kullanıyorum.
10.3.1.0 daki güncellemeyle sanırım en son dev versiyonundaki düzeltmeler ve yeni özellikler de gelmiş. Örn. çentik aç-kapa, yüz tanıtıldıktan sonra ekranın direk açılması yerine size yukarı kaydırma seçeneğinin sunulması, gece modu, vs.
Herkese sorunsuz kurulumlar.

demiş gençler...

dluffy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 8 se
Konular
0
merhaba geçen güncelleme ile android 9 sürümüne geçtim twrp gitti. konuya baktım twrp linki var. şifre mesajlarda var diyor. kusura bakmayın şifreyi bulamadım ve tool ile kurulum nasıl yapılıyor göremedim.yardımcı olursanız sevinirim. twrp kurup yenisine güncelleyecektim.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
merhaba geçen güncelleme ile android 9 sürümüne geçtim twrp gitti. konuya baktım twrp linki var. şifre mesajlarda var diyor. kusura bakmayın şifreyi bulamadım ve tool ile kurulum nasıl yapılıyor göremedim.yardımcı olursanız sevinirim. twrp kurup yenisine güncelleyecektim.

Ara ara yazıyor arkadaşlar şifreyi indirip bırakıp gitmesin kimse diye yazmadım , miuiturkiye.net şifre gene yazayım ,

Telefonundaki roma uygun olanı kur ilk sonra wipe yap videodaki gibi sonra romu kopyala pc den kur sonra da son versiyon twrp kur tekrar çıkmadan sorunsuz çalışır ,

ayuming

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
turan
Cihazım
redmi note 3
Meslek
Elektronik
Konular
18
CihazA güncelleme geldi indir diyorum ekranda siyah yazı çıkıyor tam ne yapmam lazım yardımcı olacak kimse varmi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HanVincenzo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
S7 Edge
Konular
41
CihazA güncelleme geldi indir diyorum ekranda siyah yazı çıkıyor tam ne yapmam lazım yardımcı olacak kimse varmi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bu sekilde guncelleme yapamazsiniz cihaz twrp kurup yazilim dosyasini telefona atip twrpden yazilim yukluyorsunuz ilk sayfada anlatim mevcut

musty33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
mi note 3
Konular
1
.

Son düzenleme: