Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 572 54,6%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,8%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 31 3,0%
  • Masik X

Oy: 30 2,9%

• Kullanılan toplam oy
    1.048

galipgelir35

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mecit
Cihazım
Mi 8 se
Konular
0
Herkese iyi forumlar. Mi8 de 6-64 mavi renk seçeneği ile katıldım. Önceki cihazım Samsung s8 di. Telefon boyut pil performans olarak iyi ancak bazı kullanım zorlukları çekiyorum . Şöyle ki:
1- cihaza müzik dosyaları ekledim ancak mi müzik dosyaları görmedi. MH müzik programı indirdim hemen gördü.
2-selfi kamerası ile çekim yaparken sesli komut yada işaretle komut vererek çekim yapma olayı yok. İllaki deklanşör e basmamiz gerekiyor.
3- film dizi seyrederken ekran kararıyor ve ekrana dokunmadan açmıyor. Ekran kapanmamasi lazım.
Şuan bunlarla uğraşıyorum. Varmı çözümü olan???

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Hocam Google Cam gece donuyordu dediğiniz ayarı yaptım tüm modlarda donma geçti. Sadece gece modunda donuyor şu an. Farklı bir ayarı var mı ?

Gece modu için ben uğraşmadım açıkçası kullandığım bir şey değil , mi 8 de tüm telefonlara gece çekimi gelecek zaten o yüzden kurcalalamadım ,

Üstat ben eu stabildeyim.10.2.1 sürüm ve android 8 olan yani. Mi-room bahsettiğin sürümü deneyeceğim. Telefondaki twrp 1102 olan.Sanırım bu twrp ile android 9 olan romlar yüklenmiyor.Önce twrp yi güncelleyeceğim.Daha sonra mi rommu temiz kurulum yapayım diyorum.Advance içinden neleri seçmem gerekiyor? Bir ikinici soruda yedek alırken backup bölümünden hangi seçenekleri seçmeliyim?

Her twrp ile bütün romları kura bilirsin , ama kurdukdan sonra Twrp kuramazsın and sürümüne göre tekrar kurman gerekli ,

Herkese iyi forumlar. Mi8 de 6-64 mavi renk seçeneği ile katıldım. Önceki cihazım Samsung s8 di. Telefon boyut pil performans olarak iyi ancak bazı kullanım zorlukları çekiyorum . Şöyle ki:
1- cihaza müzik dosyaları ekledim ancak mi müzik dosyaları görmedi. MH müzik programı indirdim hemen gördü.
2-selfi kamerası ile çekim yaparken sesli komut yada işaretle komut vererek çekim yapma olayı yok. İllaki deklanşör e basmamiz gerekiyor.
3- film dizi seyrederken ekran kararıyor ve ekrana dokunmadan açmıyor. Ekran kapanmamasi lazım.
Şuan bunlarla uğraşıyorum. Varmı çözümü olan???

Sony müzik apk ile dinleye bilirsin en kalitelisi o aslında , mi müzik içinde ayarlar var orada klasör yada boyuta göre kriterler var onları kaldırarak deneyede bilirsin,
selfi kamerası için yapanı görmedim yoktur muhtemelen ,
bende hiç kapanmıyor o garip onuda vlc player indirip dener misin ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ilk kurulumda yapılacaklar konuya eklendi ,

Son düzenleme:

horatio

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
orta seviye
Cihazım
mi 5
Konular
0
Konu başlığı altında 2 tane twrp verilmiş hocam siz bide diğerini indirip deneyin sorununuz giderilecektir. Bende aynı durum yaşadım diğerini kurunca twrp ekranına ulaştım sürümle alakalı bişey.
Dediğiniz gibi yaptım, fastboot ile yeni twrp yükledim, açıldı cihaz, teşekkürler.

rudeboytr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Konular
1
Arkadaşlar merhaba, telefonu aldığım günden beri arada hat gidip geliyor aynı zamanda wifi da gidip geliyor tüm romlarda aynı şekilde oluyor bir yerde hata mı yapıyorum acaba

horatio

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
orta seviye
Cihazım
mi 5
Konular
0
Haftalık eu rom var içinde, stable eu kurmayı düşünüyorum. (xiaomi.eu_multi_MI8SE_V10.2.2.0.PEBCNXM_v10-9.zip)
İçinde Twrp 3.2.3-1227 var bununla yükeleybilir miyim, yoksa twrp yi değiştirmem gerekiyor? Teşekkürler.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Haftalık eu rom var içinde, stable eu kurmayı düşünüyorum. (xiaomi.eu_multi_MI8SE_V10.2.2.0.PEBCNXM_v10-9.zip)
İçinde Twrp 3.2.3-1227 var bununla yükeleybilir miyim, yoksa twrp yi değiştirmem gerekiyor? Teşekkürler.

Yüklenir ,
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hatta mi-room 10.2.2.0 yükle ,

Son düzenleme:

Passenger04

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Osman
Cihazım
Xiomi mi 8 se
Konular
12
Hocam emeğinize sağlık linkteki gcam kurdum fakat donmalar kasılmalar oluyor kullanamıyorum çözümü var mı hocam?

Üst Alt