Soru MI 8 SE için en iyi ROM

Mahmut Koçyiğit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi MI 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
32
MI 8 SE için 100 den 0 a en uzun ekran süresi veren rom hangisidir değerli MIUI ailesi MIUI 12 eu 20.6.11 beta sürümündeydim en fazla 6 saat ekran süresi veriyodu şimdi MIUI 12 miroom 20.6.4 sürümünü kurdum en fazla 4 saat verdi. Oyun falan oynamıyorum, Instagram WhatsApp Chrome arama mesaj sadece en uzun ekran süresi alabileceğim rom hangi sürümdedir yardımcı olun lütfen MIUI ailesi.

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
6 saat gayet iyiymiş daha uzun vereni zor bulunur. Telefonun bataryası 3140 mah olduğu için ne kadar ekmek o kadar köfte.

Oyla:

Mahmut Koçyiğit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi MI 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
32
6 saat gayet iyiymiş daha uzun vereni zor bulunur. Telefonun bataryası 3140 mah olduğu için ne kadar ekmek o kadar köfte.
Öyle de hocam ama 8 9 saat alanlarda var yani forumda benim canımı sıkan da bu aynı telefon ama biri 6 saat verirken diğeri 9 saat veriyor.

Oyla:

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Herkesin kullanımına göre değişir ekran süresi, kesin bir şey söylenemez. Deneme yanılma ile kendi cihazınızda en iyi romu bulmayı deneyin. Masik veya Revos tercih edebilirsiniz.

Oyla:

cashflow67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
P40Lite-Mi 9 SE
Meslek
Resepsiyonist
Konular
3
Öyle de hocam ama 8 9 saat alanlarda var yani forumda benim canımı sıkan da bu aynı telefon ama biri 6 saat verirken diğeri 9 saat veriyor.
Tum romları denedim ama dediğiniz gibi hiç alamadım. Telefonu kullanmayan biri belki o saati alır ama onun dışında benim gibi normal seviyede (oyun oynamayan, WhatsApp, Instagram, arama, mesaj ve tarayıcı kullanan) kullanıcıların bu işlemci ve bataryada alacağı sarj suresi maksimum 4-6 saat arasıdır ki kendim de masik 13.1 deyim ve 5-6 saat alıyorum. Telefon İlk çıktığında almıştım, bataryanın kullanım yıpranması da cabası siz düşünün. Yani kısacası bu kadarlık bir bataryadan ve işlemciden mucize beklemeyin.

Oyla:

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Bu batarya olayı tee 3310 günlerinden bu yana var. Tabi o zamanlar tek şarj iel günü çıkarmak yerine , "haftayı nasıl çıkartırız ?"kaygımız vardı.ortalama 5 gün alırdım :)

hangi şartlarda kullandığına bağlı.
tek hat kullanıyordur, mobil interneti kapatıp şebekeyi "edge" moduna alıyordur , ışığı %5'de falan kullanıyordur vs.

tabi birde sıfırdan rom kurarken sadece wipe yapıp bırakmayın, format data yaparak kurun. Birde aksaklık olduğunda romun üstüne tekrar aynı rom flaslama yapmayın.

Oyla:

Mahmut Koçyiğit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi MI 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Bu batarya olayı tee 3310 günlerinden bu yana var. Tabi o zamanlar tek şarj iel günü çıkarmak yerine , "haftayı nasıl çıkartırız ?"kaygımız vardı.ortalama 5 gün alırdım :)

hangi şartlarda kullandığına bağlı.
tek hat kullanıyordur, mobil interneti kapatıp şebekeyi "edge" moduna alıyordur , ışığı %5'de falan kullanıyordur vs.

tabi birde sıfırdan rom kurarken sadece wipe yapıp bırakmayın, format data yaparak kurun. Birde aksaklık olduğunda romun üstüne tekrar aynı rom flaslama yapmayın.
Teşekkürler hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Herkesin kullanımına göre değişir ekran süresi, kesin bir şey söylenemez. Deneme yanılma ile kendi cihazınızda en iyi romu bulmayı deneyin. Masik veya Revos tercih edebilirsiniz.
Teşekkürler hocam

Tum romları denedim ama dediğiniz gibi hiç alamadım. Telefonu kullanmayan biri belki o saati alır ama onun dışında benim gibi normal seviyede (oyun oynamayan, WhatsApp, Instagram, arama, mesaj ve tarayıcı kullanan) kullanıcıların bu işlemci ve bataryada alacağı sarj suresi maksimum 4-6 saat arasıdır ki kendim de masik 13.1 deyim ve 5-6 saat alıyorum. Telefon İlk çıktığında almıştım, bataryanın kullanım yıpranması da cabası siz düşünün. Yani kısacası bu kadarlık bir bataryadan ve işlemciden mucize beklemeyin.
Teşekkürler hocam

Rehber - Mi8 SE En Hızlı ve Kararlı Sürüm Downgrade Rehberi bakın konusu açılmış,arama butonunu kullanarak bilgi sahibi olabileceğinizi düşünüyorum.
Teşekkürler hocam

Oyla:
Üst Alt