Rehber Mi 8 SE Fastboot Ekrarında Kalanlar İçeri

Bahadiratacan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Mi 8Se
Konular
0
siyah ekranı geçemiyordum şimdi de flash yapamıyorum ayıklama işlemini de yapıyorum ama hata hata hata
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

fasbooot da kaldım artık yapacak bişey kalmadı

Son düzenleme:

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
hangi versiyon var içinde rom ve twrp eğer son versiyonda isen daha silinmez ama güncelleme yapmadan gene forumda kontrol ederseniz sorun yaşamazsınız
Twrp ile masik rom kurdum twrp silindi malesef

Bahadir78

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
1
Merhaba arkadaşlar,

Kategoride de görüldüğü üzere tatlı bela Mi 8 SE'nin, China Rom'undan herhangi bir roma geçerkenki en büyük sıkıntılardan birini çözümünü aşağıya bırakacağım.

Sorun: Fastboot ekranında twrp ekranına geçildikten sonra reboot işlemi ardından fastboot ekranının her ne işlem yapılırsa yapılsın bir döngüye girmesi. Fasrboot ekranında takılı kalmak.

Sorunun ana kaynağı: Romların sürümleri

Sorunun çözümü:

Ben değil, Skylonely61 SUNAR :) (bu kullanıcıya işlemi yaptıktan sonra bir teşekkürü çok görmeyin, tecrübesi, bilgisi gerçekten çok fazla)

Öncelikle indirecekleriniz:

7Zip indirin ama eğer winrar'la da china rom'u ayıklayabiliyorsanız sıkıntı yok.

China Rom 8.1 :

Eu rom 8.1 :
(Ben bunu indirmek istemiştim, siz Reiwa'nın Rehberinden istediğiniz bir Rom bulabilirsiniz elbette)

TWRP-3.2.3-1217 : -> Reiwa 'nın rehberi de burda ayrıca görmeyenler bakabilirler:Diğer - Mi 8 SE İlk Alım Ve İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Güncelleme ve Sıfırlama Sorunları)

Eu rom 9 :

Mi Flash Tool :

twrp image dosyası .img uzantılı olandır. 1217 olanı kullanacağız:
(bütün installer'daki 4 twrp'nin manuel kurulum yapmak isteyenler için de zip halinde dosyaları var ayrıca)

Şimdi arkadaşlar, (bootloader kilidinizi açık varsayıyorum)

1. Mi Flash'ta China rom 8.1'i flashlayacaksınız. Bunu yaparken İndirdiğiniz zip dosyasını çıkartın ve o dosyayı bir daha 7zip ile ayıklayın. Böyle olunca o tek dosya
images ve diğer başka türlü dosyalar olarak çıkarılmış olacak. Mi Flash'ta select tıklayıp, yeni elde ettiğiniz dosyayı seçin. (images dosyasını seçmeyin, images dosyasını içinde bulunduranı seçeceksiniz.Zaten doğru dosyayı seçmiyorsanız uyarı verir: Can not find file flash_all.bat şeklinde. Ardından fastboot'ta takılı kalmış olan telefonu bilgisayara bağlayın ve refresh'e tıklayın. Cihaz görünecek. En alta bakın. Clean all, Clean all and lock gibi seçenekler var 3 tane yanyana. En baştak i CLEAN ALL'u tıklayın. Her Mi Flash'ta işlem yaparken CLEAN ALL seçilecek. Clean all and lock seçeneği brick sebebidir.

2. Şimdi telefon açılacak, size miui hesabınızın şifresini soracak filan. Girin sıkıntı yok :) heh ondan sonra hiç telefonu kurmaya devam etmeden fastboot'a geçebilirsiniz.

3. Fastboot'tasınız. Artık Eu rom'u twrp ile flashlama zamanı. Twrp 1217'i kullanıcaz. İndirin ve bu arada cihazı bilgisayara bağlayın. Yükleme aracını kullanmayı aracın içinde anlatıyor zaten. Twrp açılınca Wipe'tan Format Data'ya girin. Ekrana çıkan yerde yes yazmanız gerekiyor. Sonrasında gelen ekranda, format işlemi bitince geri tuşuyla çıkın.(telefonda geri tuşu neyse artık)

4. Kritik an geldi :) Şimdi Reboot'a girin ve Recovery'i seçin. Ekran kararacak ve mi yazısı görünecek. Ama önemli olan aşağıda unlocked yazması, yazmıyorsa fastboot'a gidiyorsunuz demektir :(

5. Sonrasında anamenüye gelin geri tuşlarıyla. Wipe'tan advanced wipe seçeneğinden
dalvik
cache
data
system
işaretleyin ve temizleyin.

6. Telefona Eu romu atın. Install kısmına gelince direkt arşiv dosyasını görürsünüz zaten. Seçip install diyin.

7. İşlem bitince, Sol taraftaki wipe yazana basın, sağa çekin sonrasında gelen ekranda. (wipe sadece dalvik ve cache'yi silmektedir. çok da önemli değil yane :)

8. Reboot system'e tıklayın.

9. Eu rom 8.1 için yaptıklarımızı tekrarlıyoruz. Aynı twrp çalışacaktır. Format data'ya gelin yine wipe'tan. yes diyin. Reboot recovery dedikten sonra;

10. anamenüye gelin geri tuşlarıyla. Wipe'tan advanced wipe seçeneğinden
dalvik
cache
data
system
işaretleyin ve temizleyin.

11. Bilgisayardan eu rom 9'u telefona atın, install'den kurun. sdkart'ta olması gerekir. twrp 1217'nin de image dosyasını atın. onu da ayn şekilde install edin. twrp kalıcı olur.

12. işlemler bitince Solda çıkan wipe'a tıklayın dalvik cache silinecektir böylece.

13. Reboot system diyin.

Hayırlı olsun, efendim.

Tüm bu rehberdeki en önemli ayrıntılar:

Rom sürümleri ve Format data'dan sonra reboot diyip daha sonra advanced wipe'a gelmektir.

Sadece yazıcı ve iletici olarak görün beni.

Bilgi tamamen Skylonely61'e aittir.

Bir türlü twrp kuramıyorum. Mi Flash'ta China rom 8.1'i flashladım Twrp yükleme için yardım rica ediyorum. yükleme aracı herşeyi yapıyor yükledi diyor ama maalesef yüklemiyor yardım lütfen

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24

Metink4n

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Metin
Cihazım
Lenovo p2
Konular
1
selam aleykum arkadaslar nasil oldu bilmem ama cin romuna dondu telefon ve ne yaparsam yapayim..baska rom kuramiyorum avrupa rom larina gecmenin baska yolu varmi arkadasin anlattigi gibi rom kurdum ama avrupa rom u kuramiom simdiden tesekkurler

masik f rom uda kurdum oda saatlerce aCilis ekraninda bekledi durdu yardimlariniz icin tesekkurler

Metink4n

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Metin
Cihazım
Lenovo p2
Konular
1
selamun aleykum arkadaşlar ben sorunu vi̇deo yu i̇zleyerek hal etti̇m burdan i̇ndi̇rdi̇ği̇m yükleme aracin i̇ci̇ne twrp 1102 versi̇yonu i̇smi̇ni deği̇şti̇ri̇p kurdum twrp gi̇rdi̇m format data sonra wi̇pe advanced hepsi̇ni̇ secti̇m formatladim sonra mount enable mtb dedi̇m tel pc ye bağli recoverc modu acik pc teli̇ gördü si̇stem dosyasini kopyaladim yükledi̇m vi̇pe dedi̇m yeni̇den başlattim eu rom yüklenmi̇ş oldu yapamayan varsa bu şeki̇lde yapa bi̇li̇rler saygilar

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

ROM LİNKİ 1102 TWRP LİNKİ

Moderatör tarafında düzenlendi:

Thelordofkekos

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp
Cihazım
Xiaomi Mi9T
Meslek
Öğrenci
Konular
0
Hocam ilk başta flash all Clear expect storage dedim ama brick olur diyince usbden telefonu çıkardım ondan sonra flash all seçeneği ile yapmaya çalıştım ama miflash burada kaliyor
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Hocam ilk başta flash all Clear expect storage dedim ama brick olur diyince usbden telefonu çıkardım ondan sonra flash all seçeneği ile yapmaya çalıştım ama miflash burada kaliyor

Kullandığınız mi flash versiyonuna baktınız mı hiç ?Bu Telefon yoktu ozaman =) yukarda araçlardan güncel versiyonu indirip yapınız

Thelordofkekos

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp
Cihazım
Xiaomi Mi9T
Meslek
Öğrenci
Konular
0
Kullandığınız mi flash versiyonuna baktınız mı hiç ?Bu Telefon yoktu ozaman =) yukarda araçlardan güncel versiyonu indirip yapınız
Hocam o halloldu ama recovery mod açıldı menü cince hangisine tiklamaliyim
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Hocam o halloldu ama recovery mod açıldı menü cince hangisine tiklamaliyim

Twrp yok telefonunuzda ilk onu kurmalısın ama bl kilit ( açılırken unlocked yazmalı) açık olmalıdır , forumda bu terimlerle ilgili konular mevcut arama ile ulaşa bilirsiniz

Üst Alt